Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

И ВЛАТЧЕ СЕ ПРЕТЕРА СО ОПОЗИЦИОНЕРСТВОТО: Ракометарите играле лошо поради Зоран Заев!

У времето на Грујо, сите победи на полето на спортот беа благодарение на ВМРО ДПМНЕ и пресветлиот вожд Никола Груевски, а секој пораз беше поради ...

Повеќе

КОЈ Е ПОГОЛЕМ ЛОПОВ - САШО МИЈАЛКОВ МУ ПИША НА МИЦКОВСКИ: Јас кога стапив на функција бев успешен бизнисмен со бизниси во Македонија и во Чешка, ти како стана милионер со професорска плата од 500е?!

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков денеска испрати отворено писмо до лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Писмото го пренесуваме интрегр...

Повеќе

ЕЗЕРО КОЗЈАК ДЕНЕСКА. НЕМА ДА НЕ БИДЕ...

Повеќе

ОХРИД Е РАЈСКО МЕСТО И ВО ЕСЕН, НЕ САМО ВО ЛЕТО

Повеќе

Тевдовски е спасител на македонската економија: Oколу 400 милиони евра од Светска банка за пакет проекти во Македонија

Светска банка ќе и стави на располагање околу 400 милиони евра на Македонија за проекти во следните четири години. Ова беше истакнато на годишните с...

Повеќе

ПИТЕР ВАН ХОЈТЕ: За само пола саат над 8 мотори поминаа на Партизанска со над 100 на саат, зошто никој не презема мерки?!

Повеќе

НОВАТА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ НИ КОН СВОИТЕ: Командир на шумска полиција фатен како зема мито -заврши во притвор!!!

Битолската полиција приведе командир на шумската полиција поради постоење сомневае дека примал поткуп. СВР-Битола до надлежното обвинителство подне...

Повеќе

САМИТОТ ВО ИСТАНБУЛ ДАДЕ РЕЗУЛТАТИ: Заедничка декларација на Ердоган, Путин, Меркел и Макрон по Самитот за Сирија во Истанбул

ИСТАНБУЛ (АА) - Ва заедничката декларација објавена по четирилатералниот самит за Сирија во Истанбул, лидерите на Турција, Русија, Франција и Герман...

Повеќе

БОМБА НА ЗЛАТКО МАРИН: Стопирањето на зградата кај Мајчин Дом ќе значи комплетен крах на буџетот на општината, за жал кога требаше, јавноста никаде ја немаше да го спречи спорниот ДУП!

Случајот „Мајчин дом“ или почетокот на градбата на деветкатницата во скопски Аеродром прекуноќ ја сензибилизира атмосферата во оваа најг...

Повеќе

Гостивар во шок: Петмина мажи силувале дете, полицијата апсеше, по дел се трага

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица за кои постои сомнение дека во повеќе наврати изв...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ТРИУМФ НА ЕРДОГАН: Во Турција се отвора најголемиот аеродром во светот

Во Истанбул на 29 октомври ќе биде отворен најголемиот аеродром во светот, што се простира на површина од околу 76 квадратни километри. За изградба...

Повеќе

ОПШТИНА БИТОЛА КОНЕЧНО НОСИ ЦЕЛОСНА ИНФРАСТРУКТУРА ВО НОВАТА НАСЕЛБА ВО ПОРАНЕШНАТА КАСАРНА НА АРМ

Интензивно се работи на реализацијата на проектот со кој ќе се обезбеди комплетна инфраструктура на просторот на поранешната касарна во Битола. Де...

Повеќе

ВЛАДАТА ДА ПОМОГНЕ: ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ ЕЛИТНА НАСЕЛБА ЗА МЛАДИ БРАЧНИ ПАРОВИ, А ПО 6 ГОДИНИ УШТЕ НЕМАМЕ ВОДА И ПРИСТАП, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИ НА НАСЕЛБАТА ЈАКА ВО ОПШТИНА ИЛИНДЕН!

До сега се продадени над 300 парцели, голем број куќи се изградени, дел се градат, платените се комуналиите, но обврските кои и следуваат на Општи...

Повеќе

ДИНЕВСКИ: Ваквата амнестија за која се залага ВМРО ДПМНЕ всушност значи директно рушење на една од темелните вредности на Уставот на РМ (член 8 ) - владеење на правото! Или уште попрецизно: погреб на правната држава!

Aleksandar Dinevski 9 hrs· Законот за амнестија што го понуди ВМРО ДПМНЕ исклучиво за злоделата сторени на "Крвавиот четврт...

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЖНАТА СУДБИНА НА КРАЛОТ НА ЖИВОТНИТЕ: Живеат во логори и се ловени за големи пари од богати авантуристи од цел свет!

Повеќе