Одберете локација на пристап

Enes İbrahim July 16· Sorumluluk üstlenen ve üstlendiği sorumluluğun hesabını verebilen tek parti THP’dir.#ilerliyoruzДа се даде отчет за сработеното пред граѓаните е доказ за високата демократска св
Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski #НеЛетајЛетуваj е насловот на новата едукативна акција која во следните два месеци ќе се реализира, а која е резултат на соработката помеѓу МВР и РСБСП која има за цел едукација и подигнување
Почитувани колеги, Нашата земја Република Македонија e посветена кон својата стратегиска цел – полноправно членство во НАТО и влез во ЕУ. Граѓаните на нашата земја во огромно мнозинство го посакуваат полноправното членство на Македонија во
- Не се враќам во политиката, во Радовиш бев на покана на бизнис пријатели затоа што Радовиш е мојот роден град и сакав да присуствувам на тој убав чин на изградба на капитална инвестиција во пречистителна станица. Кратко се сретнав со премиерот
Желбата на Претседателот Глигоров беше, Македонија стабилна, просперитетна, напредна, граѓанска држава, оаза на мирот, лидер во регионот, членка на ЕУ и НАТО. Ќе ја исполниме неговата желба.
Теута Арифи 4 hrs· Најдобри услови за најмладите во Тетово, токму и со оваа цел целосно ја реконструираме градинката Младост лоцирана кај Тетекс во Тетово.За оваа комплетна реконструкција издвоивме 5 милиони д
Судот за човекови права во Стразбур едногласно одлучи: има повреда на членот 10 од Конвенцијата во случајот Макрадули против Македонија, ги прогласува жалбите за допуштени, ги спојува двете апликации во една и му досудува ннадомест од 1.500 евра за
Македонија е како еден залетан авион со 700 км на саат, а ЕУ и НАТО се моторите на кои летаме. Ако некој ги тргне ЕУ и НАТО од иднината на земјата, тоа е практично гаснење на моторите на кои лета овој авион. Тоа што потоа ќе следува е жесток карамбо
До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир

Од 76-тата седница на Владата: Усвоена декларацијата за признавање на возачките дозволи помеѓу Македонија и Германија; општините ќе добиваат средства од приходите од ДДВ; Според извештајот за јавниот долг на РМ, лани бројот на вработени се зголемил за 2,4%

Од 76-тата седница на Владата на Република Македонија:Усвоена декларацијата за признавање на возачките дозволи помеѓу Македонија и Германија; општин...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ ВЛАДАТА: Уште еден голем ден за Република Македонија. Уште едно големо признание за нашата земја!

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ ДИМИТРОВ: Денеска беше стресен ден, доматите засега ќе си ги задржиме за себе, но јуни 2019 не е толку далеку!

Повеќе

Министерот задолжен за странски инвестиции Проф. Д-р Аднан Ќахил упати честитики до Претседателот на Република Турција г.Реџеп Тајип Ердоан, како и до Републиканската Алијанса за остварените резултати на турските претседателски и парламентарни избори

Prof Dr Adnan Kahil 8 hrs· Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Prof.Dr. Adnan Kahil, Türkiye&rsquo...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКО ПАТИ ОД ПАРАНОЈА: СДСМ ГО НАТЕРА ЈАНКО БАЧЕВ ДА НОСИ РУСКО ЗНАМЕ И ДА СЕ КАЧИ НА ХЕРМЕЛИН!

- Зарем не ви е чудно што Јанко Бачев се качи на полициски хермелин со руско знаме и не беше уапсен, а беа тепани невини старци и жени, тоа е доказ ...

Повеќе

АЈДЕ ЧЕСТИТО НАРОДЕ, ЕУ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ДЕНЕСКА, ЗА 7 ГОДИНИ СТАНУВАМЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ, ОВА Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШАТА ЗЕМЈА!!!

Повеќе

ГИРО БЕКО ЦАРЕВИ НА ДЕНОТ!

Повеќе

БОМБА НА ЈОХАНЕС ХАН: ФРАНЦИЈА ЈА КРЕНА РАМПАТА, ОТВОРЕН ПАТОТ КОН ЕУ ЗА МАКЕДОНИЈА!!!

Повеќе

МАКРПОГРЕС ВИНИЦА Е ПРВАТА МАКЕДОНСКА КОМПАНИЈА КОЈА ЌЕ РАБОТИ НА СОНЧЕВА ЕНЕРГИЈА!

Повеќе

Шекеринска со писмо до колегите во НАТО бара поддршка за покана за Македонија

По постигнувањето на договорот со Грција, министерката за одбрана Радмила Шекеринска испрати писмо до министрите за одбрана на 29-те земји членки на...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ УБАВО НАРОДЕ, И ЗАПАМЕТЕТЕ ГИ, ОВИЕ 10 ГОДИНИ ГЛУМЕА ПАТРИОТИ: КУЧИЊАТА СКОКААТ ОД РАДОСТ ШТО ФРАНЦИЈА НЕ БЛОКИРАЛА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ, ПУ ДА ВИ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Најубавите базени во светот

W Hotel, Barcellona Bermuda Mikonos Hrvatska Albania Bahamas

Повеќе

ФРАНЦИЈА НЕ ЈА КРЕВА РАМПАТА НИ ЗА ЖИВА ГЛАВА, ПУ ЈАЗК!

Министрите за надворешни пред малку се вратија на работната маса на Советот на ЕУ во Луксембург, каде продолжуваат дискусиите за одредување старт на...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА МЕЃУ СКОПСКО И ЗЛАТЕН ДАБ ЗА ТОА КОЈ ЌЕ НАПРАВИ ПОДОБРА РЕКЛАМА, ВИЕ ПРОЦЕНЕТЕ!

Повеќе

ФАЛА ЕВН, ШПАРКАСЕ И КАЗИНОС АУСТРИЈА: Австрија е наш најголем промотор на патот кон ЕУ!

Повеќе