Одберете локација на пристап

Маси собрани од ресторанот, за едни има за други нема, обични столчиња расфрлани натаму наваму, платно заковано на рамка дрвена, тоа е конференција на владата и општините.
Стефан Богоев 58 mins Вчера се видовме и дружевме. Не ми се верува!Лесна ти земја друже Јоване😥 Bocvarski Blagoj 7 mins· Загубив голем пријател и колега.Но, Охрид и граѓаните на Општината загубија најм
Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми. Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт. Мандатот на проф. д-р Стојаноски започна на 20.
5от роденден на Капитол мол започна во среда и ќе трае до недела, од 12ти до 16ти декември 2018 5от роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти. Деца, млади и возрасни се забавуваат во Капито
Повторувам од овде, од нашиот 12-ти Конгрес: Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа. Ниту сега, ниту во следниот парламент, никогаш, порача лидерот на грчка опозициска партија, во говорот на почетокот на партискиот конгрес. Кир
Скопје,13 декември, 2018 - 9:59 (META) Вкупно 33 доктори на науки се пријавени како невработени лица во Агенцијата за вработување, покажува последната статистика заклучно со месец октомври. Oва досега е најголемата бројка на невработени лица со
-Уште голов и добитен*кармата: pic.twitter.com/hwdRg9GGoy — Sport Life (@SportLifeBet) December 15, 2018
Од денеска (15 декември, сабота) до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на плоштадот „Македонија“.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГОЛЕМА БУРА ГИ СОПРЕ ВОЗОВИТЕ ОД ЊУЈОРК КОН ПРЕДГРАДИЈАТА, ИЛЈАДНИЦИ ЊУЈОРЧАНИ ОСТАНАА ВО ЦЕНТРАЛНАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛА ЦАРОВСКА НА ТЕЛМА: Ако некој бизнисмен побара од вработените да му вратат на рака дел од плата, веднаш да пријават во полиција, тоа е кривично дело и за тоа се оди во затвор!

- Ретка е појавата на злоупотреба на законот за минимална плата, и јас апелирам до вработените да пријават во полиција ако некој газда им побара пов...

Повеќе

БИХАЧКА РАСПАЛИ: Владата предводена од СДСМ за само 11 месеци направи повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години!

Повеќе

(ВИДЕО) СТРАТЕГ НА ГОДИНАТА: Завршено е со Заев, неговата кариера е завршена, прашање е само колку години ќе остане на власт...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОМАЛ БРАТ НА ДЕНОТ

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) Ова е човекот кој една година 24/7 по наредба на Чавков се обидувал да го намести Заев за поткуп, иако Заев пред тоа го спасил животот на син му

Синот на Иван Николов пред десетина години заглавил во Дубаи поради мала количина на дрога за што во Дубаи се лежи доживотен затвор. Заев се отепал...

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ ДА ПОЧНЕ СО РЕФОРМА НА ПЕНЗИСКИОТ СИСТЕМ!

Повеќе

Амди Бајрам во влада, многу боли, но во животот мора некогаш и во лајна да се гмаца за да стигнеме до целта, а во случајов целта ги оправдува средствата

Мислам дека две одлуки го имаат мачено Заев до губење сон откако е премиер - што со името и коалицијата со Амди Бајрам. Ако некој треба да има омраза...

Повеќе

РОБЕРТ ПОПОВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ: ПАМЕТ У ГЛАВА КАКО ГИ ТРОШИТЕ НАРОДНИТЕ ПАРИ, НАРОД ГЛЕДА!

Повеќе

ПАДНАА МАСКИТЕ, КУЧИЊАТА И ХИЕНИТЕ ГИ ПОКАЖАА ЗАБИТЕ: Кој смртно се плаши од успехот на Заев?!

Заев еднаш ги заеба своите смртни непријатели - го победи Грујо и стана премиер. Тие копилиња нема да дозволат втор пат да ги заебе, а тоа е да бид...

Повеќе

БОМБА НА АМДИ БАЈРАМ ЗА ФОКУС: МУ СЕ ИЗВИНИВ НА ЗАЕВ ЗА НАВРЕДИТЕ, ТОЈ Е ОДАМНА ВО ПОЛИТИКАТА И ЗНАЕ ДЕКА ТОА Е САМО ТЕАТАР, НЕМАМ НИШТО ЛИЧНО ПРОТИВ НЕГО!

Амди Бајрам, лидер на Сојузот на Ромите станува дел од парламентарното мнозинство предводено од СДСМ – е веста која што денес ја потврди преми...

Повеќе

БАЧЕВ И СЕ ЗАКАНУВА НА ГРЦИЈА, ДЕНЕСКА САКАШЕ ДА УПАДНЕ ВО ГРЧКА АМБАСАДА, АМА ЌОСИЊАТА МУ ГИ НЕМА СИТЕ БИЛЕ У ЌОРКА!

На претседателот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, денеска не му било дозволено да влезе во грчката амбасада да го предаде писмот...

Повеќе

ВЛАДАТА И ГРАД СКОПЈЕ ЗАЕДНО ЌЕ ЈА ГРАДАТ УНИВЕРЗАЛНА САЛА

СООПШТЕНИЕ Скопје, 15.05.2018 година УНИВЕРЗАЛНА САЛА СЕ ВРАЌА НА ГРАДОТ Градоначалникот Шилегов и министерот за култура Роберт Алаѓозовски денес...

Повеќе

НОВ ПРОДУКТ НА КОЖУВЧАНКА: ИЗВОРСКА СПОРТ ОД 0,75L

Повеќе

ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ: Акциите во Комерцијална Банка се купени со наши средства кои ги стекнавме во текот на 16 години успешна работа како градежна компанија која изгради и продаде над 3000 станови и 1000 дуќани, во нашите станови живее еден мини град од околу 10 000 луѓе, задоволни купувачи на Адора Инженеринг!!!

ИЗЈАВА НА ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ - ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ЗА ИНВЕСТИРАЊЕТО ВО АКЦИИ ВО КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД СКОПЈЕ „Одлу...

Повеќе