Одберете локација на пристап

Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јавиРТС. Автобусот кој патувал од Скопје кон Белград, според првичните информации, се
По отворањето на првото Роса школо за родителство во Скопје, денес и Општата болница во Гостивар доби свое место за едукација и обука на сите заинтересирани идни родители. Овој проект на Пивара Скопје е во партнерство со Минис
Oliver Spasovskiis withMitko BojmacalievatOdmoraliste-Mvr Ponikva. 9 hrs·Probistip· Денеска бев во посета на на кандидатите за припадници на Единица за специјални задачи кои спроведуваат слективна обука в
Денеска кавадаречкиот совет одржа две вонредни седници, на кои советот донесоа значајни одлуки. 200 милиони денари што ЈП Комуналец во изминативе 10 години ги акомулирало како добивка ќе бидат прераспределени. Исто така беше прифатена иницијативата
Сега на близу 40 години кога ќе погледнам назад, мислам дека имам направено неколку грешки кои ако не ги направев многу ќе ми помогнеше во животот. Како прво, не требаше да идам на факултет, безмалку фрлени 10 години од мојот живот, затоа што немав
Куќа во која живееле две семејства, денеска речиси целосно изгоре во пожар во Трубарево. Пожарот избил во оџакот на куќата и потоа ги пеплосал просториите за живеење. На семејствата им е потребна секаква помош за да можат да си го обноват својот д

ЗАЕВ ЈА ИМАШЕ ПРВАТА СРЕДБА СО ЦИПРАС ВО СОФИЈА: Европските социјалисти, меѓу кои е и Ципрас, ќе предложат ЕУ во јуни да определи датум за преговори со Македонија

Членките на Партијата на европските социјалисти (ПЕС)кои имаат свои претставници во највисоките институции на ЕУ ќе му предложат на Европскиот совет...

Повеќе

МУ ВЕРУВАМ НА ЗАЕВ!

Заев се спријателил со Бугарите... Предавник!Заев пиел кафе со Харадинај... Предавник!Заев се дружел со српската премиерка... Предавник!Заев се срет...

Повеќе

ГОЛЕМА ЕКО АКЦИЈА ВО ГАЗИ БАБА, ВКЛУЧЕТЕ СЕ СИТЕ

ЈКП Гази Баба во соработка соНула Отпад ДОО Скопјеи Црвен Крст Гази Баба, а со подршка од Општина Гази Баба, Започнува Голема Еко Акција за расчис...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НОВА ГРАДИНКА ВО КУМАНОВО ЗА 60 ДЕЧИЊА

Повеќе

ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ВАСИЛЕВО НЕЛЕГАЛНО ЈА ДАЛ ВЕТЕРИНАРНАТА СТАНИЦА НА ВМРО ДПМНЕ!

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против В.С.(51) од село Едрениково, струмичко, поради постоење осно...

Повеќе

ЗОШТО ДА НЕ, ВРЕМЕ Е ЗА ЖЕНА И ЗА АЛБАНЕЦ НА ЧЕЛО НА ДРЖАВАТА: Теута Арифи со амбиција за претседател на државата

Теута Арифи, градоначалничка на Тетово и потпретседателка на ДУИ не ја отфрла можноста да се кандидира за претседател на државата. Таа денеска во сп...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО, ДЕН ДОНЧЕВ: Македонија е во лоша состојбa кога е во прашање здравството, режимот на Грујо го срушивме сите заедно а не само Заев и СДСМ!

Ситуацијата во здравството е лоша, благо речено. Инфраструктурата е на многу ниско ниво, организациската поставеност неефикасна, а информациските си...

Повеќе

ВЛАДАТА ЈА УСВОИ ИНФОРМАЦИЈАТА, ЌЕ СЕ РЕСТАРТИРА МУЗИЧКАТА ПРОДУКЦИЈА НА МРТ

Владата на вчерашната седница ја усвои Информацијата за потребата од ревитализирањеи рестартирање на музичката продукција на Македонската радиотелев...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: ЛАПАЛЕ ПО 2500 ЕВРА МЕСЕЧНО!!!

ЛАПАЛЕ ПО 2500 ЕВРА МЕСЕЧНО СОВЕТНИЦИТЕ НА ГРУЈО ВО ПРОСЕК И ПОВЕЌЕИ ТО СО ГОДИНИ - ФУЛ ЛИСТА ИМИЊА - ЛОПОВИ!!!1. Азир Алиу2. Александар Ѓорѓиев3. А...

Повеќе

(ФОТО) ЗА ЗАЕВ СРЕДБИТЕ СО СВЕТСКИ ТОП ЛИДЕРИ СТАНАА НАЈНОРМАЛНА РАБОТА: Претседателот Макрон изрази честитки за реформите што ги презема Република Македонија и дека Франција ќе ја поддржи Македонија во позитивната динамика на спроведувањето на промените во земјата и во забрзување на прогресот на земјата

Премиерот Зоран Заев, вечерва имаше средба со претседателот на Франција Емануел Макрон, кој како и премиерот Заев, утре ќе учествува во официјалната...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ШОКАНТНО: ПОЗНАТ ОХРИДСКИ НОВИНАР И РЕКЕТАР ГИ РЕНТА СВОИТЕ ЌЕРКИ ПО ОХРИДСКИ ХОТЕЛИ

Мактел дојде до информации дека познат охридски новинар и рекетар ги рента своите ќерки по хотели во Охрид. Човекот се пробал во новинарство па н...

Повеќе

ДОСИЕ САШО ДЕНЕСОВСКИ: НАЈГОЛЕМОТО ЃУБРЕ ШТО ГО ДАЛО ОХРИД, БЕШЕ ДЕЛ ОД ОБИДОТ РЕЖИМОТ ДА ГИ ЛИНЧУВА ВАНЕ ЦВЕТАНОВ, АЦЕ ДИНЕВСКИ И ЗОКИ БОЖИНОВСКИ!

Ова е најголемото ѓубре што го дало Охрид. Ова копиле, рекетар, насилник, робијаш, преварант, бараба од Охрид е ноќна мора на Охриѓани, затоа што ги...

Повеќе

ЗАЕВ СО ЧЕСТИТКА ЗА РАМАЗАН: Urime fillimin e muajit të shejntë të Ramazani

Urime fillimin e muajit të shejntë të Ramazanit. Честит почеток на светиот месец Рамазан. На сите граѓани со исламска вероисповест...

Повеќе

ТВ дуелот на Мицковски со Заев ќе биде првото политичко самоубиство на тв

ТВ дуелот на Мицко и Заев ќе биде кланица и тоа нарачана од оној кој ќе биде масакриран. Ќе биде тоа првиот самоубиствен политички камикази напад на ...

Повеќе

И ПОРАНЕШЕНАТА СЕКРЕТАРКА НА КИРО ГЛИГОРОВ РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ, АМАН БРЕ КОМУЊАРИ, КОЛКУ ВЕ ИМА ШТО СТЕ СКЛОНИ НА ПРЕДАВСТВО?!?!

Наместо да помогне да се најде решение и некако да се одглавиме од оваа кал, бившата секретарка на Киро Глигоров, која инаку живее во САД и работи в...

Повеќе