Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

Абе толку сте готови што не Кајмаковски и Лазаров, Боно од У2 или Мик Џегер од Ролинг Стоунс или Меси од Барселона не ве спасуваат

И ПР-от има лимити до каде може да делува. Ок, славните личности можат да ги повлечат политичарите и компаниите и да им дадат малку залет и да ги кре...

Повеќе

Ова е одлуката на Судот со која се бара притовор на ХОХШТАПЛЕРОТ Сеад Кочан и негово итно сместување во Шутка!

Основниот суд Скопје 1 на својата веб страница ја објави одлуката за притвор на сопственикот на Трансмет, Сеад Кочан. Судот од МВР побарал да го нај...

Повеќе

Ѕевгарот Силјан-Смилевски

Шарантон е мало гратче на влезот во Париз. Во тоа гратче има куќа-музеј на знаменитиот поет Пол Елијар (1895-1952) кој, заедно со Андре Бретон, важи з...

Повеќе

Средба на Заев со Џабир Дерала од ЦИВИЛ: Транспарентност, итни реформи и обновување на интегративните процеси

Џабир Дерала, Претседател на ЦИВИЛ – Центар за слобода се сретна со Зоран Заев, Претседател на СДСМ на 9 март, доцна попладне, со цел од прва ...

Повеќе

Падобранскиот ас Зоран Иванов до Кире Лазаров: Животот на Македонците не е само спортот и навивањето

Падобранскиот ас и доајен на македонското новинарство, Зоран Иванов, му упати отворено писмо на капитенот на македонската ракометна репрезенатција К...

Повеќе

Се повеќе смрди на распадот на Југославија

Недостига само првото убиство како непосреден повод за да почне крвавата поделба на Македонија Во Македонија се' повеќе смрди на распаѓањето на Југос...

Повеќе

ШТА ЈЕ МИШЕВИ, ШТА СТЕ СЕ УСРАЛИ МАМУ ВАМ ЈЕБЕМ ЛОПОВСКУ?!?!

Ебати денот денеска!!! Сеат Кочан киднал, МВР не може да го најде... Грујо и бандата не се појави на суд, да не избегаа заедно со тој автобусот на Т...

Повеќе

Следува БОМБАСТИЧЕН ден: Зоран Заев ќе се обрати до граѓаните во 13 часот!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 13 часот ќе се обрати до јавноста од партиското седиште во Скопје. Тој пред 11 дена на претседателот Ѓорге ...

Повеќе

ТХП: Заврши фашистичката ера на Груевски во која Турците беа фатени за уши

Во Македонија, од ден на ден, сè повеќе се чувствува слободата која произлезе од одлуката на граѓаните која беше донесена на 11 декември, вел...

Повеќе

Потврдена информацијата на Мактел: Хохштаплерот Сеад Кочан ја киднал од земјава, СЈО не побарало замрзнување на имотот и сметките на „Трансмет“

Сопственикот на „Трансмет” бизнисменот Сеад Кочан е недостапен за органите на прогонот. По вчерашното прифаќање на барањето за притвор и...

Повеќе

И ОВОЈ ДА НЕ ЈА КИДНА ОД ЗЕМЈАВА: Груевски со својата криминална тајфа не се појави на суд пред Јанева и Фетаи за „шамарите во Центар“

Адвокатите Петар Василев, Боро Тасевски и Никола Додевски како и обвинителите од Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева и Фатиме Фетаи се е...

Повеќе

Битангите на мафијата кои го обезбедуваат Груевски не дозволиле да ги прими поканите на СЈО да се јави на распит за „Титаник“

Обезбедувањето на Никола Груевски, што го користи и по заминување од премиерската функција, не дозволило на екс премиерот и лидер на ВМРО ДПМНЕ во...

Повеќе

Грујо денеска на суд за „Шамарите во Центар“

Кривичниот суд за денеска во 10 часот го закажа рочиштето за случајот „Шамари во Општина Центар“, во кој првообвинет е поранешниот преми...

Повеќе

РЕКТОРОТ НА ФОН, НАНО РУЖИН СО ПОРАКА ДО ЈАВНИТЕ ФАЦИ КОИ МУ ДАВААТ ПОДДРШКА НА ГРУЕВСКИ ОВИЕ ДЕНОВИ: Внимавајте што правите, ќе ве памети историјата по лошо, во клучни моменти сте застанале на погрешната страна, на страната на мафијашкиот режим кој е веќе поразен!!!

- На сите овие познати личности кои овие денови држат говори пред влада, би им порачал - внимавајте што правите, ќе ве памети историјата по лошо, во...

Повеќе

(ФОТО) Амазон, Ибеј и Али Експрес и другите интернет продавници ги убиваат трговските центри во САД!

Се повеќе и повеќе се затвораат трговските центри ширум САД! Интернет продавниците како Амазон, Ибеј и Али Експрес земаат се повеќе од колачот на м...

Повеќе