Одберете локација на пристап

- Путин и Бојко Борисов се политичари како Стево Пендаровски кои почнале во тајните служби на полицијата и треба да се деконтаминираат од тој свет! Ова по втор пат во втора дебата го кажа Сиљановска. Добро има ли некој кој ја спрема оваа жена за д
По втор пат и тоа на две албански телевизии пред албански гледачи, Сиљановска ги споредува Албанците со лица со посебни потреби?!?! ПО ВТОР ПАТ, НА АЛСАТ М И ВЕЧЕРВА НА ТВ 21?!?!!?! ПА ДОБРО ОВАА САКА ЛИ НАМЕРНО ДА ИЗГУБИ КАТАСТРОФАЛНО?!?!?!
- Па јас водам на анкетите господине Пендаровски! Ова во сред дебата го изјави Сиљановска и пола публика падна грбечки, пола имаа за што да се фатат!
Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев на вечерашниот митинг во Охрид засвиереа гитара. Ова беше последен митинг, а на полноќ почнува предизборниот молк.
Чудна е душата на Сиљановска. Чуден човек е оваа жена. Има нешто многу расипано и гадно во оваа жена, оваа жена е толку гадна и злобна дури до ниво на психопат. Нивоата на злоба кај оваа жена се повеќе слојни. Прво она како интелектуалец молчеше
Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev18m18 minutes ago Во недела одиме на голема победа! Победа за Стево низ целата земја, победа за Коста во Охрид, победа за европска, безбедна и развиена Република Северна Македонија!
Вечерва во 21 часот на ТВ 21 ќе се емитува последната претседателска дебата која е снимена вчера.
Соопштение до јавност Почитувани, Тоа што Груевски го пишува по социјалните мрежи од скапите хотели во Будимпшта, младите од ВМРО-ДПМНЕ денеска го читаат на прес конференција. Повеќе од јасно е дека задграничниот комитет од Будимпешта се’

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АМСТЕЛ МАКЕДОНИЈА: Минатата недела се дружевме со купувачите во Vero Jumbo на "Недела на пивото"

Amstel Macedonia Минатата недела се дружевме со купувачите во Vero Jumbo на "Недела на пивото".Се точеше Амстел и се ужив...

Повеќе

ШОКАНТНО, НА ПРИЈАТЕЛЧЕТО ХИПО ОВА МУ СЕ ДОПАЃА: ГЕРО ГО СОВЕТУВА ЗАЕВ ДА ИМ ДАДЕ АМНЕСТИЈА НА ГРУЕВЦИ И НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ?!?!

Геро однапред го обвинува Заев дека ќе поминел на изборите лошо, дека не сакал да попушти во преговорите со ВМРО ДПМНЕ, и го советува да попушти. А...

Повеќе

СОВЕТНИК НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Лажна вест е дека Русија може да стави вето на договорот меѓу Македонија и Грција!!!

Повеќе

ДЕМАНТ ОД АЛЕКСАНДАР КИРАЦОВСКИ: Почитувани, веќе подолго време сум мета на клевети и навреди од страна на порталот Охрид Скај, веќе не можам да молчам на овие валкани обиди за дискредитација на моето име и мојата личност!

Драги пријатели, најостро и најдиректно ги демантирам лагите и клеветите кон мене од страна на порталот ohrid.sky.com и најавувам тужба за авторот и...

Повеќе

ДОСИЕ ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: Еднаш во последните 20 години плата не си земал, живееш од црни пари од рекет и поткуп!

Trcaj PetkoZoran Bozinovski im vetil 10 000 evra na dvajcata sto mu gi donele laptopot i dokumentite na Tose od mestoto na nesreka...

Повеќе

Чилиманов суспендиран од МИА - ќе треба да се објасни пред Дисциплинска комисија, па ќе се одлучува дали ќе остане на работа

Цветин Чилиманов кој на Твитер ѝ се обрати на дописничката на Фајненшл Тајмс, Валери Хопкинс со повик за насилство, е суспендиран од работното место...

Повеќе

Демократски сојуз: Влез во НАТО па после избори

До медиумите Демократски сојуз: Влез во НАТО па избори Демократскиот сојуз смета дека пред партиските и личните интереси, треба да се води с...

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Вака изгледа „играта“ на фрлање деца низ прозорец во училиште во скопски Аеродром. Според коментари на социјалните мрежи, слични „игри“ има во повеќе други училишта

Вака изгледа „играта“ на фрлање деца низ прозорец во училиште во скопски Аеродром. Според коментари на социјалните мрежи, слични „...

Повеќе

Соопштение на ЗНМ, ССНМ и СЕММ за осуда на повикот за силување на новинарката Хопкинс од страна на лицето Цветин Чилиманов, вработен како новинар во Македонската информативна агенција

Здружението на новинарите на Македонија, Самостојниот синдикат на независни новинари и медиумски работници и Советот за етика во медиумите на Македо...

Повеќе

СДСМ СЕПАК НЕ Е ВМРО ДПМНЕ: Започната е постапка за исклучување на Боро Стојчев од членство во партијата, очекуваме и негова оставка од позицијата градоначалник!!!

Одговор на новинарско прашање,Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијатаСкопје, 03.10.2018П1: Во врска со градоначалникот на Ново Село којш...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ БАРА ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА НАМЕСТО ИЗБОРИ?!?! Па, где сте мишеви? Где сте Каракамишеви? Па, нели народот е со вас? Па, зошто бегате од избори?

Повеќе

ДИМИТРОВ: Дали е факт дека имавме 609.813 гласови ЗА? Да. Тоа значи дека не ни требаа повеќе гласови ЗА, туку повеќе гласови ПРОТИВ. Дали е логично да фалат гласови ПРОТИВ, за резултатот да биде ЗА? Не е.

Факти за референдумот Дали е факт дека на референдумот не гласаа повеќе од половината граѓани (903.169) од вкупно запишаните на избирачкиот список ...

Повеќе

ОТУГО ОЛЕЛЕ, ПОЧНАА ДА ПЛАЧАТ ЏЕЛАТИТЕ: Фетаи побара затворска казна за Јанкуловска во „Тенк“, Гордана се расплака во судница!

Специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи, во завршните зборови во предметот „Тенк“ денеска побара осудителна пресуда за обвине...

Повеќе

ВЕТОТО ВО ООН СО КОЕ РУСИЈА МАФТА Е ОБИЧЕН П.. ДИМ!

Спорот на Македонија и Грција никогаш не бил за ООН. Кој ја ебе ООН! Нас ни требаат ЕУ и НАТО, тамо е лебот! Ние сме веќе во ООН вака или така, ама ...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД АРТАН ГРУБИ: Лажна вест е деја сум изјавил дека СДСМ е криво за неуспешниот референдум, наместо лажни вести ВМРО ДПМНЕ да престане со изолационата политика за да не завршат трајно изолирани!

Повеќе