Одберете локација на пристап

Игор Џамбазовмакедонскиотглумец, шоумен, ТВ водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец реши да си ја отвори душата во естрадниот магазин Бекстејџ. Игор Џамбазов е роден на 15 јули 1963 во Скопје во семејството на ком
Бизнисменот Зоран Азманов за денеска е повикан да сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Азманов кој е сопственик на градежната компанија „Настел“, се препукуваше со Јо
Не бегаме и не се плашиме од избори, затоа што СДСМ кога и да излезе на избори ќе победи, а тоа го покажуваат и анкетите на јавното мислењем посочи Зеќири во емисијата 24 Анализа на ТВ 24. Тој истакна дека сега кога државата е во пресрет на членст
Во новиот број на неделникот Фокус: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИПолицаецот задоволен од часот по логика, го прашува колегата: Имаш ли аквариум“? Кога добил едно кусо НЕ, „логично“ заклучил: „Значи ти си педер&ldqu
Дали денешниот протест на лозарите покажа дека е злоупотребен од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ? Кога некој протестира кажува зошто протестира и испорачува барања. Овие лозари денес не побараа ништо од министерот Димковски, кој лично се п
Претседатеката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Агапи Дика пред малку влезе во Обвинителството за организиран криминал каде е повикана да даде исказ за случајот Рекет, пренесува „ТВ Нова“. Дика пред да влезе во
Утрово државата започна со уривање на дивоградбите во Охрид. Прва за уривање е куќата на улица Марко Нестороски која ја гради фирмата на Нефи Усеини, а каде претходно беа уапсени работниците. По ова се продолжи со градење на објектот, а б
Уредникот на Плусинфо ја демантира веста која ја објавивме вчера дека се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, ние и во насловот кажавме дека таа вест не ни е потврдена. Но сепак ќе се извиниме за грешката, не сме ние како Геро к
Во ерата на МИТУ движењето кога жените се креваат против силувачите и оние мажи кои користеле сила и моќ за да уценуваат за секс, голема бомба одекна деновиве во Америка. Омилениот историски активист и лидер за правата на црнците, Мартин Лутер Кин
САД се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со Северна Македонија, изјави новоименуваниот американски специјален пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер во интервју за Гласот на Амер
Летово Геро се пофали дека останал во Грција околу 1 месец. Овие денови дојде до Мактел информација од извори кои добро го познаваат уредникот на Плусинфо кои ни велат дека тој овој период се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, Бугарија.
Реакција на ОРКА Холдинг на пресот на СДСМ: Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јор
Извесниот старт на преговорите за членство во ЕУ ќе ја заостри битката за владеење на правото. Позитивните пораки од Берлин, за упатените се повеќе од охрабрувачки. Тоа што со претходната власт беше невозможно, со актуелната стана можно.
Десет месеци откако во банка во Монако стојат замрзнати на сметка 11 и пол милиони евра, Вера Иванова, бизнисменката која го продаде Дијамед на шведска фирма сосе 20-годишна лиценца за дијализа, поднесе кривична пријава против министерот за здравст

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА МВР: По наредба на Заев и Спасовски, полицијата ги праќа на вонреден технички преглед сите автобуси, минибуси, комбиња во земјава, се што превезува патници!

Сите автобуси, минибуси и комбиња овие денови се сопирани од полицијата и се препраќани на вонреден технички преглед. Ова дознаваме неофицијално е ...

Повеќе

ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ - ЗАСТАНА ВО ОДБРАНА НА СПИРЕ И МИЛЕ: Директорот на Шутка да си поднесе оставка веднаш затоа што дозволил двете групи да се спојат, требало да претпостави дека ќе има инцидент!

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКА УМИРА: 70 000 Американци умираат годишно од предозирање со дрога, повеќето со фентанил, најновата замена за хероин

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ВЕРОЈАТНО НАЈЗЛОБНИОТ ЧОВЕК НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Серискиот убиец Ренди Крафт кој 10 години убивал по 6 млади мажи годишно, ги убивал со долго мачење додека ги силувал, им сечел гениталии, раце, нозе, глава...

Повеќе

МВР СО ДЕМАНТ ДО ЈАВНОСТА: Целосно ги демантираме лагите и измислиците што неодговорни поединци ги шират по социјалните мрежи со цел да предизвикаат паника кај граѓаните

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ НА КОШАРКАРОТ ПЕЦЕ НАУМОВСКИ: Азманов ме измами, виновен е за смртта на татко ми!

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР АРСОВСКИ: Заев изгледа се откажа од идејата за помирување со ВМРО ДПМНЕ и тоа е добро затоа што значи ќе има одговорност за криминалот!

Повеќе

(ВИДЕО) Котевски: Ќе има истрага за инцидентот во затворот, ако има пропусти ќе има и санкции

Управата на истражниот затвор „Скопје“уште вечерва ќе почне истрага согласно протоколите за работа за да испита дали е направен некаков ...

Повеќе

(ВИДЕО) МАКФАКС: Директорот на болницата 8-ми септември, Христијан Костов изјави дека кај екс-министерот, Миле Јанакиески не биле евидентирани никакви повреди по инцидентот во затворот „Скопје“, во Шуто Оризари

Директорот на болницата „8 Септември“, Христијан Костов, изјави дека кај ексминистерот Миле Јанакиески не биле евидентирани ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Новиот клинички центар ќе почне да се гради при крај на 2019-та, ќе чини 500 милиони евра, ќе се гради 5 години, ќе може во ист момент да прими на подолго лекување 1800 пациенти!

Повеќе

Нинџа: Младеноски му правеше бунт на Црвенковски во СДСМ по налог на УБК

Од 2012 година обвинетиот па амнестиран за крвавиот четврток Михаил Младениски како член на младината на СДСМ беше во соработка со УБК и Никола Бошк...

Повеќе

Не сакам да бидеме исти како претходните, рече Заев за роднинските вработувања

Сите граѓани се еднакви, а при вработувањата мора да се постави јасно не само законскиот, туку и етичкиот основ. Се корегираат слабостите по укажува...

Повеќе

СДСМ: Организатори на инцидентот во затворот се Мицкоски и Груевски

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, вечерва изјави дека организатори на инцидентот во истражниот затвор се поранешниот и сегашнит претседател ...

Повеќе

Мухамед Зекири до Мицкоски: Проѕирни сте и ваквите сценарија не ви поминуваат!

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зеќири преку својот Фејсбук профил му се обрати на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Mицковски про...

Повеќе

МИРА ДИЗЕЛ СЕПАК ПОТКЛЕКНА ПРЕД ПРИТИСОКОТ НА ЈАВНОСТА: Братот и сопругот се повлекуваат од работните места

Пратеничката од СДСМ, Мира Стојчевска попладнево преку соопштение извести дека нејзиниот сопруг ќе се откаже од унапредувањето во командир на Шумс...

Повеќе