Одберете локација на пристап

Информација од менуваџниците во Македонија: На пазарот се појави огромна количина на руски рубљи. Поради ова курсот на рубљата во однос на денарот драстично опадна. Апел до #Бојкотирам: Побрзо разменувајте ги рубљите оти ич нема да вредат за ск
Луда колумна на Сашо Ордановски утрово на порталот на Цивил, анализира како би си поминал Хорхе вака да збореше против интересите на Русија во Москва, како што вчера збореше против интересите на САД во сред Њујорк. Веројатно, како што во Лондон ис
Професорот Ненад Марковиќ, на својот фејсбук профил, објавистатус, со наслов“Два дена потоа” или Отворено писмо до моите сограѓани и пријатели од#Бојкотирам“.Ви го пренесуваме неговиот статус во целост. „Не господа. Немам н
- Дојдоа кај нас пратениците, но неможеа да направат контрола затоа што нема правилник за тоа. 13 години, контролата била само на хартија како теоретска можност, но во пракса никогаш не била реализирана, затоа што нема правилник, нема формулар како
"Ако треба и да ползам, на голи раце и коленици, врз парченца стакло за да стигнам до гласачкото место, за да #гласамЗА ќе го сторам тоа. За следните генерации." Таксистот Тони Манев во разговор со @VALERIEin140 за @FT
Стефан Богоев‏@sbogoev9h9 hours ago Бардовци е пример на место кое веќе ја има почувствувано поддршката од ЕУ, со изградбата на целосно нова градинка, со 70 % финансиска помош од фондовите на Унијата. Со вицепремиерката @Sekerinska бевм
Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО и ЕУ, за сигурна и стабилна иднина. ВМРО-ДПМНЕ веруваме го има истиот план. Ајде Мицк
- Ние како земја сме толку мали, со толку мала дипломатска и шпионска мрежа во светот, што без помошта на земјите од НАТО и ЕУ, па да се закачиме на нивните моќни мрежи, нема шанси да знаеме што се случува во светски и регионални рамки, кои се зака

(ВИДЕО) НАЈГОЛЕМА ЕКОНОМСКА КАТАСТРОФА ВО ПОНОВО ВРЕМЕ: ВО ВЕНЕЦУЕЛА СЕ ГЛАДУВА, НАРОДОТ МАСОВНО ФАТИ ДА БЕГА ВО СОСЕДНИТЕ ДРЖАВИ ЗА ДА ПРЕЖИВЕЕ!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Убаво рекол Гомбривич: глупоста не е мачка да ја фатиш за опашката, мора да и стапнеш на главата како на змија. Арно ама, нашата змија има илјадници глави што висат на ѕидовите по фејсбук!

Branko Trickovski 3 hrs· Тајната полиција на фејсбук Најновото откритие на критичката јавност ме затеч...

Повеќе

БРАВО БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ; ВО МРТВА ТРКА СО МАКСО И МИТКО ЈАНЧЕВ ЗА ТИТУЛАТА НАЈДОБАР ГРАДОНАЧАЛНИК!

Bocvarski Blagoj 5 hrs· Општина Штип заедно со ЈП Исар работи на реконструкција на водоводна линија во на...

Повеќе

Професор Дескоски: Тезата на Геровски е небулозна, децата на државните службеници и функционери не смеат да добијат ништо од државата. Тоа би значело да не можат да добијат вакцини, бидејќи нив ги плаќа државата, нема да можат да одат на државно училиште, бидејќи и тоа го плаќа државата и сл...

Toni Deskoski Мала исправка: министерот е функционер, а не државен службеник😀(како професор мора да најдам недостаток) И една суштинска забелешк...

Повеќе

Никола Димитров со емотивна реакција: Сакам јавно да и’ се извинам на ќерка ми за јавното изложување, само затоа што е успешна, гордост моја!

Пред се’, сакам јавно да и’ се извинам на ќерка ми, за грозните пораки што ги добила и за јавното изложување што го предизвикала единств...

Повеќе

(ВИДЕО) ВОЛЦИТЕ КРШЕА ЌЕРАМИДИ ПРЕД ШЕФОТ НА НАТО ВО КАСАРНАТА ИЛИНДЕН, СТОЛТЕНБЕРГ ИМПРЕСИОНИРАН

Повеќе

Демант од владата на објавениот текст на порталите „Магазин“ и „Курир“, поврзани со ќерката на Никола Димитров: Јана Димитрова ги исполнила сите строги критериуми на конкурсот, стипендии добиле сите кои се запишале на првите 100 универзитети од шангајската листа, а останале и слободни места!

Доделувањето стипендии во 2017 година се одвиваше во законската постапка и врз основа на јасни, прецизни, правно уредени и пропишани критериуми и ус...

Повеќе

СТОЛТЕНБЕРГ ГИ ФАТИ ВМРОНИТЕ НА ПРЕПАД!

Повеќе

Потпретседателот на Граѓанско Демократска Унија, д-р Енсер Јусуфоски во официјална посета на Брисел

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА: ГЕРМАНИЈА ЌЕ НЕ ПОМОГНЕ ЕКОНОМСКИ ДА ЈА СТИГНЕМЕ ВО БЛИСКА ИДНИНА!

Повеќе

ХОНГ КОНГ ГО ПОМИНА ЊУЈОРК КАКО ГРАД ВО КОЈ ЖИВЕАТ УЛТРА БОГАТАШИ

Повеќе

КОНЕЧНО СИТЕ ЌЕ ВИДАТ КАКВО ЃУБРЕ Е: ПИСМОТО НА ГЕРО ДО ДИМИТРОВ Е ЧИСТА ЗЛОБА СПАКУВАНА ВО ЛИГАВ ЦЕЛОФАН

Геро од ден на ден станува се позлобен и позлобен и порасипан. Сечиј туѓ макар и мал успех во живото за него е голема катастрофа и причина за хистери...

Повеќе

ДОБРО, РАБОТИ ЛИ НЕКОЈ У ОВАА ДРЖАВА?!

Повеќе

КОНЕЧНО ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗОШТО ГРУЈО ГИ НАТРГАШЕ ПАНТАЛОНИТЕ ДО ПУПАК!

Според еден коментатор на Твитер, тоа било последица на боксерската навика шорцевите да се креваат до пупак за боксерите да не се удараат ниско во с...

Повеќе

БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА СИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ И НОВИ ФАСАДИ ВО НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА

ШИЛЕГОВ: БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА СИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ И НОВИ ФАСАДИ ВО НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА Градоначалникот Шилегов денеска го посети СУГС „Орце Ник...

Повеќе