Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

(ВИДЕО) Идеите на Петар Арсовски околу референдумот се толку комплицирани што ќе ви треба цел ден да го разберете што сака да каже!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерката Тереза Меј клекна пред принцот Вилијам

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, МИЦКОВСКИ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: ВМРО ДПМНЕ нема да учествува во кампањата за референдумот, нема да им кажуваме на нашите членови и симпатизери дали да гласаат и како да гласаат, сами нека одлучат!

- Граѓаните сами нека одлучат дали ќе излезат на референдумот и како ќе гласаат, ние нема да им се мешаме. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ ги изненади сите с...

Повеќе

ЌОСИЊАТА ЌЕ СИ ЛЕЖАТ: СУДОТ ГИ ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЈАТА ЗА ТЕРОРИЗАМ, НАСКОРО ПОЧНУВА СУДЕЊЕТО НА 30 ЌОСИЊА ЗА УПАДОТ ВО СОБРАНИЕ НА 27-МИ АПРИЛ!!!

Тројца судии на кривичниот суд во Скопје на нејавна седница го одобрија обвинението за настаните од крвавиот четврток, соопшти кривичниот суд. Тоа...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ЌЕ ДАДЕ 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ГРАНТОВИ НА ФАКУЛТЕТИ И ОПШТИНИ ДА НАПРАВАТ БИЗНИС ИНКУБАТОРИ ЗА СТАРТ АП ФИРМИ!

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ СЕ СРЕТНА СО НАЈБОГАТИОТ МАКЕДОНЕЦ ВО СВЕТОТ, ЏОН БИТОВ, ГАЗДА НА НАЈГОЛЕМИОТ ПРИВАТЕН ЛАНЕЦ РЕСТОРАНИ ВО КАНАДА!

Nikola Dimitrov‏Verified account@Dimitrov_Nikola16m16 minutes ago Our great Macedonian John Bitove tastes the Macedonian Tomato Diplomacy! ...

Повеќе

(ВИДЕО) МЕЛАНИЈА ТРАМП КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ ЗА СЕКСОТ СО ДОНАЛД ТРАМП: Водиме љубов неколку пати на ден!

На интернет се појави ауди снимка во која Меланија се јавува во емисијата на Хауард Стерн и зборува за секс животот со Доналд Трамп. Ова е постара с...

Повеќе

(ФОТО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: Противкандидатот на Ердоган во трката за претседател, Муарем Инче собра 4 милиона симпатизери на митинг во Истанбул!

За неколку дена ќе има избори во Турција, и Ердоган има голема мака да победи повторно. Проблемот е што економијата е многу слаба, лирата тоне и тоа...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ХОРОР ФИЛМ: Боки 13-ка се појави на модна ревија во Париз во фармерки, чизми и бањарка од вреќа за компири

Пред ревијата тој се појави во радничко рударско одело со чизми и фудбалски чорапи. Додека Боки се глупира со ужасна облека, еве како се облекува...

Повеќе

И КУЧИЊАТА ГО УКАПИРАА КАПИТАЛИЗМОТ, КУЧЕ ОД КОЛУМБИЈА СИ КУПУВА КОЛАЧИЊА СО ЛИСЈА КОИ ГИ НАОЃА НА УЛИЦА

Повеќе

КОЈА ИРОНИЈА НА СУДБИНАТА: Лидер на СДСМ ќе го реализира сонот на ВМРО ДПМНЕ - МАКЕДОНИЈА ЦЕЛА ДА Е!!!

Со влегувањето во ЕУ, нема да има веќе граница меѓу Вардарска, Пиринска, Егејска Македонија и селата во Мала Преспа во Албанија... Македонија конеч...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: Македонија продава струја и заработува од сопственото зголемено производство!

Повеќе

ПРОДОЛЖУВААТ СКАНДАЛИТЕ ВО МТВ, ГО ПОТПИШАА ДИРЕКТОРОТ НА ПЛАТЕЖНА АГЕНЦИЈА КАКО ВАМПИР!

Повеќе

(ВИДЕО) Актерката Хедер Локлир проба да се убие, примена е во психијатриска клиника, еве зошто

Актерката Хедер Локлир пред еден месец беше уапсен поради семејно насилство кон својот дечко, и потоа напад врз полицајците кои дојдоа по пријава од...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: СОВЕТОТ НА ЕУ ДА ДАДЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ, ВО СПРОТИВНО СЕ ЌЕ ТРГНЕ НАОПАКУ

Демократскиот сојуз смета дека Советот на Европската Унија на Самитот во Брисел (закажан за 28 и 29 јуни), има обврска и одговорност, да донесе од...

Повеќе