Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

НАРОДОТ КРЕНА РАЦЕ ОД ГРУЕВСКИ - ЕКСКЛУЗИВА НА МАКТЕЛ: Успеавме да ја добиеме од МВР официјалната проценка за посетата на денешниот протест во Скопје, нема да ви се верува колку малку луѓе протестираат за спас на Груевци!

Инспекторите на Чавков од јавна безбедност процениле дека вечерва на улиците на Скопје имало 2000 протестанти!!! Во Струмица имало рекорд - само 50...

Повеќе

(ВИДЕО) Мишко Иванов е МЕГА ЦАР: Го покани куртонот Срѓан Ќерим на ТВ 24, му ги извади цревата и направи чкембе чорба во сред емисија!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ВАКВИ ДРТАВИ СКЛЕРОТИЧНИ МОРЖОВИ ГО КРЕИРААТ ЈАВНОТО МИСЛЕЊЕ ВО ЗЕМЈАВА, ЧОМ Е ВАНКОВСКА СО БРКОВИ У СУШТИНА - Чомовски на Алсат М: Исто злодело беше фарбањето на институциите со боја од страна на ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА како и слоганите ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА од страна на жолто-црвената револуција!

Глеј што лупа оваа склеротична будала. Папапа, каков мамлаз! Он е уствари Ванковска со бркови! Линк до емисијата овде. Фашистичките слогани против...

Повеќе

На Телма овие денови се одвива операција ХЕМИСКО СУВО ДЛАБИНСКО ПЕРЕЊЕ НА ВМРО ДПМНЕ!

Меки прашања, финоќа, нежна гостоприливост, респект и почит, часови и часови дадени за пропаганда и тоа на публиката која ги мрази од длабината на душ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРО ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ТЕЛМА, РЕШИЈА ДА ГИ УГОСТАТ МАФИЈАШИТЕ И ФАШИСТИТЕ, ЗАРЕМ ОВИЕ КОПИЛИЊА НЕ ЗАСЛУЖИЈА БОЈКОТ?!?!

Добро што треба да направи раководството на ВМРО ДПМНЕ за Телма да им удри бојкот?!?! Па добро, овие копилиња бегаа од дебати 11 години, и сега ког...

Повеќе

КАКВА ПЕРВЕРЗИЈА, КАКВА ЛАКРДИЈА, ОВА Е ИДЕОЛОШКО, МОРАЛНО И ЦИВИЛИЗАЦИСКО САМОУБИСТВО: ВМРО ДПМНЕ политички со протести ќе ги брани турските, српските, бугарските и германските војски кои убивале македонско и албанско население пред и за време на втората светска војна!!!

ВМРО ДПМНЕ се обидува да ја спинува декларацијата која се планира за осуда на убиствата над цивили од страна на војските пред и за време на втората ...

Повеќе

Чомовски направи скандалозни почетнички грешки, но не е само он проблемот, тоа е генерален проблем со уредничката политика на Телма!!!

Чомовски направи неколку почетнички грешки! Тој треба да разбере дека не е судија на утакмица или во суд, тој е новинар, тој мора да ја брани вистина...

Повеќе

Морам да му честитам на Антонио Милошоски за настапот на Телма, ова е врв, да не беше овој човек во политика ќе беше сериски убиец кој никогаш немаше да биде фатен, каква гнаса од човек, каква неверојатна концентрација на злоба, генијалност и повареност, каков монструм!!!

Ако нешто треба да им се признае на Грујо, Антонио, Илче, Влатче, Гоца и останатите, е дека се неверојатно расипани, интелигентни, и злобни монструми ...

Повеќе

(ВИДЕО) И таткото на КУРТОНКАТА Тања Каракамишева на протести против владата на СДСМ и ДУИ!

* реклами:

Повеќе

Бујар Османи ГО ЗАКЛА ГРУЕВСКИ: Разликите меѓу прифатеното од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ за албанскиот јазик се во нијанси

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, во интервју за Телевизија24 открива дел од деталите на албанската платформа. Употребата на албанскиот јазик ќе би...

Повеќе

Ахмети: Политичката криза може да трае со години, некои политичари ја користат за да предизвикаат меѓуетнички конфликт

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за Ројтерс потврдува дека е договорено воведување на албанскиот јазик во државните институции и избор на Алба...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска: Ние ќе ги дадеме сите одговори на јавноста и таа ќе може со свои очи да се увери кога ќе излеземе со програма на Влада во согласност со Уставот!

Одговори на новинарски прашањаРадмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМСкопје, 08.03.2017 Медиуми: Г-ѓа Шекеринска, сведоци сме на силен ме...

Повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска открива КАКО ГРУЈО СО ПАРИ ДУДЛА низ Европа за да го спаси газот: ВМРО-ДПМНЕ ја повикуваше меѓународната заедница да престане да се меша во македонските работи, а сега по Брисел и европските институции плаќа пари за да останат барем дел од власта!

Изјава за медиуми,Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМСкопје, 08.03.2017 На сите во Македонија и во меѓународната заедница им стана ја...

Повеќе

Николовски: Денеска не е само денот на жената туку е и голем симбол на борбата за женските права

Денеска не е само денот на жената, туку е и ден кој претставува голем симбол на борбата за женските права, за економска, политичка и социјална еднак...

Повеќе

Суперстар диџејот Афроџек премиерно во Македонија ноќ спроти Илинден!

Еден од најпознатите светски музички артисти на денешницата, диџејот Афроџек (AFROJACK), премиерно ќе настапи ова лето во Македонија, и тоа на второ...

Повеќе