Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

ЗНМ: Вашингтон ги препознава изворите на кризата во македонските медиуми - Неказнивост на насилството врз новинарите и злоупотребата на јавни пари од владата за контрола на медиумите

Здружението на новинарите на Македонија и се заблагодарува на американската администрација за, како што вели, објективниот извештај со слободата на ...

Повеќе

Теута Арифи: Албанците не се проблем во земјава и платформата на Албанците е во рамки на уставот и законите

Албанците не се проблем во земјава и платформата на Албанците е во рамки на уставот и законите. Ова е одговорот на потпретседателката на ДУИ, Теута ...

Повеќе

Сашо Тасевски до Антонио Милошоски: Немој да лажеш, како мајмуни чекавте ДУИ да ви даде банана до последниот ден на полноќ

Некогашен познанику Милошоски, немој да лажеш дека заради двојазичноста уште на стартот сте ги одбиле ДУИ за коалиција. Да беше така уште првиот де...

Повеќе

ЛИБЕРТАС: Иванов ќе стави Албанка за директор на Агенцијата за Разузнавање за да ги добие симпатиите на Албанците?

Претседателот Ѓорге Иванов планира за директор наАгенцијата за Разузнавање да постави Албанка, во обид да ги добиесимпатиите на Албанците, по изјави...

Повеќе

Бујар Османи со реакција на лагите кои ги пласираат куртоните на Грујо: Пропагандистичките медиуми спинуваат, немаше разлики меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за јазикот

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, преку Фејсбук реагираше на текстовите на провладините медиуми во однос на неговото интервју за 24 Анализа. Во врс...

Повеќе

Честит 8 Март, јас ја продолжувам борбата, а вие – како сакате

Најстрашна е онаа дискриминација во која жртвата не е ни свесна дека е дискриминирана. Во законите во Република Македонија не се прави разлика ме...

Повеќе

СДСМ Охрид: Недозволиво е ученици преку летоци да се повикуваат да напуштаат настава за да бидат дел од протести на кои се поттикнува и шири етничка и национална омраза - Очајните обиди на ВМРО-ДПМНЕ да спречат мирен трансфер на власта нема да успеат!

„Укажуваме дека директорот и надлежните во охридската гимназија „Свети Климент Охридски“ имаат должност да ги заштитат учениците о...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СДСМ Штип делеше ружи во центарот на градот по повод 8-ми март!

* реклами:

Повеќе

Џорџ Мајкл починал од проблемми со срцето и црниот дроб

Пејачот Џорџ Мајкл починал од хронична болест на срцевиот мускул – кардиомиопатија, миокардитис и масен црн дроб, соопштија денеска истражител...

Повеќе

АНАЛИЗА: Без илузии – 2017 на нишан на кризата!

Неминовно, и оваа 2017 година ќе биде економски „загубена“. Невработеноста, јавниот долг, ниската конкурентност ќе бидат засенети од с&e...

Повеќе

СДСМ до Груевски: Шефе, ти веќе си минато, не се глупирај, пакуј се и ГИТЛА!!!

* реклами:

Повеќе

„Катимерини“: Македонија се движи кон колапс

Беезвластието ја води Македонија до колапс, пишува грчкиот весник „Катимерини“ и ја оценува актуелната политичка криза како најопасна по...

Повеќе

АУУУ, КАКВА БРУКА: Лажните патриоти од ВМРО ДПМНЕ лани и го продале земјиштето на ОКТА за само едно евро квадрат!!!

Од извори во општина Илинден се дознава дека градоначалникот Жика Стојановски во текот на 2016 го продал земјиштето на кое се наоѓа рафиннеријата ОК...

Повеќе

Форум на жени на ДОМ: Не помалку за жените, не повеќе за мажите!

Форумот на жени на ДОМ им го честита Меѓународниот ден на жената-8ми Март на сите жени и истакнува дека унапредување на правата на жените како фунда...

Повеќе

Шојбле: Русија води војна со лажни вести

Германскиот министер за финансииВолфганг Шојблеја обвини Русија заспроведување на„пропагандна војна“ соширењена лажни вести, со цел даго...

Повеќе