Одберете локација на пристап

Игор Џамбазовмакедонскиотглумец, шоумен, ТВ водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец реши да си ја отвори душата во естрадниот магазин Бекстејџ. Игор Џамбазов е роден на 15 јули 1963 во Скопје во семејството на ком
Бизнисменот Зоран Азманов за денеска е повикан да сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Азманов кој е сопственик на градежната компанија „Настел“, се препукуваше со Јо
Не бегаме и не се плашиме од избори, затоа што СДСМ кога и да излезе на избори ќе победи, а тоа го покажуваат и анкетите на јавното мислењем посочи Зеќири во емисијата 24 Анализа на ТВ 24. Тој истакна дека сега кога државата е во пресрет на членст
Во новиот број на неделникот Фокус: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИПолицаецот задоволен од часот по логика, го прашува колегата: Имаш ли аквариум“? Кога добил едно кусо НЕ, „логично“ заклучил: „Значи ти си педер&ldqu
Дали денешниот протест на лозарите покажа дека е злоупотребен од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ? Кога некој протестира кажува зошто протестира и испорачува барања. Овие лозари денес не побараа ништо од министерот Димковски, кој лично се п
Претседатеката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Агапи Дика пред малку влезе во Обвинителството за организиран криминал каде е повикана да даде исказ за случајот Рекет, пренесува „ТВ Нова“. Дика пред да влезе во
Утрово државата започна со уривање на дивоградбите во Охрид. Прва за уривање е куќата на улица Марко Нестороски која ја гради фирмата на Нефи Усеини, а каде претходно беа уапсени работниците. По ова се продолжи со градење на објектот, а б
Уредникот на Плусинфо ја демантира веста која ја објавивме вчера дека се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, ние и во насловот кажавме дека таа вест не ни е потврдена. Но сепак ќе се извиниме за грешката, не сме ние како Геро к
Во ерата на МИТУ движењето кога жените се креваат против силувачите и оние мажи кои користеле сила и моќ за да уценуваат за секс, голема бомба одекна деновиве во Америка. Омилениот историски активист и лидер за правата на црнците, Мартин Лутер Кин
САД се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со Северна Македонија, изјави новоименуваниот американски специјален пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер во интервју за Гласот на Амер
Летово Геро се пофали дека останал во Грција околу 1 месец. Овие денови дојде до Мактел информација од извори кои добро го познаваат уредникот на Плусинфо кои ни велат дека тој овој период се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, Бугарија.
Реакција на ОРКА Холдинг на пресот на СДСМ: Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јор
Извесниот старт на преговорите за членство во ЕУ ќе ја заостри битката за владеење на правото. Позитивните пораки од Берлин, за упатените се повеќе од охрабрувачки. Тоа што со претходната власт беше невозможно, со актуелната стана можно.
Десет месеци откако во банка во Монако стојат замрзнати на сметка 11 и пол милиони евра, Вера Иванова, бизнисменката која го продаде Дијамед на шведска фирма сосе 20-годишна лиценца за дијализа, поднесе кривична пријава против министерот за здравст

Владата ќе ги анализира укажувањата за влијанието на објектите за игри на среќа врз младите

Премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска примија делегација на Движењето анти коцкање од Тетово. Од владината прес...

Повеќе

Европските либерал-демократи усвоија резолуција за поддршка на Македонија

Делегација на Либерално-демократската партија, составена од претседателот на ЛДП, Горан Милевски, и Зоран Шапуриќ, министер во Владата о...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛОСНО СЕ СОГЛАСУВАМЕ СО ТРАЈЧЕТА: 10 години сум бил претседател на Собрание, јас да бидам организатор, срамота, изјави Вељаноски по излегувањето од судот

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски пред неколку минути излезе од зградата на судот по краткиот распит откако попладнево беше при...

Повеќе

КОНЕЧНО ЗАВРШИ ИСТРАГАТА ЗА НАРАЧАТЕЛИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ: ОЈО го сомничи Никола Груевски како нарачател за Крвавиот четврток!

Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка против петмина осомничени за Крвавиот четврток, меѓу кои е и Никола Груевски. Обвинителствот...

Повеќе

ДЕМАНТ: Лажна e вестa дека Владата не им дава на Русите безвизен режим!

Повеќе

НОВА БОМБА НА 1 ТВ: Приведени Миле Јанакиески и Спиро Ристовски за крвавиот четврток

1ТВ дознава и дека екс министерот за транспорт Миле Јанакиевски, како и поранешниот министер за труд и социјална политика Спиро Ристовски се приведе...

Повеќе

Премире, те молам најдете време и изгледајте ја на седница на влада најновата емисија КОД на Снежана Лупевска посветена на автобуската несреќа кај Ласкарци, таму ќе видиш која беда од држава сме ние, те молам преземи нешто, веднаш да купите 10 возила за брза помош и 10 нови камиони за гасење пожар и еден багер!

Господе боже, мила мајко, ццц... Требаше да се случи ваква страшна несреќа за да дознаеме дека Скопје, град со 1 милион народ има само 8 возила за ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА ЛЕКАРИТЕ ОД БРЗАТА ПОМОШ: Без локалното население немаше да можеме да ги извлечеме на време повредените, тие ни помогнаа да ги извадиме и изнесеме до колите за брза помош!

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ЗАСЕГА ГИ ПРЕКРШИ СИТЕ ВЕТУВАЊА ЗА ЕЛЕМ: Остана партиско дувло и десетици милиони евра се даваат на подизведувачи за ископ на јаглен, иако СДСМ вети дека ЕЛЕМ ќе купи своја механизација!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА 1ТВ: Уапсен екс спикерот Трајко Велјановски за насилствата на 27-ми април!

Во домот на екс претседателот на Собранието Трајко Вељановски, како што дознава 1ТВ дошла полиција за да го приведе за настаните од „Крвавиот ...

Повеќе

НОВУС - СЕ ЗА ВАШИОТ АВТОМОБИЛ!

Повеќе

ЦРВЕНИОТ КМЕР ОД ВЕЛЕС ДИВЕЕ ВО ЛЕВИЦА: Апасиев ја променил бравата во канцеларијата на Левица, партиската секретарка го обвинува за мобинг

Расколот во партијата Левица се продлабочува, па од неодамна формирана е и нова фејсбук страна, паралелна со веќе постоечката, за која Димитар Апаси...

Повеќе

ФРАНЦИЈА И МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ЌЕ МУ ПОМОГНАТ НА КАРПОШ ДА СЕ РЕНОВИРА САЛАТА ПАРТИЗАН КОЈА Е ПОДАРОК ОД ФРАНЦИЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

Повеќе

Од 122 седница на Владата на РСМ: Усвоен Предлог закон за Агенција на национална безбедност како замена за УБК; Нов Предлог-закон за инспекциски надзор; Започна подготовката за Национална транспортна оптичка мрежа за интернет со брзина од 1 гига бит во секунда

На денешната редовна, 122 седница, Владата на Република Северна Македонија го разгледа и утврди новиот текст на Предлог - законот за Агенција за нац...

Повеќе

ТАЖЕН ДЕН ЗА ЗОО СКОПЈЕ: Од рак почина лавица од скопската Зоолошка градина

Скопската Зоолошка градина изгуби еден член, кој долго време беше дел одЗоо семејството. Малигниот тумор кој започна да се развива на лицето, метас...

Повеќе