Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

ХАХАХА, ЦЕЛ СВЕТ НИ СЕ СМЕЕ И СЕ КРСТИ СО ЛЕВА РУКА: Хорхе и Грујо пратија писмо до НАТО, ЕУ, ФИФА, УЕФА, ООН, ЦИА, ФБИ, КГБ, УНИЦЕФ...

Глеј што прави мафијата, ццц, бреее, цел свет ни се смее и се крсти!!! Седнале и напишале реферат со кој плачат и продаваат муда за бубрези на цел ...

Повеќе

НДМ: НАТО преку својата членка Албанија се заканува со војна, Македонија да размислува за нови сојузништва

Прес конференција, Народно движење за МакедонијаПанче Жежовски член на Извршниот комитет на НДМСкопје, 7 март 2017 Почитувани, Поминаа пет дена од...

Повеќе

(ВИДЕО) Генерал Ангелов: Албанците да ја повлечат платформата, бараме средба со Ахмети

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов побара од албанските партии да ја повлечат платформата поради тоа што Албанците во Македонија имаат многу п...

Повеќе

Нови избори за султан на Македонија

Предлогот на Вмро за одржување на нови избори на кои ќе се гласа референдумски за прифаќање или "отфрлање" на тиранската платформа е предлог за конечн...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Јавно прашање до Иванов - зошто не беше загрижен во моментите кога го додели мандатот на Никола Груевски, кога исто така постоеше таа платформа?

Одговор на новинарски прашања,Оливер Спасовски, Генерален секретар на СДСМСкопје, 07.03.2017 Медиуми: Зошто не побарате да се свика Собранието, да ...

Повеќе

Професорот Борче Давитковски: Со владата на Димитриев што не одговара никому, не чекаат црни денови, санкции, визи

-Ние немаме државни органи со мандат. Единствен со мандат беше претседателот на државата Ѓорге Иванов, но со ова давање – недавање на мандатот...

Повеќе

ФОТО: Спектакуларно апсење во центарот на Битола - Полицајци со калашникови уапсија познат рекетар на ВМРО-ДПМНЕ!

Фамилијата на уапсениот е една од попознатите фамилии во Битола, а апсењето е спроведено пред поголема маса на луѓе во центарот на Битола, поточно п...

Повеќе

Насер Селмани: Најкраток пат да се наруши унитарниот карактер на Македонија е да се предизвика етнички конфликт

Мандат за формирање влада во Македонија дават граѓаните. Тоа мора да го разбере Ѓорге Иванов и врхушката на Никола Груевски. Претседателот има церем...

Повеќе

Не му се лутете на Кире Лазаров! Спортистите се празноглави мајмуни, неписмена уличарска багра!

Не му се лутете на Кире Лазаров. Сите спортисти се плитки во умот. Цел живот трчаат по топка, креваат тегови, неписмени се, обична сељачаана и сто...

Повеќе

ЛЕЛЕ ГРУЈО Е ГОТОВ - ИМА ДА ГО ЈАДЕ НЕБАЊАТ СО СЕ УРДА: В.Д директорката на Кривичен Суд, Татјана Михајлова денеска си поднесе оставка, ГИ ОСТАВИ ГРУЕВЦИ САМИ ВО НЕБРАНО!!!

Судијката Татјана Михајлова, која ја извршуваше функцијата вршител на должност претседател на Основниот суд Скопје 1, денеска попладне поднела остав...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА СИ ИГРА МАЈТАП СО БЕТМЕН ПУШИТ БЕГАТ!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Промените започнаа и ниту Груевски, ниту Иванов нема да ги спречат! Македонија ќе ја добие новата Влада предводена од Зоран Заев!

Изјава за медиуми,Оливер Спасовски, генерален секретар на СДСМСкопје, 07.03.2017 Почитувани, Ѓорге Иванов веднаш да го даде мандатот за состав на ...

Повеќе

Средба на Шекеринска со норвешкиот амбасадор Бјорнстад: Да се одблокираат демократските процеси, Иванов веднаш да го даде мандатот!

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Норвешка за Македонија, Арни Бјорнстад. На средб...

Повеќе

Зидојче Цајтунг: На Македонија не ѝ се заканува меѓуетнички конфликт, туку распад на политичкиот систем

На Македонија не ѝ се заканува меѓуетнички конфликт, туку распад на политичкиот систем, анализира во денешното издание Зидојче Цајтунг. Врските на И...

Повеќе

ШОКАНТНО: Мијалков, Гоца и Чавков пратиле над 200 полицајци на дисциплинска поради учество на митинзи на опозицијата!!!

Дознаваме дека во моментов во МВР се водат дисциплински постапки за над 200 полицајци затоа што биле снимени на камери како протестираат надвор од р...

Повеќе