Одберете локација на пристап

ВМРО ДПМНЕ изминатите 30 години обожава да купува големи комуњарски новинарски пера на секои 5-10 години. Прво го купија Латас некаде 2002-ра година. Потоа ја купија и Мирка нешто подоцна. После на ред дојде Васко Ефтов. Последна аквизиција е Бран
Како и покрај економските санкции, диктаторот на Северна Кореја успеа да си купи најнови Мерцедеси мајбах? За одговор на ова прашање се погрижиле новинарите на CNN кои по осум месечно истражување конечно дошле до оговорот – возилата во Пјонг
Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој нагласи дека и ВМРО-Д
Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во инт
Зависниците од наркотици не се добредојдени во населбата Аеродром. По одлуката на Министерството за здравство, зависниците својата метадонска терапија да ја земаат во општината каде што живеат, на протест излегоа жителите од околните згради кои се
Геро призна дека имал средба со бизнисменот Орце Камчев пред неколку месеци. После почна серијалот за аферата РЕКЕТ. При крај на серијалот, Геро побара уникување на истрагата ИМПЕРИЈА и го престави Камчев како невина жртва на СЈО?! Миленко на Дуди
На просторот од 170.000 квадратни метри, кој се наоѓа на 5 километри од Скопје започна чистењето на досега исфрленото ѓубре, но за жал, паралелно продолжува и фрлањето отпад. Просторот за кој зборуваме е дивата депониј
Дури и на најсупешните луѓе може да им се случи неуспех. На Свето Јаневски познат како Свето Пивара му се случи втор неуспех во богатата менаџерска кариера, му пропадна пиварата во Србија. Пред 10 години му пропаднаа рестораните Мекдоналдс во Макед
Веќе една година, еден од најголемите акционери на Стопанска Банка АД Битола, бизнисменот Орце Камчев е осомничен од СЈО со случајот ИМПЕРИЈА за криминал од десетици милиони евра за криминални активности кои се одвивале наназад 15 години. Еден од
Заклучно до 17 јули граѓаните преку мерката „Мој ДДВ“ скенирале над 3,5 милиони фискални сметки, информираше министерската без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, која во Прилеп се вклучи во промотивната кампања
„Градски стадион -добива лик“ вака на својот Фејзбук профил информира претседателот на Советот на општина Битола, Валентин Груевски. Меѓу другите активности што се наброени, стои и дека помошното игралиште ќе може да се користи. Нео
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот Зоран Заев и неговите соработници истакнува дека &bdqu
Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Како што е наведено во соопштението, одлуката за доделување на
Човек не може да си го дозволи луксузот да ја напушти библиската земја ниту за две недели, зашто ќе му се случи да отпатува од една татковина, а да се врати во друга. Кога ова некни ми се случи и мене, уште на прагот од родната грутка ме дочека так

ШИЛЕГОВ ПОДЕЛИ ПАКЕТЧИЊА И БИЛЕТИ ЗА ВО ЗООЛОШКА ЗА ДЕЦАТА ОД ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ВО ШУТО ОРИЗАРИ

Повеќе

ЏОРЏ СОРОС - ДЕДО МРАЗ КОЈ ДЕЛИ ПОДАРОЦИ 365 ДЕНА ВО ГОДИНАТА: ДОНИРАШЕ 40 000 ДОЛАРИ ЗА ГРАДИНКИ ВО КРИВА ПАЛАНКА

Повеќе

МАКСО КАКО ДЕДО МРАЗ: ОТПИШАНИ ДОЛГОВИ НА КУМАНОВЦИ ВО ИЗНОС ОД 43 МИЛИОНИ ДЕНАРИ!

После подолг временски период Општина Куманово направи пресек во рамките на даночното одделение, по што се дојде до заклучок дека има одредени побар...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ШТИП ЗИМАВА ИЗГЛЕДА КАКО ОД БАЈКА

Повеќе

СРЦЕ ДА ТИ СЕ СКРШИ, И ДЕДО МРАЗ ПЛАЧЕ ЗА УЖАСИТЕ ОД ВОЈНАТА ВО СИРИЈА!

Повеќе

ЗАШТИТНИ ПРЕЧКИ ПРЕД ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА ВО КАРПОШ

Повеќе

ПОТПИШАН ДОГОВОР ЗА СОРАБОТКА СО ЗЕМЈАТА СО НАЈДОБРА МЕДИЦИНА ВО СВЕТОТ, ИЗРАЕЛ

Со Државата Израел иФонд за иновации и технолошки развој, денеска потпишавме трипартитен договор, во областа на здравствената заштита, а целта е про...

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО ГО ВИДОВМЕ СТРОГИОТ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НАСМЕАН НА ТВ, ВО ЕМИСИЈАТА ЛИЦА НА АНЕТА КОЧИШКИ

Повеќе

КИРАЦОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ГЕВГЕЛИЈА: Општината го враќа долгот и прави големи капитални инвестиции

Aleksandar Kiracovski 1 hr· Вчеравечер бев во посета на општина Гевгелија. Со градоначалникот, Сашо Поцков, разговаравме за реализа...

Повеќе

ЗАСАДЕНИ ЕЛКИ ВО ПОВЕЌЕ УЧИЛИШТА И ГРАДИНКИ ВО АЕРОДРОМ

Златко Марин 2 mins· Засадивме елки во дворовите на ООУ „Браќа Миладиновци“, „Димитар Македонск...

Повеќе

Популарниот скопски бенд DUPER и Авалон Продукција потпишаа двегодишен договор за соработка

Почитувани, Со задоволство Ве информираме дека скопскиот бендDUPERи Авалон Продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе бид...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ: Македонија сврте нова страница на економски раст и напредок, никогаш да не се повтори 24 декември

Повеќе

ЗБОРОТ Е ЗБОР: СВЕЧЕНО ОТВОРЕН НОВИОТ ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО ИЗВОР, ОПШТИНА ЧАШКА

Во присуство на министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и Градоначалникот на Општина Чашка, Горан Стојановски, денес свечено беше о...

Повеќе

СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА Е ШТИПЈАНЕЦ: ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН ВО КАРАТЕ, ЕМИЛ ПАВЛОВ!

Премиерот Заев од изборот на спортисти за 2018 година: Силно го поддржуваме спортот, затоа што спортистите се пример на сите нас Претседателот на В...

Повеќе

(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ ВО 2019-ТА ВЕТУВА ИЗГРАДБА НА НОВ ГРАДСКИ ПАЗАР, ПАРКИРАЛИШТЕ КАЈ АНОТ, НОВ КРУЖЕН ТЕК КАЈ ВВ "ТИКВЕШ", СПА ЦЕНТАР,ГРАДСКИ БАЗЕН, 1 КМ НОВ КЕЈ ВО ВАТАША, ЗАВРШУВАЊЕ НА ЗАПАДНИОТ БУЛЕВАР, РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ДТВ ПАРТИЗАН, ОГРАДУВАЊЕ И УРЕДУВАЊЕ НА СЦ "ЈАСМИН", НОВА ПРОТИВПОЖАРНА ЗГРАДА, 5 ЗАНИМАЛНИ ВО ДЕТСКИТЕ ГРАДИНКИ КАКО И ПОЧЕТОК ЗА ИЗГРАДБА НА НОВА ГРАДИНКА

На денешната седница на Советот на Општина Кавадарци беше едногласно усвоен Буџетот за наредната година-најважниот документ за Општината...

Повеќе