Одберете локација на пристап

Невидено лицемерие е токму ВМРО ДПМНЕ, партијата која со своето расипничко и криминално владеење со години им го кратеше она кое што законски им следуваше на пензионерите, денес да зборува за усогласување на пензиите. – се наведува во н
- Да сакаше СДСМ можеше да го прегази ВМРО ДПМНЕ на претседателските избори со 100 000 разлика, но намерно тераа млака кампања за ВМРО ДПМНЕ да не го бојкотира втор круг. Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Алфа ТВ.
Се реализира уште една значајна мерка во областа на земјоделството а, тоа е „зелената нафта“. – рече денеска на прес конференција Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ, Тоа е значајна мерка за субвенционирање на трошоците з
„Согласно Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и годинава продолжуваме со реализација на предвидените мерки, па деновиве беа објавени јавните огл
Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори. Но, не е исклучена и можноста да
Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да ја награди нашата земја, истакна премиерот Зоран Заев на средбата со поранешниот претседател на Репу
Ви пренесуваме дел од колумната на Мерсел Биљали за Цивил Медиа: Во еден волшебен град постоела продавница на желби. Таму се можело да се купува, од љубов, здравје, богатство, убавина, среќа, па сѐ до кариера, успех и власт. Секоја стока
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту еден единствен проект што е од интерес на граѓаните и општината. Ѓорче Петров беше заборав
Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија, за мене вечерва победи Тамара, напиша Жељко Јоксимовиќ на Твитер, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на С

Нели не си вмровец бе клисар еден злоставуван? Нели така ги лажеше "соборците"?

Вмровчето сеа повикува да се казнат сдсм што би значело отворена поддршка за вмро. Нели не си вмровец бе клисар еден злоставуван? Нели така ги лаж...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРАДИ 30 ГОДИНИ РОДЕНДЕН, РЕСТОРАН ВО НЕГОТИНО ДЕЛЕШЕ БЕСПЛАТНИ ПИЦИ НИЗ ГРАДОТ!

Неготино и се е можно.. Прославување 30 годишнина на ресторант во Неготино на најуникатен начин.. Делење пици,пити од автобус и лајф свирка на втор ...

Повеќе

ПОТСЕТУВАЊЕ НА СРАМНОТО МИНАТО: Соработката меѓу Силјановска и Лупевска во борбата против вистината има долга историја. Токму Снежана на 25.11.2010 година прими во емисија извадени од кревет, по пижами, релативизаторски професорки со цел да го оправдаат насилниот упад во А1. Меѓу нив и сегашната кандидатка

Повеќе

Хојт Ји: Штетно е што Западниот Балкан се преправа дека спроведува реформи, а ЕУ дека тие се спроведени

Проширувањето на ЕУ до 2025 година не е реално и штетно е што Западниот Балкан се преправа дека спроведува реформи, а ЕУ дека тие се с...

Повеќе

ШОКАНТНО: УГЛЕДНИ МЕДИУМИ БАРААТ ОД СДСМ ДА ГИ МЕСТИ ТЕНДЕРИТЕ И ДА ИМА ЦРНА ЛИСТА НА ФИРМИ КОИ НЕ СМЕАТ ДА ДОБИЈАТ ТЕНДЕР?!?!

Повеќе

ДРЖИ СЕ КИРАЦ, ТИ СИ ГОЛЕМ БОРЕЦ: Самиот факт дека целата фамилија на Кирацовски била без работа зборува многу за што поминаа првенците на СДСМ во 10 години суров ВМРОВСКИ режим!!!

Замислете без работа во фамилијата на Кирацовски биле неговиот дедо, неговата баба, неговата сестра а и самиот тој кој беше на улиците 10 години! И п...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: СИТЕ МОИ БЛИСКИ РОДНИНИ ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАТ ОД РАБОТНИТЕ МЕСТА!

Нашата татковина, државата, општеството, покажува зрелост како никогаш досега. Граѓаните реагираат, а независните институции постапуваат согласно ни...

Повеќе

Богоевски: Едната кандидатка претставува партија против која се боревме, другиот протестираше на улиците со нас!

-Деновиве, двајцата кандидати зборуваат за и во име на Шарената Револуција. Тоа е сосема легитимно, дури и тоа беше поентата на самото д...

Повеќе

Пратеникот Енес Ибрахим напиша книга за „27 април“

Пратеникот од владејачкото мнозинство, Енес Ибрахим, кој е претседател на Партијата за Движење на Турците,напиша книга на турски јазик насловена&bdq...

Повеќе

Заев од Прилеп: Сакаат да се вратат на власт за да докрадат тоа што не докрадоа

Единствената калкулација им е да стигнат повторно на власт за да докрадат тоа што не докрадоа, а велат дека се сега новодојдени од ВМРО-...

Повеќе

Пендаровски од Прилеп: Груевски нема да се врати на власт, туку во Идризово

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, од Прилеп испратија пораки дека е неопходно вториот к...

Повеќе

АРТАН ГРУБИ СТАНА ЦАР НА ТВ ДЕБАТИТЕ: ДУИ Е АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК НА ОВИЕ ИЗБОРИ, РЕКА Е НАЈСЛАБ АЛБАНСКИ КАНДИДАТ ВО ИСТОРИЈАТА НА ЗЕМЈАВА, КАСАМИ И СЕЛА МУ ДОЛЖАТ ОСТАВКИ НА СВОЕТО ЧЛЕНСТВО!

- Река е најнеуспешен албански кандидат на претседателски избори во нашата историја, и не само што тие 70 000 гласови се мизерна бројка, па и тие се...

Повеќе

БОМБА НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ: Една од причините за лошиот резултат на Стево е и лошата медиска промоција на успесите на новата власт на локално и централно ниво!

- Една од причините за лошите резултати е и тоа што граѓаните не се информирани за дел од мерките на власта на локално и централно ниво, така да зат...

Повеќе

(ВИДЕО) СТАРТУВА ИЗГРАДБАТА НА МОСТОТ ОД ХОТЕЛ РУСИЈА ДО СКОПСКИ САЕМ

Повеќе

(ВИДЕО) 360˚ Трајковска: Вистинскиот губитник на овие избори е Зоран Заев

Новинарката Оливера Трајковска, во дебата во емисијата „360 Степени“ на Алсат, го анализираше првиот круг од претседателските избори и о...

Повеќе