Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ЗАМИСЛИ: СЈО ОТВОРИ ИСТРАГА И ПРОТИВ АЛИ АХМЕТИ!!!

Специјалното јавно обвинителство отвори истражна постапка со кодно име „Лидери“, поради, како што рече, јавно објавен разговор меѓу дв...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОД ФАТИМЕ ФЕТАИ: Бонева ќе го јаде немиен, отворена е истрага за кражба од 100 000е преку лажни патарини!!!

На денешната прес- конференција СЈО специјалната обвинителка Фатиме Фетаи ја претстави новата истражна постапка под кодно име „Друмарина&ldquo...

Повеќе

БОМБА НА САМКА ИМБРАИМОСКИ: ГРУЕВЦИ ИЗНЕЛЕ 800 МИЛИОНИ ФРАНЦИ ОД МАКЕДОНИЈА, СИТЕ ЌЕ СЕ ВРАТАТ НАЗАД!!!

Кога пред неколку години од говорницата на Собранието на РМ зборував за илегалното изнесување на пари од нашата земја во разни дестинации во странст...

Повеќе

БРАВО ЗА БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ: Постхумно му даде орден на првиот претседател на државата Киро Глигоров, орденот го прими неговата ќерка, Донка Глигорова

Обраќање по повод доделување признанија и орден Св. Никола Благој Бочварски, градоначалник Штип, 18.12.2017 г. Почитувани дами и господа, Почитуван...

Повеќе

ЗАЕВ ЗА СРЕДБАТА ВО БРИСЕЛ СО ЛИДЕРИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН: Најдобра вест за 2017-та е дека ќе има нова стратегија за ново проширување на ЕУ!

Најважна новост за #ЗападенБалкан во 2017-та беше најавувањето на Стратегијата за проширување на #ЕУ на претседателот на @EU_Commission, @JunckerEU....

Повеќе

ИМА РАЗЛИКА: САШО НАЦИОНАЛЕ ГО СТАВИЈА ДА СЕДИ ДО ЗАЕВ, РАДА И ГРУБИ ОТКАКО ГИ РЕНДА ЦЕЛА ГОДИНА СО КОЛУМНИ!

Повеќе

У СУШТИНА, ОВИЕ КОПИЛИЊА СЕ У ПРАВО!

Повеќе

ДОМ: Подготвен е законот за забрана на цијаниди и сулфурна киселина во рудниците

Повеќе

БОМБА НА СЛОБОДЕН ПЕЧАТ: Над 350 бомби ќе ги фрлат Грујо, Хипо и Миле во зандана на децении робија за провизиите од кинеските автопати!

Повеќе

(ВИДЕО) Приказната за опасните случаи на раси на кучиња кои одземаат човечки животи, се што треба да знаете за нив

Повеќе

(ВИДЕО) Ова е убедливо најлош ТВ настап на Влатче во неговата досегашна политичка кариера, ОЧАЈ, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА ЧОВЕКОВ!!!

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН ШОК: Колата која плива во Вардар е на Весна Петрушевска, заборавила да крене рачна?!?!

Линк до сторијата на СДК.МК

Повеќе

СОПСТВЕНИКОТ НА ПЕЧАТНИЦАТА ПОЛИЈЕСТЕРДЕЈ: Иако сум газда на печатница, субвенциите за печатени медиуми е невидена глупост!

Повеќе

(ВИДЕО) Шокантен говор на Ангела Меркел на конвенцијата на ЦДУ: Мултикултурализмот е голема лага и неуспех и води кон паралелни општества, наместо тоа треба народите да се асимилираат и интегрираат!

Повеќе

(ФОТО) ЖИВОТ ПИШЕ РОМАНЕ: Жолто комбе плива во Вардар покрај владата, според МВР во него нема луѓе...

Повеќе детали на СДК.МК според кои во комбето нема луѓе, така посведочиле пожарникарите и МВР кои го вадат во овие моменти...

Повеќе