Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

Теута Арифи: Повиците за поделба и за нетрпеливост не треба да бидат дел од агендите на политичките партии

„Повиците за поделба и за нетрпеливост не треба да бидат дел од агендите на политичките партии. Иднината на сите граѓани, без разлика на вера ...

Повеќе

Кирацовски: Почитувани „Тврдокорни“, зошто не протестиравте кога вашиот тврдокорен лидер безпоговорно ги прифати измените на Законот за употреба на јазиците?

Почитувани "тврдокорни“, треба да знаете дека Законот за употреба на јазиците ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ заедно го донесоа во август 2008 година уште п...

Повеќе

„Вестa“ зa нaвoдните 3000 терoристи имa свoјa нaменскa цел - Хунтaтa нa диктaтoрoт oди нa oпцијaтa вoенa сoстoјбa!

Oчигледнo е декa "вестa" зa нaвoдните 3000 терoристи кoи чaс се вo Албaнијa, чaс вo земјaтa, чaс нa грaницa сo Кoсoвo имa свoјa нaменскa цел. Oткaкo...

Повеќе

СДСМ: Никола Груевски има изгубено контакт со реалноста затоа е во заблуда дека тој е поважен од Уставот на Македонија

Уставот обезбедува многу јасни решенија за излез од политичката криза. Ѓорге Иванов мора да го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА СЛАВИ, НАЦИЈАТА ВО ТРАНС: Канада ги укинува визите за Бугарија!

Бугарските граѓани од 1 декември во Канада ќе патуваат без ограничувања. Канада најави официјално укинување на визите за бугарските и романските гра...

Повеќе

Могерини: Тензично на Западен Балкан, потребна е силна поддршка од ЕУ

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини изјави дека на Западен Балкан ситуацијата е тензична и регионот ...

Повеќе

„Пежо-Ситроен“ го купи „Опел“

Француската групација „Пежо-Ситроен“ (ПСА) денеска соопшти дека постигнала договор со американската компанија „Џенерал Моторс&ldqu...

Повеќе

ФОТО: За првпат децата од Градски ѕид кај Зелено пазарче добија детско игралиште

Општина Центар го заокружи проектот за реконструкција и поставување нови детски игралишта на потегот околу Градски ѕид. Во овој дел од Центар реконс...

Повеќе

(ВИДЕО) Пет пати е поголем од Титаник: Вака изгледа најголемиот брод на светот

„Оаза на морињата“е норвешко-американски брод за крстарење, а важи за најголемиот патнички брод изграден некогаш. На овој неверојатен бр...

Повеќе

Покондирени тикви

ПРОМЕНИ (5) Немам дилеми дека многумина ќе жалат за катастрофалниов распад на криминалнава власт, за затворањето на низата дуќанчиња – а богами...

Повеќе

Молкот на Иванов ќе активира план Б на мнозинството

Од партиите на мнозинството не го откриваат следниот чекор, бидејќи уште очекуваат да се реализира планот А: Иванов да го даде мандатот. Во меѓуврем...

Повеќе

Мораме да ве победиме

Вашата позиција е апсурдна и трагична: Ако победите- Македонија ќе наебе, ако загубите, вие ќе наебете од Македонија. Вие ќе наебете и во првиот случ...

Повеќе

Политичка демаркација

Утре е понеделник, уште еден прв работен ден во диктатурата. Уште малку понеделници ќе останат за политичка демаркација, помеѓу нас, кои припаѓаме н...

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ОВАА ЗЕМЈА: По првиот педер фашист (Зафирчев) го имаме и првиот Муслиман (Исмаил Бојда) поборник за ЧИСТА МАКЕДОНИЈА ВО СОЈУЗ СО БРАТСКА РУСИЈА!!!

Леле колку само изгубени луѓе има во оваа земја! Само прогласениот лидер на Македонците Муслимани, Исмаил Бојда, беше главна ѕвезда во најновата еми...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: Куртончето Васко Ефтов тврди дека ВМРО ДПМНЕ извојувале победа со тоа што Скопје не било бомбардирано од авионите на НАТО?!?!?!? ?!?!?! АЛОООО ВАСЕЕЕ ОЈДЕ ТИ БРАААТ!!!

Васето Ефтов, најновото Грујово куртонче, тврди дека Груевци извојувале голема победа со тоа што Скопје не било бомбардирано од авионите на НАТО по ...

Повеќе