Одберете локација на пристап

Игор Џамбазовмакедонскиотглумец, шоумен, ТВ водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец реши да си ја отвори душата во естрадниот магазин Бекстејџ. Игор Џамбазов е роден на 15 јули 1963 во Скопје во семејството на ком
Бизнисменот Зоран Азманов за денеска е повикан да сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Азманов кој е сопственик на градежната компанија „Настел“, се препукуваше со Јо
Не бегаме и не се плашиме од избори, затоа што СДСМ кога и да излезе на избори ќе победи, а тоа го покажуваат и анкетите на јавното мислењем посочи Зеќири во емисијата 24 Анализа на ТВ 24. Тој истакна дека сега кога државата е во пресрет на членст
Во новиот број на неделникот Фокус: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИПолицаецот задоволен од часот по логика, го прашува колегата: Имаш ли аквариум“? Кога добил едно кусо НЕ, „логично“ заклучил: „Значи ти си педер&ldqu
Дали денешниот протест на лозарите покажа дека е злоупотребен од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ? Кога некој протестира кажува зошто протестира и испорачува барања. Овие лозари денес не побараа ништо од министерот Димковски, кој лично се п
Претседатеката на собранието на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски Агапи Дика пред малку влезе во Обвинителството за организиран криминал каде е повикана да даде исказ за случајот Рекет, пренесува „ТВ Нова“. Дика пред да влезе во
Утрово државата започна со уривање на дивоградбите во Охрид. Прва за уривање е куќата на улица Марко Нестороски која ја гради фирмата на Нефи Усеини, а каде претходно беа уапсени работниците. По ова се продолжи со градење на објектот, а б
Уредникот на Плусинфо ја демантира веста која ја објавивме вчера дека се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, ние и во насловот кажавме дека таа вест не ни е потврдена. Но сепак ќе се извиниме за грешката, не сме ние како Геро к
Во ерата на МИТУ движењето кога жените се креваат против силувачите и оние мажи кои користеле сила и моќ за да уценуваат за секс, голема бомба одекна деновиве во Америка. Омилениот историски активист и лидер за правата на црнците, Мартин Лутер Кин
САД се надеваат дека Европскиот совет на 16 октомври ќе донесе одлука за отпочнување на пристаните преговори со Северна Македонија, изјави новоименуваниот американски специјален пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер во интервју за Гласот на Амер
Летово Геро се пофали дека останал во Грција околу 1 месец. Овие денови дојде до Мактел информација од извори кои добро го познаваат уредникот на Плусинфо кои ни велат дека тој овој период се подновил со апартмани во Халкидики и Банско, Бугарија.
Реакција на ОРКА Холдинг на пресот на СДСМ: Најостро и со целосна одговорност ги демантираме тврдењата кои денеска ги произнесе во јавноста Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, дека Јордан Камчев, односно, било која од фирмите на Јор
Извесниот старт на преговорите за членство во ЕУ ќе ја заостри битката за владеење на правото. Позитивните пораки од Берлин, за упатените се повеќе од охрабрувачки. Тоа што со претходната власт беше невозможно, со актуелната стана можно.
Десет месеци откако во банка во Монако стојат замрзнати на сметка 11 и пол милиони евра, Вера Иванова, бизнисменката која го продаде Дијамед на шведска фирма сосе 20-годишна лиценца за дијализа, поднесе кривична пријава против министерот за здравст

Бејли се поздрави со Јанчев: Ова не е збогум, се гледаме во САД!

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, денес дојде во официјална посета на Општина Кавадарци. Тој ја оствари неговата последна работна средба ...

Повеќе

Заев – Харадинај: Потврдена заемната поддршка за европските аспирации на двете земји

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и членовите на делегацијата денеска на конференцијата за безбедност во Минхен ...

Повеќе

Заев се изгушка со Ципрас пред хотел во Минхен

Пријателски поздрави на маргините на Минхенската конференција за безбедност разменија грчкиот премиер Алексис Ципрас и шефот на македонската влада...

Повеќе

МИЛЕНКО И ВАНКОВСКА СЕ ДАР ОД БОГА ЗА СДСМ, А КАЗНА БОЖЈА ЗА ВМРО ДПМНЕ!

Ако одиме по некоја теорија на заговор, и ако за момент забегаме со тие теории, тогаш големи се шансите еден ден да дознаеме дека некој од Бихачка тај...

Повеќе

ВАНКОВСКА ЗА ХРВАТСКИ МЕДИУМИ ОБЈАСНИ ШТО МИСЛЕЛА СО ФБ СТАТУСОТ: Поради новата несреќа, конечно Албанците ќе се поклонат пред жртвите од Карпалак 2001-ва!

Molim, možete li objasniti vaš Facebook status, u kojemu piše "Kakva tragedija i ironija: Karpalak".? Naime, Indexov sugovornik Elmir ...

Повеќе

ГОРДАНА СИЉАНОВСКА: Христијанка сум и голем интелектуален ум признат од цел свет, Егејска Македонија ќе ја вратам од Грција, прадедо ми се викал Стојко и бил голем војвода во ВМРО!

- Грција ја има украдено Егејска Македонија од нас. Дедо ми се викал Стојко и бил голем војвода во ВМРО. Дедо ми бил партизан и се борел во Егејска ...

Повеќе

Демант од “Техноинвест“ доо Штип, а во врска со прес конференцијатана О.К. на ВМРО ДПМНЕ Штип и Горан Каршов

Од страна на О.К. ВМРО ДПМНЕ на пресот беше изнесено дека фирмите „Пелагонија Инжинеринг“ и „Техноинвест“ „Почнуваат д...

Повеќе

ИМАМЕ ТАЛЕНТИ СО КОИ МОЖЕМЕ ДА СЕ БОРИМЕ ВО СВЕТСКИ РАМКИ: Брат и сестра од Македонија се најдоа на листата „30 под 30“ на магазинот „Форбс“

Аријана Коскарова и Бојан Коскаров од Македонија се најдоа на новата листа „30 под 30“ за 2019 во Европа, која ја прави мага...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ СЕ МАХЕРИ СО ГЛУМЕЊЕТО ДЕМОКРАТИЈА У ПАРТИЈА: Му дозволија на Филип Петровски да се обрати на конвенцијата!

Иако Филип Петровски на фејсбук се жалеше дека не му било дозволено да влезе во салата за да се обрати на конвенцијата, сепак на крја му беше дозвол...

Повеќе

(ВИДЕО) 360˚ Филипче: Тоа што повредените се носеа во болницата „8 Септември“ воопшто не беше случајно, туку многу добро испланирано

Mинистерот за здравство, Венко Филипче, во дебата на „360 Степени“ на Алсат, зборуваше за одговорот на здравствениот систем на трагедија...

Повеќе

Мицкоски уште малце и ќе се извини за гревовите на ВМРО ДПМНЕ: Ова ВМРО е поискусно и свесно за своите минати недостатоци

Ќе понудиме решенија, ќе понудиме нестрашлива енергија и план кој ќе мора да ја избави нашата земја од кризата во која сме втурнати и која е клекнат...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ВМРОВЦИТЕ СЕ ЛОМ: Кандидат за претседател ветува конфискација на имот од криминалците, плата за сите од 1500е, минимална пензија од 500е, знаме на државата ќе било знамето на ВМРО, задолжителен воен рок за мажи и жени!

- Како кандидат за претседател на конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ ветувам минимална пензија од 500е, плата од 1500е, знаме на државата ќе биде знамето на...

Повеќе

ВЛАТЧЕ СО МОЛБА ДО СОПАРТИЈЦИТЕ: НЕМОЈ ДА МЕ ИЗВИСИТЕ И ДА ГЛАСАТЕ ЗА ДРУГ КАНДИДАТ, НИКОГАШ НЕ СУМ ВЕ ИЗВИСИЛ, СЕКОГАШ СУМ ВИ БИЛ ВЕРЕН И СЕКОГАШ ЌЕ ВИ БИДАМ ВЕРЕН!

- Немој да ме извисите, никогаш не сум ве извисил, и никогаш нема да ве извисам! Сум гинел за партијата, гласајте за мене за да победиме, ја знам ка...

Повеќе

НА ФИЛИП ПЕТРОВСКИ НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО САЛАТА КАДЕ СЕ ОДРЖУВА КОНВЕНЦИЈАТА

Повеќе

ШОУ НА ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Од Заев ме боли џигерот, за 7 дена посетив 70 општински комитети, колата ми чури!

Влатче: Абе дај изгасете ова вентилацијата... Јанушев: Абе Влаткол, не е вентилација, греење е, гледаш дека измрзнавме.. Влатче: Аха добро. Поздра...

Повеќе