Одберете локација на пристап

ВМРО ДПМНЕ изминатите 30 години обожава да купува големи комуњарски новинарски пера на секои 5-10 години. Прво го купија Латас некаде 2002-ра година. Потоа ја купија и Мирка нешто подоцна. После на ред дојде Васко Ефтов. Последна аквизиција е Бран
Како и покрај економските санкции, диктаторот на Северна Кореја успеа да си купи најнови Мерцедеси мајбах? За одговор на ова прашање се погрижиле новинарите на CNN кои по осум месечно истражување конечно дошле до оговорот – возилата во Пјонг
Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој нагласи дека и ВМРО-Д
Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во инт
Зависниците од наркотици не се добредојдени во населбата Аеродром. По одлуката на Министерството за здравство, зависниците својата метадонска терапија да ја земаат во општината каде што живеат, на протест излегоа жителите од околните згради кои се
Геро призна дека имал средба со бизнисменот Орце Камчев пред неколку месеци. После почна серијалот за аферата РЕКЕТ. При крај на серијалот, Геро побара уникување на истрагата ИМПЕРИЈА и го престави Камчев како невина жртва на СЈО?! Миленко на Дуди
На просторот од 170.000 квадратни метри, кој се наоѓа на 5 километри од Скопје започна чистењето на досега исфрленото ѓубре, но за жал, паралелно продолжува и фрлањето отпад. Просторот за кој зборуваме е дивата депониј
Дури и на најсупешните луѓе може да им се случи неуспех. На Свето Јаневски познат како Свето Пивара му се случи втор неуспех во богатата менаџерска кариера, му пропадна пиварата во Србија. Пред 10 години му пропаднаа рестораните Мекдоналдс во Макед
Веќе една година, еден од најголемите акционери на Стопанска Банка АД Битола, бизнисменот Орце Камчев е осомничен од СЈО со случајот ИМПЕРИЈА за криминал од десетици милиони евра за криминални активности кои се одвивале наназад 15 години. Еден од
Заклучно до 17 јули граѓаните преку мерката „Мој ДДВ“ скенирале над 3,5 милиони фискални сметки, информираше министерската без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, која во Прилеп се вклучи во промотивната кампања
„Градски стадион -добива лик“ вака на својот Фејзбук профил информира претседателот на Советот на општина Битола, Валентин Груевски. Меѓу другите активности што се наброени, стои и дека помошното игралиште ќе може да се користи. Нео
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот Зоран Заев и неговите соработници истакнува дека &bdqu
Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Како што е наведено во соопштението, одлуката за доделување на
Човек не може да си го дозволи луксузот да ја напушти библиската земја ниту за две недели, зашто ќе му се случи да отпатува од една татковина, а да се врати во друга. Кога ова некни ми се случи и мене, уште на прагот од родната грутка ме дочека так

(ВИДЕО) Граѓанско демократска унија-Штип (ГДУ-Штип) бара инвестиции за противпожарната служба и реновирање на културно-архитектонското наследство

Повеќе

КОНТРОВЕРЗНО ВИДЕО СЕ ПОЈАВИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Екс командирот на ПС Кочани по казна мете во затвор каде е во ќелија со осуденици кои ги наместил да лежат робија!!!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ИСТРАЖУВАЧКИ СЕРИЈАЛ ЗА ВО МОМЕНТОВ НАЈГОЛЕМИОТ ИЗМАМНИК ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, НОВИОТ ФИКОМ: ПРИКАЗНА ПРВА, СТЕЧАЈ НА КУБУС ИНЖЕНЕРИНГ!

Мактел повеќе месеци истражуваше и прибираше информации за фирмата Кубус ДОО и Кубус Инженеринг и нејзиниот легендарен газда Златко Тодоров. Она шт...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: ВО СРЕД БИТКА СО РЕЖИМОТ, БРАНКО ЗАМИНАЛ НА КОНЦЕРТ НА ЏАСТИН БИБЕР ВО ВИЕНА?!?!

Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лид...

Повеќе

РОКАА БОМБИ ВО СУДНИЦА: „Друже Лаки, ги поебавме во задња минута“, му вели по полноќ Тодоров на Латас!

„Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Си...

Повеќе

ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Грција ја зголемува цената на патарините!

Сите кои патуваат во Грција од Нова година ќе се соочат со повисоки цени на патарините. Интернет страницата Грцијаинфо објави дека според новиот на...

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот Оливер Спасовски

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, рече дека бараат министерот за внетрешни работи, Оливер Спасовски, д...

Повеќе

БРАВО: МВР заплени над 55.000 парчиња пиротехнички средства!

По преземени мерки и активности на подрачјето на СВР Скопје иСВР Битола во изминатите неколку дена, со цел спречување на нелегалната продажба и упот...

Повеќе

Се штеди на греење, МОН порача наставниците да останат дома за распустот

Министерството за образование и наука ги извести директорите на основните и средните училишта со донесената препорака да ги ослободат од...

Повеќе

Бранко Огњановски односно Миле Паника прогласен за заслужен граѓанин на општина Карпош

На предлог на градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, за заслужен граѓанин за идната година советниците го изгласаа Бранко Огњ...

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ ВО АЛБАНИЈА: Доверливи информации за албански разузнавачи се обелоденија во јавноста

Албанија случајно на интернет објавила чувствителни информации за своите најистакнатите разузнавачи, пишува „Индипендент“. Британскиот ...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Несфатливо ми е како во нашата заедница се протнаа злосторствата од омраза

Нашата намера е да ги паметиме, но никогаш да не им дозволиме да се вратат на сцена политиките на поделби и предизвикување конфликти кои луѓето ги п...

Повеќе

25 ГОДИНИ ПОСВЕТЕНИ, документарен филм за 25-те години посветеност на Фондацијата Отворено општество – Македонија во заложбите за создавање на динамично и толерантно општество

Повеќе

Собранието го донесе законот за данок на личен доход: По цели 12 години, од 1 јануари следната година се напушта концептот на рамен данок и се воведува прогресивно оданочување

Законот за данок на личен доход доцна попладнево беше изгласан во Собранието и со тоа за една седмица или поточно од 1 јануари в година ...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: СТРУГА ВО ДЕКЕМВРИ

Повеќе