Одберете локација на пристап

СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018
Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор кај пациентот Филип Димишковски (22), кој боледувал од акутна миелобластна леукемија.
Соопштение ДОМ: Итни мерки против загадувањето на воздухот Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, ДОМ предлага серија итни мерки: Интензивни инспекциски контроли врз можните извори на штетни емисии, особено на индустријат

(ВИДЕО) СРАМ И АРАМ ЗА РОДИТЕЛИТЕ ОД КАРПОШ И ЦЕНТАР, ВАКЦИНАЦИЈАТА ЗА СИПАНИЦИ Е ПОД 60%, НАЈНИСКА ВО ЦЕЛА ДРЖАВА, ВО МОМЕНТОВ ВО СРБИЈА И АЛБАНИЈА ИМА ЕПИДЕМИЈА ОД БОЛЕСТА ОД КОЈА СЕ УМИРА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕЕЕ ТРЕНДО ЌОСЕТО ВО ПРВ РЕД СО КОЧО ПРОМОВИРА СТАРТАПИ, ЦЦЦЦ...

Повеќе

ФОТО: Охрид на денот

Повеќе

(ВИДЕО А1ОН) Уште не изградена, се запали зградата на Настел во Карпош

Повеќе

ШОКАНТНО: МИЛЕНКО ОТВОРЕНО ПОВИКА НА ГРАЃАНСКА ВОЈНА, КРВ ДА СЕ ПРОЛЕЕЛО ПО УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ

Прво со колумна а потоа и со видео обраќање на фб, Миленко повика на крвави протести и граѓанска војна ако власта се дрзне да го изгласа законот за ...

Повеќе

ОВА Е ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ЈБГ, ТОА Е...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Клинички центар ќе се сели од центарот на Скопје, новата зграда ќе ја градиме во Злокуќани, ќе чини фантастични 420 милиони евра и ќе се гради околу 10 години!!!

Повеќе

Премиерот Заев на средба со претставници на ЕБОР во обид да обезбеди пари за нови патишта, хидроцентрали, гасоводи: Реформската агенда и капиталните инвестиции се врвни приоритети, ќе ја интензивираме соработката со ЕБОР

Повеќе

Волшебникот од КОС

И во оваа моја чудесна земја како и во блиската околина долго време владее волшебникот од КОС или како сакате наречетего. Попусто се надеваме дека ќе ...

Повеќе

СДСМ: Растот на БДП и индустриското производство е најголем доказ дека владата работи добро

Повеќе

Средба на Премиерот Заев со делегација од Црвениот Крст: Со взаемна соработка ќе ги зајакнеме капацитетите на организацијата и ќе помогнеме на повеќе граѓани на кои им треба помош

Премиерот Заев денеска оствари средба со делегација од Црвениот Крст на Република Македонија, предводена од Генералниот секретар на организацијата, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Тајните на Антарктика, ледениот континент, најголемото парче лед на земјината топка, 90% од ледот во светот лежат на јужниот пол

Повеќе

(ВИДЕО) Пингвини си направија селфи на Антарктикот

Кралски пингвини на Антарктикот најдоа камера поставена од екологисти и си направија селфи. Линк до видеото овде.

Повеќе

КЛЕТИТЕ СТРАНЦИ КОИ НЕЛИ САКААТ ДА ЈА УНИШТАТ ОВАА БИБЛИСКА ЗЕМЈА ПАК НИ ДАДОА 1 МИЛИОН ЕВРА ПОДАРОК, ВАЉДА ТОА ИМ Е ТАКТИКА КАКО ДА НЕ УНИШТАТ, СО ДЕБЕЛЕЕЊЕ

Јапонците ни дадоа околу 1 милион евра донација за разни болници и проекти. Чудно е што една Јапонија која нити има агресивна меѓународна дипломатиј...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НА ТОП ТЕМА: ГЕРО И МИЛЧИН СЕ ПОНАШААТ ИНФАНТИЛНО И ПАРАНОИЧНО, ВЛАДАТА ГРАДИ НОВ СИСТЕМ И ТРЕБА ДА И СЕ ДАДЕ ШАНСА СО ЗДРАВА КРИТИКА НО БЕЗ ПАДАВИЧАРЕЊЕ

- Има извесни кадровски промашувања кои го начнуваат угледот на премиерот како добар кадровик, има и извесен проблем со одредени структури на ДУИ ко...

Повеќе