Одберете локација на пристап

ВМРО ДПМНЕ изминатите 30 години обожава да купува големи комуњарски новинарски пера на секои 5-10 години. Прво го купија Латас некаде 2002-ра година. Потоа ја купија и Мирка нешто подоцна. После на ред дојде Васко Ефтов. Последна аквизиција е Бран
Како и покрај економските санкции, диктаторот на Северна Кореја успеа да си купи најнови Мерцедеси мајбах? За одговор на ова прашање се погрижиле новинарите на CNN кои по осум месечно истражување конечно дошле до оговорот – возилата во Пјонг
Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој нагласи дека и ВМРО-Д
Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во инт
Зависниците од наркотици не се добредојдени во населбата Аеродром. По одлуката на Министерството за здравство, зависниците својата метадонска терапија да ја земаат во општината каде што живеат, на протест излегоа жителите од околните згради кои се
Геро призна дека имал средба со бизнисменот Орце Камчев пред неколку месеци. После почна серијалот за аферата РЕКЕТ. При крај на серијалот, Геро побара уникување на истрагата ИМПЕРИЈА и го престави Камчев како невина жртва на СЈО?! Миленко на Дуди
На просторот од 170.000 квадратни метри, кој се наоѓа на 5 километри од Скопје започна чистењето на досега исфрленото ѓубре, но за жал, паралелно продолжува и фрлањето отпад. Просторот за кој зборуваме е дивата депониј
Дури и на најсупешните луѓе може да им се случи неуспех. На Свето Јаневски познат како Свето Пивара му се случи втор неуспех во богатата менаџерска кариера, му пропадна пиварата во Србија. Пред 10 години му пропаднаа рестораните Мекдоналдс во Макед
Веќе една година, еден од најголемите акционери на Стопанска Банка АД Битола, бизнисменот Орце Камчев е осомничен од СЈО со случајот ИМПЕРИЈА за криминал од десетици милиони евра за криминални активности кои се одвивале наназад 15 години. Еден од
Заклучно до 17 јули граѓаните преку мерката „Мој ДДВ“ скенирале над 3,5 милиони фискални сметки, информираше министерската без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, која во Прилеп се вклучи во промотивната кампања
„Градски стадион -добива лик“ вака на својот Фејзбук профил информира претседателот на Советот на општина Битола, Валентин Груевски. Меѓу другите активности што се наброени, стои и дека помошното игралиште ќе може да се користи. Нео
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот Зоран Заев и неговите соработници истакнува дека &bdqu
Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Како што е наведено во соопштението, одлуката за доделување на
Човек не може да си го дозволи луксузот да ја напушти библиската земја ниту за две недели, зашто ќе му се случи да отпатува од една татковина, а да се врати во друга. Кога ова некни ми се случи и мене, уште на прагот од родната грутка ме дочека так

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ И ДЕДО МРАЗ ПОДЕЛИЈА ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЧИЊАТА ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА

Maksim Dimitrievski 1 hr· Денес, во присуство на Дедо Мраз, традиционално ги поделивме новогодишните пакетчиња на...

Повеќе

НОВ СКАНДАЛ НА ПОВИДОК: Дух во истрагата- ниту Ваљон Беља знае кој пукал во него, ниту соучесниците го познавале

Економскиот директор на Гинекологија Ваљон Беља ги познал тројцата напаѓачи кои со тупаници го претепале на паркингот во Чаир и ги посочил на полици...

Повеќе

ПО ТАЛАТ ЏАФЕРИ И НЕВЗАТ БЕЈТА ЈА УХЛЕБИ ЌЕРКА СИ: Вработена во МЕПСО, плата 36.500 денари!

Ќерката на поранешнот градоначалник на Гостивар, Невзат Бејта, е вработена во државната компанија МЕПСО, каде што добива плата од 36.500 денари, пот...

Повеќе

ЌОСИЊАТА ЌЕ СЕ ПОТЕПААТ ЗА АМНЕСТИЈА, СИТЕ САКААТ ДА ТЕПААТ, НИКОЈ НЕ САКА ДА ЛЕЖИ: Поднесени 38 барања за амнестија за настаните од 27 април!

До денеска попладне до Кривичниот суд во Скопје се пристигнати вкупно 38 барања за амнестија од обвинетите во неколкуте случаи кои се однесуваат за ...

Повеќе

МЕТАЛУРЗИТЕ ВО ПАНИКА, ПОРАДИ ВОЈНАТА СО ТАРИФИ СО САД, ЕУ ВОВЕДУВА КВОТИ ЗА СИТЕ ПА И ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЧЕЛИК И АЛУМИНИУМ, ШТЕТАТА ЌЕ БИДЕ ОКОЛУ 100 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО!!!

Европската унија ќе воведе квоти за извоз на челик и на алуминиум од Македонија во траење од три години, изјави вицепремиерот за европски прашања Бу...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ И ЗОРИЦА ЗАЕВА ПОДЕЛИЈА ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА

Повеќе

STOP&GO: Одлична гума со врвен квалитет по празнична цена - Hankook Winter i*cept RS²

Stop&Go 5 hrs· Одлична гума со врвен квалитет по празнична цена!Можете да не посетите во некој од нашите салони во Скопје, Кума...

Повеќе

ГЕРМАНСКАТА КОНРАД АДЕНАУЕР 30 ГОДИНИ СЕ ОБИДУВА ОД ВМРОНИТЕ ДА НАПРАВИ НОРМАЛНИ ЕВРОПСКИ ПОЛИТИЧАРИ, УШТЕ НЕ УСПЕВААТ!

Vladimir Gjorcev‏@VladimirGjorcev8m8 minutes ago Прием на германската фондација @KASonline (КАС) блиска до владејачката @CDU, партнер на ВМРО...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ: Кој е полковник Владислав Ковачев цитиран од Мицковски?!

„Пет минути од деноноќието ѝ посветувам на маченицата Македонија, за да се соочам со мојата македонска свест и да се уверам дека не е ништо он...

Повеќе

Ципрас ќе добие поддршка од Меркел за ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот парламент

Германската канцеларка Ангела Меркел, ќе ја посети Атина, најверојатно на 10 и 11 јануари, објави грчкиот весник „Катимерини“. Причината...

Повеќе

Макрадули: Ако и утре продолжи загадувањето ќе има праг на алармирање

Дефиниран е надминат праг на информирање односно сме во состојба на информирање за загадувањето на воздухот кога важат препораките да не се излегува...

Повеќе

И ДОМ ПОЧНА ДА СЕ ОДНЕСУВА КАКО ОПОЗИЦИСКА ПАРТИЈА: Колку Лондонски смогови голтнавме зимово и до кога?

Повеќе

Поради маглата Џибони сменил три аеродроми за да стигне од Загреб до Скопје

Место со директен лет Загреб – Скопје, Џибони сменил три аеродроми до Скопје. Поради густата магла вчера на скопскиот аеродром беа...

Повеќе

ФАЛА БОГУ КОНЕЧНО: Помина Предлог законот за антикорупциска во прво читање во собрание

Предлог на Закон за спречување на корупцијата и судир на интереси беше усвоен денеска на собраниска седница во прво читање. Новото законско решени...

Повеќе

ЗАЕВ И ДИМИТРОВ НЕ СЕ ПОЛИТИЧАРИ, ТУКУ КВАНТНИ ФИЗИЧАРИ: Бугарскиот претседател Радев - Не се согласувам со името „Северна Македонија“

За бугарскиот претседател Румен Радев, активностите на бугарската Влада во однос на интеграцијата на Западниот Балкан одат пребрзо и на штета на нег...

Повеќе