Одберете локација на пристап

ВМРО ДПМНЕ изминатите 30 години обожава да купува големи комуњарски новинарски пера на секои 5-10 години. Прво го купија Латас некаде 2002-ра година. Потоа ја купија и Мирка нешто подоцна. После на ред дојде Васко Ефтов. Последна аквизиција е Бран
Како и покрај економските санкции, диктаторот на Северна Кореја успеа да си купи најнови Мерцедеси мајбах? За одговор на ова прашање се погрижиле новинарите на CNN кои по осум месечно истражување конечно дошле до оговорот – возилата во Пјонг
Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој нагласи дека и ВМРО-Д
Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во инт
Зависниците од наркотици не се добредојдени во населбата Аеродром. По одлуката на Министерството за здравство, зависниците својата метадонска терапија да ја земаат во општината каде што живеат, на протест излегоа жителите од околните згради кои се
Геро призна дека имал средба со бизнисменот Орце Камчев пред неколку месеци. После почна серијалот за аферата РЕКЕТ. При крај на серијалот, Геро побара уникување на истрагата ИМПЕРИЈА и го престави Камчев како невина жртва на СЈО?! Миленко на Дуди
На просторот од 170.000 квадратни метри, кој се наоѓа на 5 километри од Скопје започна чистењето на досега исфрленото ѓубре, но за жал, паралелно продолжува и фрлањето отпад. Просторот за кој зборуваме е дивата депониј
Дури и на најсупешните луѓе може да им се случи неуспех. На Свето Јаневски познат како Свето Пивара му се случи втор неуспех во богатата менаџерска кариера, му пропадна пиварата во Србија. Пред 10 години му пропаднаа рестораните Мекдоналдс во Макед
Веќе една година, еден од најголемите акционери на Стопанска Банка АД Битола, бизнисменот Орце Камчев е осомничен од СЈО со случајот ИМПЕРИЈА за криминал од десетици милиони евра за криминални активности кои се одвивале наназад 15 години. Еден од
Заклучно до 17 јули граѓаните преку мерката „Мој ДДВ“ скенирале над 3,5 милиони фискални сметки, информираше министерската без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, која во Прилеп се вклучи во промотивната кампања
„Градски стадион -добива лик“ вака на својот Фејзбук профил информира претседателот на Советот на општина Битола, Валентин Груевски. Меѓу другите активности што се наброени, стои и дека помошното игралиште ќе може да се користи. Нео
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот Зоран Заев и неговите соработници истакнува дека &bdqu
Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Како што е наведено во соопштението, одлуката за доделување на
Човек не може да си го дозволи луксузот да ја напушти библиската земја ниту за две недели, зашто ќе му се случи да отпатува од една татковина, а да се врати во друга. Кога ова некни ми се случи и мене, уште на прагот од родната грутка ме дочека так

ДЕДО МРАЗ ДОЛЕТА СО ХЕЛИКОПТЕР НА АРМ И ПОДЕЛИ 500 ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА НА ВОЈНИЦИТЕ

Транспортен хеликоптер МИ-8/18, од воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија пред преполната платформа на воениот дел од меѓун...

Повеќе

(ФОТО) ИЗГЛЕДА И ВУЧИЌ Е ГОТОВ, СРБИЈА СЕ БУДИ!

Десетици илјади Срби излегоа на улиците во Белград, протести кои траат веќе една недела. Некои од нив носеа и жолти елеци, со пароли ПОЧЕЛО ЈЕ! Ре...

Повеќе

АЛИ АХМЕТИ СЕ ПРЕСМЕТА СО НЕПОСЛУШНИОТ ХАЗБИ ЛИКА, СМЕНЕТ ОД СЕКРЕТАР НА ПАРТИЈАТА, НА НЕГОВО МЕСТО ВЕРНИОТ АРТАН ГРУБИ!

Вечерва ДУИ одржува седница на централното раководство, на која како што дознава ТВ21 Атила Реџепи е именувана за генерален секретар на ДУИ, а Артан...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ: Нема веќе пиштење вриштење, Македонија граби напред, неспособниот Мицкоски е заглавен во темно минато

Повеќе

(ВИДЕО) КИРАЦОВСКИ: Пратениците се доволно привилегирани, нема потреба од нови, повеќе привилегии само за граѓаните!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА: Досега замрзнавме 36 милиони евра, наредна недела планираме да замрзнеме уште 50 милиони евра на осомничени мафијаши!!!

Повеќе

ЊУЈОРК ТАЈМС: Трамп се повеќе носи одлуки без советување со никого, и тоа треба многу да не загрижи сите и во САД и во светот!

Се повеќе солирање од страна на Трамп, се повеќе носење одлуки на своја рака. И тоа треба сите да не загрижи. За еден месец од неговиот кабинет си ...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Да не се секираме, амнестијата не ја има смислено Зоран Заев, звучи страшно, ама без НАТО и без ЕУ нема да се затвори прашањето за опстанокот на Македонија!

Нормално е дека сум против Законот за амнестија. Кој нормален би бил „за“ таков закон, со кој ќе се ослободат од кривично гонење одговор...

Повеќе

ДУРИ СЕГА МИ СТАНА ЈАСНО: За ВМРО-вците диктатура е што не им се дозволува да прислушкуваат, да апсат, да крадат, да местат избори, да местат вести, да гасат медиуми, да креваат згради со динамит!

Дури сега ми стана јасно зошто ВМРО ДПМНЕ упорно цела година плаче дека во земјава владеело диктатура. Ги гледам Миленко и Пандов како заговараат бој...

Повеќе

ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ ВО СКОПЈЕ

Град Скопје ги известува граѓаните дека Јавниот повик за субвенции за чистење на оџаци е продолжен до 31.12.2018 година. Чистењето на оџакот треба...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, ВМРО ДПМНЕ УШТЕ СЕГА ПОЧНА ДА СЕ СПРЕМА ЗА НОВ ПОРАЗ: Куртоните Миленко и Пандов добија наредба да заговараат бојкот на претседателските избори?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО ГЛЕДАЛ ГОЛЕМА ЕНЕРГИЈА И ОТПОР ВО ТОА ШТО 1000 ВМРОВЦИ ПРОТЕСТИРААТ ЕДНАШ НЕДЕЛНО НА УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) Анѓушев: Во полза на сите е детално да се регулираат прашањата за судир на интерес

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Макотрпната работа на МВР даде резултати, 2018-та е најбезбедна година досега во сообраќајот!!!

Кампањите и работата дадоа резултати.На неколку денови пред крајот ја завршуваме годината во која имаме сериозно намалување на бројот на жртви во со...

Повеќе

(ВИДЕО) Анѓушев и Поповски: Во Владата постои силна волја за справување со корупцијата на сите нивоа

Повеќе