Одберете локација на пристап

Enes İbrahim July 16· Sorumluluk üstlenen ve üstlendiği sorumluluğun hesabını verebilen tek parti THP’dir.#ilerliyoruzДа се даде отчет за сработеното пред граѓаните е доказ за високата демократска св
Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski #НеЛетајЛетуваj е насловот на новата едукативна акција која во следните два месеци ќе се реализира, а која е резултат на соработката помеѓу МВР и РСБСП која има за цел едукација и подигнување
Почитувани колеги, Нашата земја Република Македонија e посветена кон својата стратегиска цел – полноправно членство во НАТО и влез во ЕУ. Граѓаните на нашата земја во огромно мнозинство го посакуваат полноправното членство на Македонија во
- Не се враќам во политиката, во Радовиш бев на покана на бизнис пријатели затоа што Радовиш е мојот роден град и сакав да присуствувам на тој убав чин на изградба на капитална инвестиција во пречистителна станица. Кратко се сретнав со премиерот
Желбата на Претседателот Глигоров беше, Македонија стабилна, просперитетна, напредна, граѓанска држава, оаза на мирот, лидер во регионот, членка на ЕУ и НАТО. Ќе ја исполниме неговата желба.
Теута Арифи 4 hrs· Најдобри услови за најмладите во Тетово, токму и со оваа цел целосно ја реконструираме градинката Младост лоцирана кај Тетекс во Тетово.За оваа комплетна реконструкција издвоивме 5 милиони д
Судот за човекови права во Стразбур едногласно одлучи: има повреда на членот 10 од Конвенцијата во случајот Макрадули против Македонија, ги прогласува жалбите за допуштени, ги спојува двете апликации во една и му досудува ннадомест од 1.500 евра за
Македонија е како еден залетан авион со 700 км на саат, а ЕУ и НАТО се моторите на кои летаме. Ако некој ги тргне ЕУ и НАТО од иднината на земјата, тоа е практично гаснење на моторите на кои лета овој авион. Тоа што потоа ќе следува е жесток карамбо
До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир

(ВИДЕО) ЈАНКО БАЧЕВ: ВО МАКЕДОНИЈА ИМА МЕДИУМСКИ МРАК! (ИЗЈАВАТА ЈА ДАВА ВО ИНТЕРВЈУ НА НОВА ТВ, НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА)

Повеќе

ПРИКАЗНАТА ЗА НЕСТОР ОГИНАР: СО ЖЕНА МУ ДВАЈЦАТА ИМААТ АМЕРИЧКА ПЕНЗИЈА ОД ИЛЈАДНИЦИ ДОЛАРИ, ИМААТ КУЌА ОД 2 МИЛИОНА ДОЛАРА ВО ЊУЈОРК И СТАН ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ДЕЦАТА МУ ЖИВЕАТ ВО ЊУЈОРК И ИМААТ СТАНОВИ И КАРИЕРИ

Професорот по англиски јазик, Нестор Огинар деновиве дига голема галама во земјава, протестираше прес собрание, го нарече Заев мртовец и физички и п...

Повеќе

(ВИДЕО) Режисерот Ацо Поповски: Верувам во разумот на македонските граѓани, добро е што има протести против договорот, но сепак иднината ќе го победи минатото!

Повеќе

ФОТО: ЛЕЛЕ, СРБИТЕ ЌЕ СКРЕНАТ, СИТЕ ПОЧНАА ДА СЛАВАТ СО СИМБОЛОТ НА ОРЕЛОТ!

Повеќе

Сите државни институции кои го носат името Македонија да се преименуваат во ДРЖАВНА, на пример ДРЖАВНА РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈА, ДРЖАВЕН ТЕАТАР, ДРЖАВНА ОПЕРА И БАЛЕТ, ДРЖАВНА АКАДЕМИЈА НА НАУКИ И УМЕТНОСТИ...

Постои многу лесно решение за сите државни институции кои го носат името Македонија. Наместо кратенката Северна да се додава во името и да се добијат...

Повеќе

КОЛКУ Е РАСИПАНО СОЛЗЕТО: Договорот со Грција вака на прва не изгледал страшно, ама имал скриени замки кои простиот народ не можел да ги види?!?!

Колку луда теза извади Солза Грчева кај Јанко Бурек. Го плаши народот дека договорот со Грција вака на прво читање не изгледал многу лошо, но имало ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОПШТИНА КАВАДАРЦИ ВЛОЖУВА ДЕСЕТИНА МИЛИОНИ ДЕНАРИ ВО ИНФРАСТРУКТУРА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ СВОЈАТА ПУБЛИКА: Шарена Револуција беше само 2000 народ!

Повеќе

(ФОТО) ОПШТИНА КАВАДАРЦИ ГО ОПРЕМИ ЈП КОМУНАЛЕЦ СО НОВИ МАШИНИ ВРЕДНИ 350 000 ЕВРА

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Овие што се против договорот со Грција имаат лажна претстава дека се алтернатива, но, не, тие се само предмет на презирот кон злото што победникот го воздигнува и му кажува дека имало за што да се бори!

Branko Trickovski 2 hrs· Референдум Референдумот ќе биде како француското одбележување на падот на Басти...

Повеќе

Град Скопје преку ЈП Комунална хигиена ја расчисти дивата депонија кај Момин Поток

Град Скопје 4 hrs· Градоначалникот Шилегов, заедно со директорот на ЈП„Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска од...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ ЗА БУГАРСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА BULGARIJA ON AIR: Да беше лесно, проблемот ќе беше решен досега, очекувано беше да се кренат големи паники и во Македонија и во Грција, но ќе успееме!

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО РЕКОНСТРУИРА ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ НА ВОДНО

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ ЌЕ ЈА ПРЕСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ЕВРОПСКИ КОНЗЕРВАТИВЦИ И РЕФОРМАТОРИ

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА: ГРУЈО КАКО ПРЕМИЕР ПРЕПОЛАГАЛ ИСПИТИ НА ЕКОНОМСКИ ВО ПРИЛЕП ЗА ДА СИ ГО ПОКАЧИ ПРОСЕКОТ ЗА ДА СЕ СТЕКНЕ СО ЗВАЊЕ ДОЦЕНТ НА ПРИВАТЕН УНИВЕРЗИТЕТ??!?!

Bobi Ilievski 2 hrs Н.Г (наводно) преполагал 8 испити на Економскиот факултет во Прилеп во период од 2010 и 2012 и на истите добил 9 и 10-ки,п...

Повеќе