Одберете локација на пристап

ВМРО ДПМНЕ изминатите 30 години обожава да купува големи комуњарски новинарски пера на секои 5-10 години. Прво го купија Латас некаде 2002-ра година. Потоа ја купија и Мирка нешто подоцна. После на ред дојде Васко Ефтов. Последна аквизиција е Бран
Како и покрај економските санкции, диктаторот на Северна Кореја успеа да си купи најнови Мерцедеси мајбах? За одговор на ова прашање се погрижиле новинарите на CNN кои по осум месечно истражување конечно дошле до оговорот – возилата во Пјонг
Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој нагласи дека и ВМРО-Д
Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во инт
Зависниците од наркотици не се добредојдени во населбата Аеродром. По одлуката на Министерството за здравство, зависниците својата метадонска терапија да ја земаат во општината каде што живеат, на протест излегоа жителите од околните згради кои се
Геро призна дека имал средба со бизнисменот Орце Камчев пред неколку месеци. После почна серијалот за аферата РЕКЕТ. При крај на серијалот, Геро побара уникување на истрагата ИМПЕРИЈА и го престави Камчев како невина жртва на СЈО?! Миленко на Дуди
На просторот од 170.000 квадратни метри, кој се наоѓа на 5 километри од Скопје започна чистењето на досега исфрленото ѓубре, но за жал, паралелно продолжува и фрлањето отпад. Просторот за кој зборуваме е дивата депониј
Дури и на најсупешните луѓе може да им се случи неуспех. На Свето Јаневски познат како Свето Пивара му се случи втор неуспех во богатата менаџерска кариера, му пропадна пиварата во Србија. Пред 10 години му пропаднаа рестораните Мекдоналдс во Макед
Веќе една година, еден од најголемите акционери на Стопанска Банка АД Битола, бизнисменот Орце Камчев е осомничен од СЈО со случајот ИМПЕРИЈА за криминал од десетици милиони евра за криминални активности кои се одвивале наназад 15 години. Еден од
Заклучно до 17 јули граѓаните преку мерката „Мој ДДВ“ скенирале над 3,5 милиони фискални сметки, информираше министерската без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, која во Прилеп се вклучи во промотивната кампања
„Градски стадион -добива лик“ вака на својот Фејзбук профил информира претседателот на Советот на општина Битола, Валентин Груевски. Меѓу другите активности што се наброени, стои и дека помошното игралиште ќе може да се користи. Нео
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот Зоран Заев и неговите соработници истакнува дека &bdqu
Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Како што е наведено во соопштението, одлуката за доделување на
Човек не може да си го дозволи луксузот да ја напушти библиската земја ниту за две недели, зашто ќе му се случи да отпатува од една татковина, а да се врати во друга. Кога ова некни ми се случи и мене, уште на прагот од родната грутка ме дочека так

ВЛАТЧЕ ПАК ЈАДЕЛ ДИВИ ПЕЧУРКИ НЕПРОВЕРЕНИ

Повеќе

БРАВО СДСМ: За СДСМ дополнителни привилегии за пратеници не се прифатливи, граѓаните се тие кои ќе добиваат нови бенефиции!!!

Повеќе

ВЕРНИ ДО ГРОП: ВМРОВСКИТЕ БОТОВИ НА ТВИТЕР СЕ УШТЕ ГО БРАНАТ ГРУЕВИЗМОТ, ИАКО ТОЈ СЕ РАСПАДНА КАКО КУЛА ОД КАРТИ

Повеќе

(ВИДЕО) ИНДИЈЦИ И ПАКИСТАНЦИ ЗДРУЖЕНИ КАКО БРАЌА ГОТВАТ ВО БОСНА НА ПАТ КОН ГЕРМАНИЈА

Повеќе

ДА СЕ РАДУВАМЕ ИЛИ ДА ПЛАЧЕМЕ: АМЕРИКА И РУСИЈА СЕ СКАРАА ЗА МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

ПИВАРА СКОПЈЕ ОБУЧИ ОКОЛУ 1200 ЛУЃЕ ВО ЗЕМЈАВА ПОЛЕСНО ДА НАЈДАТ РАБОТА

Оваа година, преку бесплатните обуки „Вештини за успех“, низ 6 градови во Македонија, како и обуките од дигиталната платформа#YouthEmpow...

Повеќе

ПАНИКА ВО АМЕРИКА: Владата пред финансиска блокада, Трамп ги повлече трупите од Сирија, оставка си дадоа неговите клучни соработници, истрагата на специјалниот обвинител напредува, се повеќе соработници на Трамп во затвор!

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА БОМБА НА ВИЛМА РУСКОСКА: Организаторите на протестите „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски, Богдан Илиевски – Бетмен, Игор Дурловски и Владо Јовановски не ги исполнуваат условите за да бараат амнестија!!!

Претседателот Ѓорѓе Иванов стави параф на Законот за амнестија за крвавиот упад во Собранието лани. Указот денеска е објавен во Службен весник и веќ...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ ДОДЕЛИ ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ЗА СЕЛСКИ ПАТИШТА

Ljupcho Nikolovski Денеска доделивме вкупно 30 милиони денари за подобување на руралната патна инфраструктура. Со овие с...

Повеќе

ЕУРОИМПЕКС - „ГЛОБАЛНИ КВАЛИТЕТИ ЗА РЕГИОНАЛНИ ПРЕДИЗВИЦИ“

„Да се раководи со еден од сервисните центри за светски познат Бренд Peugeot е вистински предизвик и мотивација“ - Интервју:Ванчо Калама...

Повеќе

Огнен Јанески е нов главен и одговорен уредник на ТВ 24

Огнен Јанески, долгогодишен новинар и уредник на повеќе емисии во ТВ 24, е поставен за нов главен и одговорен уредник на оваа телевизија. Тој доаѓа...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК, ЈАВНОСТА ЗДИВЕ ОД БЕС: Пратениците бараат бенефициран статус и по мандатот

Група пратеници, меѓу кои и дел од Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ, бараат пратеничките бенефиции да им важат и по истекот на мандатот. П...

Повеќе

ГДУ: ДО КОГА ЌЕ ВОЗИМЕ ПО ОПАСНИ И НЕБЕЗБЕДНИ ПАТИШТА?

Дали е потребно да се случи трагедија на патниот правец Кочани-Македонска Каменица-Делчево и карпи и одрони да затрупаат некого,...

Повеќе

ХАН НЕ ХРАБРИ: Македонија има добри шанси да ги стигне Србија и Црна Гора!

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, оценува дека Македонија може да им се придружи на Србија и Црна Гора, кои веќе с...

Повеќе

ЧОВЕКОВ ОБОЖАВА АМНЕСТИЈА: Иванов вчера го потпишал Законот за амнестија, веднаш е објавен во Службен весник

Законот стапува во сила со денот на објавување во Службен весник на РМ.Собранието на 18-ти овој месец по скратена постапка со 95 гласа „за...

Повеќе