Одберете локација на пристап

ВМРО ДПМНЕ изминатите 30 години обожава да купува големи комуњарски новинарски пера на секои 5-10 години. Прво го купија Латас некаде 2002-ра година. Потоа ја купија и Мирка нешто подоцна. После на ред дојде Васко Ефтов. Последна аквизиција е Бран
Како и покрај економските санкции, диктаторот на Северна Кореја успеа да си купи најнови Мерцедеси мајбах? За одговор на ова прашање се погрижиле новинарите на CNN кои по осум месечно истражување конечно дошле до оговорот – возилата во Пјонг
Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој нагласи дека и ВМРО-Д
Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во инт
Зависниците од наркотици не се добредојдени во населбата Аеродром. По одлуката на Министерството за здравство, зависниците својата метадонска терапија да ја земаат во општината каде што живеат, на протест излегоа жителите од околните згради кои се
Геро призна дека имал средба со бизнисменот Орце Камчев пред неколку месеци. После почна серијалот за аферата РЕКЕТ. При крај на серијалот, Геро побара уникување на истрагата ИМПЕРИЈА и го престави Камчев како невина жртва на СЈО?! Миленко на Дуди
На просторот од 170.000 квадратни метри, кој се наоѓа на 5 километри од Скопје започна чистењето на досега исфрленото ѓубре, но за жал, паралелно продолжува и фрлањето отпад. Просторот за кој зборуваме е дивата депониј
Дури и на најсупешните луѓе може да им се случи неуспех. На Свето Јаневски познат како Свето Пивара му се случи втор неуспех во богатата менаџерска кариера, му пропадна пиварата во Србија. Пред 10 години му пропаднаа рестораните Мекдоналдс во Макед
Веќе една година, еден од најголемите акционери на Стопанска Банка АД Битола, бизнисменот Орце Камчев е осомничен од СЈО со случајот ИМПЕРИЈА за криминал од десетици милиони евра за криминални активности кои се одвивале наназад 15 години. Еден од
Заклучно до 17 јули граѓаните преку мерката „Мој ДДВ“ скенирале над 3,5 милиони фискални сметки, информираше министерската без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, која во Прилеп се вклучи во промотивната кампања
„Градски стадион -добива лик“ вака на својот Фејзбук профил информира претседателот на Советот на општина Битола, Валентин Груевски. Меѓу другите активности што се наброени, стои и дека помошното игралиште ќе може да се користи. Нео
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот Зоран Заев и неговите соработници истакнува дека &bdqu
Режисерката на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ Теона Стругар Митевска ја доби наградата Златна арена за најдобра режија на 66.Филмски фестивал во Пула, Хрватска. Како што е наведено во соопштението, одлуката за доделување на
Човек не може да си го дозволи луксузот да ја напушти библиската земја ниту за две недели, зашто ќе му се случи да отпатува од една татковина, а да се врати во друга. Кога ова некни ми се случи и мене, уште на прагот од родната грутка ме дочека так

(ВИДЕО) ЛЕЛЕЕЕ, ОВОЈ ИСТ КАКО ГРУЈО, ТЕШКА ПАТЕТИКА: Мицко се жалеше дека порталите му се смееле на грешката затоа што тие не ја сакале Македонија како него?!?! ПУ БРЕ РОПАК НИЗАЕДЕН БЛЕФЕР ПРОФИТЕРСКИ!

Линк до видео, овде.

Повеќе

ПИВАРА СКОПЈЕ И ПАКОМАК ЌЕ ПРАВАТ ЕЛКИ ОД ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА НА ПОВЕЌЕ ЛОКАЦИИ ВО СКОПЈЕ

Ве повикуваме да се приклучите во иницијативата#ЕЛКАМК- Правење елка од пластични шишиња во која е вклучен и Пакомак. Ајде заедно да ја подигнеме св...

Повеќе

СРЕЌА ШТО ВМРОВЦИТЕ НЕ ИЗГРАДИЈА НИТУ ЕДНА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ЌЕ ИЗГИНЕШЕ ГОЦЕВАТА РАСА: ВАКА ПРОЕКТИРААТ ВМРОВЦИТЕ АВТОПАТ, БЕТОНСКИ БАНДЕРИ НА СРЕД ПАТ!!!

Костадин Костадинов‏@kostadinkosta13h3 hours ago Согласно дадениот збор на Антонијо Милошоски дека ќе ги споделам фотографиите за бандерите...

Повеќе

БОМБА НА ТВ 21: ВАЉОН БЕЉА НАСТРАДАЛ ВО ОРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАИР, ВИСАР ГАНИУ!

Како што неофицијално дознава ТВ21, Ваљон Беља му се јавил на Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу со кого побарал да оствари средба во Топанско пол...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛОТ СИ ИГРАШЕ МАЈТАП СО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ: Не знаев дека е ветеран од повеќе војни!

Скандалозно: Стојанче Ангелов му признава на Филип Петровски дека бил ветеран во 2001! pic.twitter.com/71gyiWg0a9 — Seir MK (@Seir_mk) Decemb...

Повеќе

БЕЉА ЗА ВАЉОН БЕЉА: ПРАЌАШЕ КУРШУМИ ВО САЛФЕТКА, НО ВЕЧЕРВА ДОБИ ДВА ВО СВОЕТО ТЕЛО!

Ваљон Беља од ДУИ вечерва е ранет во вооружен напад во скопската населба Чаир. Во него е пукано со два куршуми, по што е однесен во болница. Нап...

Повеќе

СКАНДАЛ ПРЕД СУДОТ: Пратеникот Љубен Арнаудов бара 50 евра за изјава за медиумите, новинарите собраа пари, тој избега!

Пратеникот Љубен Арнаудов, обвинет за насилствата во Собранието на 27 април минатата година, пред почетокот на ден...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ ПРЕКРАСЕН КОМПЛЕКС ЌЕ НИКНЕ ДО СТАРАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ

Светски реномираната компанија со седиште во Турција “Лимак Холдинг”, реализира интензивни градежни активности на просторот околу Старат...

Повеќе

НАЈДОБРИОТ МЕДИЦИНСКИ ТИМ ВО РЕГИОНОТ: На скопјанка ѝ извадиле тумор од срцето, откако ја породиле во „Аџибадем Систина”

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим од Клиничката болница „Аџибадем Систина” изведоа две операции, една по друга, на тр...

Повеќе

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ГО ВОВЕДЕ ШАХОТ КАКО ДЕЛ ОД ФИЗИЧКО ОБРАЗОВАНИЕ ВО ШКОЛИТЕ

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДРОМ ЗАСАДИ ОКОЛУ 300 КВАЛИТЕТНИ ДРВА НА 4 УЛИЦИ ВО ОПШТИНАТА

Златко Марин 6 mins· Продолжуваме со засадување на 120 различни видa дрвја на две локации на улицата „Метод...

Повеќе

(ФОТО) ПОЧЕЛО ЈЕ ПОЧЕЛО: Во општинските комитети на ВМРО ДПМНЕ полека почнаа да ја откачуваат сликата на Грујо и полека да ја тргаат накај кантата за ѓубре, сега е до пола пат стигната!

Толку од почесниот претседател на вмро-дпмне Н. Г. неговото местото веќе му е на прозорот од кој може и да падне, додека Мицко го зазема неговото ме...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА: Грујо вртел телефони од Будимпешта и ги тешел своите сопартијци дека за 2-3 години ќе се врател на голема врата во македонската политика и пак ќе бил премиер?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Иако била хит во 50-тите, оваа песна сега се смета за песна која промовира силување

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Хероите кои ги украдоа бомбите од ДБК и ги дадоа на СДСМ, вратени на работа во МВР!!!

Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski2m2 minutes ago Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски од денеска повторно се враќаат на своите раб...

Повеќе