Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

Снимателот и новинарот на „А1он“ добиле потрес на мозокот, пуштени се од болница

Потреси на мозок и други повреди добиле снимателот и новинарот на „А1он“, Влатко Желчески и Александар Тодески, кои вчера на крајот на п...

Повеќе

СДСМ: Новата Влада ќе преиспита за што се потрошени 34,7 милиони евра во јануари

Новата одговорна Влада ќе ги преиспита сите нетранспарентни трошења на парите на граѓаните од Буџетот, вклучувајки ги трошењата на власта во заминув...

Повеќе

„Цивил“: Омразата и насилството се кукавички акти на предавство!

„Цивил“ – Центар за слобода изрази најостра осуда на актите на насилство во Скопје и во другите градови во Република Македонија и ...

Повеќе

Промени

Неодамна, на една расправа за актуелната економска политика и можните идни чекори на новата Влада, проф. Узунов (Ванчо) изрече мисла која што не е нов...

Повеќе

Демократски сојуз: Иванов на Заев да му го даде мандатот за состав на нова влада

Демократскиот сојуз го повикува претседателот Ѓорге Иванов, денес да го додели мандатот за состав на Владата на Зоран Заев кој доби поддршка од 67 п...

Повеќе

Дисциплинска постапка од министерот за внатрешни Нухиу за ПУШИНЕЛАТА од СВР Охрид кој му се заканувал на СЈО

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу покренал дисциплинска постапка со која истражува и елементи за кривично дело против началникот на СВР Охри...

Повеќе

СМРДЛИВАТА БАГРА НА ГРУЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА ДА НАПАЃА НОВИНАРИ: Мафијата од ДПМНЕ испратила малолетници во домот на новинарот Бранко Тричковски!

Малолетници со качулки, утринава се обиделе да го заплашат новинарот Бранко Тричковски. За сцената тој објави пост на својот фејсбук профил во кој в...

Повеќе

ФАЦ: Груевски и неговата клика се плашат од затвор

На поголемиот дел од раководните луѓе околу Груевски им се заканува затвор доколку паднат од власт, оценува денеска „Франкфуртер алгемајне цај...

Повеќе

Стратегија на кукавицата

Демагогијата на Груевски и една група околу него, е резултат на долгогодишна политика, идентична со стратегијата на кукавицата: да не подметнува сво...

Повеќе

НДМ: Груевски и Заев да ветат дека никој повеќе нема да тепа новинари кои не се под нивна контрола

„Поминаа 12 часа од шокантното сознание дека во демократска Македонија сеуште се тепат новинари само затоа што известуваат професионално и обј...

Повеќе

Копилињата го претепале најталентираниот млад новинар во Македонија!

ГАДОВИ! СТОКА! Копилињата го претепале најталентираниот млад новинар во Македонија. Александар Тодевски е навистина многу интелигентен и вреден нов...

Повеќе

(ВИДЕО) Нема да ви се верува како уредничката Анета Додевска ја најави професорката Мирјана Најчевска во вчерашната дебата на ТВ 24 - ВИЕ СТЕ ПРЕДАВНИЧКАТА КОЈА РАБОТИ ПРОТИВ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ?!

Уредничката на ТВ 24 почна да ги најавува гостите според погрдните зборови од црната пропаганда на режимот, можеби сакаше да биде малку ноншалантна ...

Повеќе

ГРУЈО ГО НАГРАДИ КУРТОНОТ КОЈ ПРАВЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ЗАЕВ СО 130 000 ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ!!!

Сопственикот и управител нa фирмата која лани, за време на изборната кампања пред изборите на 11 декември,регистрираше портали во Хрватска и Србија ...

Повеќе

ЈАООО, БИЛЕ БЕ ЉУБИ ТЕ ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА, ШТО ТИ СТАНА БРЕ ЖЕНО, ТИ ДОЈДЕ ПАМЕТ КОНЕЧНО!!!

Линк до интервјуто овде. * реклами:

Повеќе

СИТЕ МЕНТАЛНИ СЛУЧАИ, СИТЕ ПСИХОПАТИ И ЛУДАЦИ СЕ ГЛАСАЧИ НА ВМРО ДПМНЕ!!!

* реклами:

Повеќе