Одберете локација на пристап

- Ако судот не реагира на време и не издаде мерка притвор и за останатите против кои СЈО води судски процеси, можно е сите од поранешното раководство на ВМРО ДПМНЕ да се разбегаат и ние во МВР нема да може ништо да сториме. Судот мора да извлече по
- Боркица, децата и мајката на Груевски се затечени во своите домови, Груевски е заминат во Унгарија без нив. Оливер Спасовски на Канал 5.
СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018
Венко Филипче Yesterday at 12:03 PM· За првпат во Македонија направивме трансплантација на матични клетки од несроден донор кај пациентот Филип Димишковски (22), кој боледувал од акутна миелобластна леукемија.

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО КОЧО АНЃУШЕВ: Зошто не се обидете да го спасите Веибо, ќе има ли странски инвестиции во малите градови погодени од тешка економска криза?

Прашањата почнуваат во 30-та минута:

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО И БЕКТЕШИ ВЕТИЈА 10 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ЗА МАЛИ И СРЕДНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА

Повеќе

ШОКАНТНО: ГАЗДА МИНЧО, НАЈБОГАТИОТ МАКЕДОНЕЦ, 20 ГОДИНИ КОРИСТЕЛ ВОДА ОД РАШЧЕ ЗА ЖЕЛЕЗАРА БЕЗ ПАРИ, ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ МУ СТАВИ КРАЈ НА ТОА ПЕРВЕРЗНО ПОРНО!

Советот на Град Скопје, на предлог на градоначалникот Петре Шилегов, денеска како прва точка на дневниот ред ја стави и ја усвои новата повисока цен...

Повеќе

НОВАТА ВЛАСТ КОНЕЧНО ГО УДРИ ЅИНГО ПО ТИЈА ДЕБЕЛЕ ЛЕПЛИВЕ ДЕСЕТ ПРСТЕ: Стопирана изградбата на хотел и зграда од 7 спрата во Карпош, двата објекта се цел на истрага на СЈО!

Стефан Богоев му сопрел изградба на два објекта на кратовскиот феудалец во Карпош. Линк до целата сторија на Плусинфо. Тие згради беа спомнати и в...

Повеќе

АЦЕ ОДЈАВА СО БУКЕФАЛ ОД АЕРОДРОМОТ СКОПЈЕ ИНТЕРНАЦИОНАЛ

Повеќе

ОВИЕ КОМУЊАРИТЕ ЗАПНАЛЕ ДА ЈА ГАСИФИЦИРААТ МАКЕДОЊА, НАМЕСТО КАКО ЦЕЛ НОРМАЛЕН СВЕТ ДА ФАТАТ БАРОК, СПОМЕНИЦИ, ПАЛМИ, ФАСАДИ ГОСПОД ДА НЕ ВИДИ!

Јавен оглас за изработка на идеен и основен проект за изградба на секундарна дистрибутивна гасоводна мрежа во Општина Штип Денеска градоначалнико...

Повеќе

ВЕЌЕ НЕ СЕ НИ КРИЈАТ КОЈ ГИ ПЛАЌА: Јанко Бачев и Влахов Мицов го носат советникот на Путин во Скопје, ќе не убедува дека треба да се здружиме со Русија иако плаќаме најскап Руски гас во Европа!

Александар Дугин и Леонид Савин во Скопје! Единствена Македонија организира панел дискусија на тема: „Република Македонија во стратешки сојуз...

Повеќе

ЈАВНОСТА НЕГОДУВА ЗА СМЕНАТА НА ДИРЕКТОРОТ НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА, КАДАР НА ДОМ

Повеќе

(ОБНОВЕНО) БОМБА НА МАКТЕЛ: ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ ДОБРО СЕ ОМРСИЛ ОД ДИРЕКТОРУВАЊЕТО СО ЕЛЕМ - НЕОФИЦИЈАЛНО ГАЗДА НА 7 ХИДРОЦЕНТРАЛИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА ВРЕДНИ ОКОЛУ 10 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Во текст од 2015-та на радио Канал 77 се споменува името на директорот на ЕЛЕМ, Христијан Мицковски како еден од основачите на фирма која изградила ...

Повеќе

ФУРКАН САЛИУ - НОВАТА НОВИНAРСКА ЅВЕЗДА НА МАКЕДОНСКОТО НОВИНАРСКО НЕБО, САМО ТОЈ НЕ СЕ УПЕЦАЛ НА ЈАДИЦАТА НА ФИКУСОТ ХОРХЕ, СИТЕ ДРУГИ 20 НОВИНАРИ ПОТПИШАЛЕ КАКО НАЈБЕДНИ ДЕБИЛИ!

Новинарите кои на иницијатива на Кабинетот на Иванов потпишале барања за безбедносен сертификат, сега бараат нивно поништување. Единствен од поканет...

Повеќе

ВЛАДАТА ПРЕДУПРЕДУВА: НАРОДЕ СПРЕМИ СЕ, ОД УТРЕ ДОАЃА НОВ СТУДЕН БРАН СО СНЕГ, МРАЗ, СИЛЕН ВЕТАР, СЕДЕТЕ ДОМА АКО НЕ МОРА ДА ИЗЛЕГУВАТЕ!

Препораки од Министерството за здравство по најавата за студен бран од портокалова фаза во Република Македонија 28.02.2018 Комис...

Повеќе

БРУКА: НА ГЕРО И НА СТАРИ ГОДИНИ ПО 40 ГОДИНИ ВО НОВИНАРСТВОТО СЕУШТЕ НЕ МУ СЕ ЈАСНИ ОСНОВНИТЕ ПРАВИЛА ВО ПОЛИТИКАТА

Просто е неверојатно како на стари години на Геро сеуште не му се јасни основните правила во политиката. Политиката е компромис со можното, нема ид...

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ - ОВА ГО ЧЕКАШЕ НАРОДОТ: ВЛАДАТА ЌЕ ДЕЛИ ЕДНА МИЛИЈАРДА ДЕНАРИ ГРАНТОВИ ЗА ПОМОШ НА НЕВРАБОТЕНИТЕ, СЕ ОЧЕКУВААТ 10 000 НОВИ ВРАБОТУВАЊА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕВЕЕСЕТ ПОСТО ОД ВМРОНИТЕ СЕ ПАЦИЕНТИ ОД БАРДОВЦИ: ЖАК ШИРАК МУ ДАЛ ВОЈСКА НА БУШ ЈУНИОР ЗА ДА ЈА УНИШТАТ МАКЕДОЊА!

Линк до видеото овде.

Повеќе

(ВИДЕО) МАФИЈАШИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО КУПАТ БЛИНДИРАНИОТ МЕРЦЕДЕС ЗА ДА НЕ ГО ЗЛОУПОТРЕБАТ ПРОТИВ ПОЛИЦИЈАТА!

Повеќе