Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГАЗДАТА НА ОВА АУДИ НЕМАШЕ СРЕЌА ДЕНЕСКА НА СКОПСКИ САЕМ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ЛОМ ВО СКОПЈЕ, ПАДНАТИ ДРВА СКРШИЈА МНОГУ КОЛИ И ОШТЕТИЈА ДЕЛОВЕН ПРОСТОР

Невремето што го зафати скопското подрачје, со дожд, град и силен ветер го отежна движењето на сообраќајот. Повеќе Улиците и булеварите во Ско...

Повеќе

ДЕН НА ЖАЛОСТ НА БАЛКАНОТ ЗА ПРИПАДНИЧКИТЕ НА ЖЕНСКИОТ ПОЛ: САША КОВАЧЕВИЌ ЌЕ СЕ ЖЕНИ!

Популарниот српски пејач Саша Ковачевиќ го привлече вниманието на јавноста со својата работа, добриот изглед, но и фактот дека кариерата не ја граде...

Повеќе

ВМРОНИТЕ ИМААТ НОВA БОЖИЦА: Руска пратеничка која се презива Македонска!

Инаку Русија врие со Македонска:

Повеќе

(ФОТО) ЗАЕВИ ИМААТ ПРЕКРАСНИ ДЕЦА, НЕ ИМ БЕШЕ ЛЕСНО И НИВ ИЗМИНАТИТЕ ГОДИНИ, ТАТКО ИМ БЕШЕ ДРЖАВЕН НЕПРИЈАТЕЛ БРОЈ 1

Повеќе

ЗАЕВ И АХМЕТИ ИСПИШУВААТ ИСТОРИЈА: За прв пат етнички Албанец кје стане дел од единицата за специјални задачи Тигри

Локман Селими ќе биде запишан во историјата како прв Албанец кој станал дел од Единицата за специјални задачи „Тигри“. Тој е специја...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ СТАНУВА КРАЛ НА ПОЛИТИЧКАТА АНАЛИЗА: Мицко може да стане премиер само под два услова, или да пропадне стратегијата на Заев за ЕУ и НАТО, или ВМРО-ДПМНЕ драматично да го смени својот политички производ!

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ помина. Шилегов вели дека го исчистил ѓубрето. Улиците се повторно проодни. Некој ѕиркаше од прозорец, некој викаше во публ...

Повеќе

(18+) ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНИ ФОТОГРАФИИ ОД ТОШЕ ПРОЕСКИ СЛИКАНИ НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА ВО ХРВАТСКА

Тодор „Тоше“ Проески(25 јануари1981-16 октомври2007) — познатмакедонскипејачи една од најголемите ѕвезди набалканскатаму...

Повеќе

ВИДЕО: „Ти си мочко за мене“ – Агим Јонуз го напушти дуелот со Филип Петровски во „Само вистина“

Политичкиот аналитичар Агим Јонуз го напушти вечерашното издание на „Само вистина“ на Канал 5, каде гостуваше со Филип Петровски. -За м...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕВДOВСКИ: Повластена стапка на ДДВ за станови од 5% до 2023 година и можност за приватизација на градежно земјиште до 2021 година

Повеќе

Која е Вашата дестинација за овој викенд?

Која е Вашата дестинација за овој викенд? Испланирајте го вашето викенд патување и упатете се до бензинската станица на Gulf Oil на Бул. Борис Трај...

Повеќе

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО СТРУГА: Просветни инспектори со клоци избркани од Меѓународен Универзитет Струга

Mеѓународниот универзитет во Струга работи како пералница за дипломи – констатираат просветните инспектори. Според последните сознанија утврде...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО НЕ Е ДОБРО ДРЖАВАТА ДА СЕ МЕША ВО ПЛАТИТЕ: Tекстилците се закануваат со откази на 5000 работници!

Повеќе

(ВИДЕО) Мајка на денот

Повеќе

БРАВО ЗА ЗЛАТЕН ДАБ: БЕЗ ЕТИКЕТИ, БЕЗ ПРЕДРАСУДИ

Повеќе