Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, И ТОА ДОЧЕКАВМЕ, ФРЧКО ГИ БРАНИ ГРУЕВЦИ ОД ЗАЕВ, ВЛАСТА БИЛА ОДМАЗДНИЧКА КОН НИВ РАДИ БЕГСТВОТО НА ГРУЈО?!

Повеќе

ПАК ВТОРИ ВО ЕВРОПА! Упс, чек малце...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЛУВИТЕ ВО БРИТАНИЈА НАЈДОБРО РАЗБРАА ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО МОМЕНТОВ ВО БРИТАНСКАТА ВЛАДА

The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #Brexit...

Повеќе

Парадоксално, Шарена Револуција бара од Заев да владее како хунта за да ја казни претходната хунта, ја па мислев за друго сме се бореле, да нема хунта од сад па надаље и у будуќе...

Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена б...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ, КОНЕЧНО ЌЕ СЕ РЕНОВИРА БИСЕРОТ НА ЈУГОТ: Општина Дојран добитник на најголемиот грант од 1,5 милиони евра!

Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмат...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Премиерот Заев се обрати на Стартап Самитот во Софија, истакнувајќи ја важноста за поттикнување на дигитализација и создавање на услови за развој на иновативноста и стартап бизниси, како важен сегмент за дигитална трансформација на Западен Балкан

Повеќе

ЛЕВИЧАРСКИТЕ БАРДОВИ ОРДАНОВСКИ, ФРЧКОВСКИ, НАЈЧЕВСКА И ГЕРО ВО ТОТАЛНА ХИСТЕРИЈА: БАРААТ ЗАЕВ И СПАСОВСКИ ВО СТИЛОТ НА КОЛИШЕВСКИ И РАНКОВИЌ ДА ЈА ВРАТЕЛЕ УДБА, ОЗНА И ПОЛИЦИЈАТА ДА ЗНАЕЛА СЕКОЈ ШТО НАМЕРА ИМА И НИКОЈ ДА НЕ СМЕЕ ДА ПИСНЕ И ДО ТОАЛЕТ ДА ОДИ БЕЗ ЗНАЕЊЕ НА МВР И ДБК?!

Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, пол...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА СЕ НАМЕРАЧИЛА ЗА 2 ГОДИНИ ДА ГО НАМАЛИ ЗАГАДУВАЊЕТО ВО СКОПЈЕ ЗА 50%: НАМАЛУВАЊЕ НА ДДВ ЗА ПАРНО ГРЕЕЊЕ ОД 18 НА 5 ОТСТО И НОВ ЗАКОН ЗА ИНДУСТРИСКИ ЕМИСИИ СЕ ДЕЛ ОД МЕРКИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО

Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна среди...

Повеќе

Скопјани се плашат: Кучињата скитници ги има и во центар на градот и низ населбите, се почесто напаѓаат, а нивниот број е се поголем

-Секое утро се мислам пред да појдам на работа и се плашам дали на постојката ќе има кучиња, дали некое ќе ме нападне. Секој ден ги има се повеќе и ...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ГО ТОРПЕДИРА ВМРО ДПМНЕ СО НЕЗГОДНИ ПРАШАЊА: Што правел Мицкоски во Будимпешта и Белград, дали тие посети имаат врска со бегството на неговиот ментор Груевски?

Повеќе

ШОК ЗА ВМРОНИТЕ - ТРАМП МУ ИСПРАТИ ПОРАКА НА ОРБАН: ВРАТИ ГО ГРУЕВСКИ ВО МАКЕДОНИЈА ДА СИ ОДЛЕЖИ ЗАТВОР!!!

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во свој...

Повеќе

СТОРИИТЕ НА МАКТЕЛ СЕ ПОТВРДИЈА: ОЈО ОТВОРА ИСТРАГА ЗА УЛОГАТА НА КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ И АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ ВО БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ!

Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Ник...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО ЈСП, НА ОВОЈ АВТОБУС ДА МУ ЗАЛЕПИТЕ НАЛЕПНИЦА ВО ВИД НА ЧОВЕЧКИ ЧЕРЕП СО ДВЕ КОСКИ

„ЕКО“ автобус на #ЈСП, со #ЗЕЛЕНА налепница ќе се вози. pic.twitter.com/MLnG2BSflQ — Seir MK (@Seir_mk) November 15, 2018

Повеќе

(ВИДЕО) КОИ СЕ САМО ОВА ЛУДАЦИ: Церемонијата на кревање знаме на граничарите на Индија и Пакистан е тотално откачено до коска

This India-Pakistan border ceremony is just awesome! So, who did it better? pic.twitter.com/aXia8Sb8pu — RT (@RT_com) November 14, 2018

Повеќе

Во тек е StartUp Europe Summit во Софија #ses18 каде се презентираат ЕУ и светските трендови и политики за иновации и технолошки развој. Делегацијата на Влада на Република Македонија е предводена од премиерот Zoran Zaev, а во неа учествува и директорот на #ФИТР, Jovan Despotovski

Повеќе