Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

(ФОТО + ВИДЕО) Успешна турнеја на министерот за надворешни, Никола Димитров на нордиските земји, турнејата крунисана со потпишан договор за соработка со Норвешка!

Повеќе

Љупчо Николовски: Денеска, на сметките на земјоделците легнаа над 5,7 милиони евра!

Денеска, на сметките на земјоделците легнаа над 5,7 милиони евра! Се исплатија 2 милиони евра за продадени градинарски култури во преработувачки ка...

Повеќе

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ АКО НЕ МУ ПОМОГНЕМЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ ЖИВО!

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО! Инаку Игор Геленчев е 14 годишно момче на кое му е дијагностициран тумор на мозокот и мора да се изврш...

Повеќе

КАКО МАГАРЕ НА МОСТ Е: СУЕТНИОТ ЛУДАК ВЕЌЕ 10-ТИ ДЕН ЈАДЕ ГОМНА ЗА ДАРКО ЛЕШОСКИ!!!

Еј ДЕСЕТ дена веќе поминаа од назначувањето на Дарко Лешоски за шеф на управниот одбор на СВП а нема ден да не помине без колумна на Геро, жена му и...

Повеќе

(ВИДЕО) Драматичен фото финиш на Охридскиот Маратон!

Вкупно седум пливачи во машка и женска конкуренција влегоа во финишот од трката на Охридскиот пливачки маратон. Најбрз и највешт беше Александар Сту...

Повеќе

ЕВЕ И ТОА ГО ИМАЛО: БОСТАНИЈАДА ВО СЕЛО ЕГРИ, БИТОЛСКО

Повеќе

ДОМ ОРГАНИЗИРА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА РУДНИЦИТЕ ЗАЕДНО СО ЕВРОПСКИТЕ ЗЕЛЕНИ

Повеќе

АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ: Јас трошев 14 пати помалку за ресторани и хотели споредено со Владимир Тодоровиќ

По повод написите објавени на порталите Курир, Република, Пулс24, Нетпрес и Фактор, кои се иницирани од изјава на претседателот на Советот на Општин...

Повеќе

Што ќе кажат верните Груеви муслимански слуги Амди, Бојда, Затуроска, Исмајлоска и Сарач за анти-исламската кампања која ја тера ВМРО ДПМНЕ веќе еден месец и на што ќе се базираат локалните избори кои следат?!

ВМРО ДПМНЕ цел месец тера анти-исламска кампања!!! Да бидеме реални, оваа анти бегалска кампања е уствари анти-исламска кампања затоа што се креира ...

Повеќе

(ФОТО) Твитер безмилосно ја трола Гоца Брк

Повеќе

НЕ БЕ МАФИЈОЗО, ЗАТОА ШТО СКИНАВМЕ ОД ДРЖАВНА ЦИЦКА 3000 КРЛЕЖИ И НЕМА СЕГА КОЈ ДА ХАРА ПО ТРГОВСКИТЕ И ДА ЖДЕРЕ БИЗОНИ МАМУ ВИ ЕБАМ АПАШКА ЗАБЕГАНА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Жаре Еден на Еден, гледај и учи бе копук како се тоа прави, ова е СТЕНД АП ВО ДЕМОКРАТСКА ЗЕМЈА ОД ЧОВЕК КОЈ ИМА СРЦЕ!

Комичарот Џими Фелон имаше емоционално обраќање до својата публика по расистичките протести и насилија во Шарлотсвил, Вирџинија, САД. Жаре Еден На ...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ПОСЛЕ СЕБЕ ОСТАВИЈА КАТАКЛИЗМА РАМНА НА ШЛАЈКАТА ВО ХИРОШИМА: Само болницата 8-септември има долг од 5 милиона евра!!!

Долгови на болницата од околу 5 милиони евра или 243 милиони денари кон разни фирми, неплатени сметки, режиски трошоци и затезни камати, нереновиран...

Повеќе

АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ СЕ ПРЕТЕРА: Ќе се гради и базен во новото училиште во Капиштец!

Општина Центар ќе гради и базен во новото современо училиште, кое се гради во Капиштец, соопшти кабинетот на градоначалникот Андреј Жерновски. Базе...

Повеќе

ФИКУСОТ И ОВАА ГОДИНА ЌЕ ЈА НОСИ ВО ОХРИД УНИЈАТА НА МЛАДИ СИЛИ НА ВМРО ДПМНЕ НА ДРЖАВЕН ТРОШОК ПОД МАСКАТА НА НЕКАКВА ШКОЛА ЗА МЛАДИ ЛИДЕРИ А УСТВАРИ Е ПРИПРЕМА ЗА МЛАДИ ПАРАЗИТИ!!!

И оваа година фикусот ќе ја носи унија на млади сили на ВМРО ДПМНЕ во Охрид за 10 дена да се раскурцаваат на државен трошок и да глумат некакви ебен...

Повеќе