Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

(ВИДЕО) ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ВО 24 ОТВОРЕНО: Институциите ќе ги казнат, но ние лично ќе мора да им простиме на ВМРО-вците за 27-ми април, нема друго чаре, мораме да ги закопаме секирите!

Повеќе

ГЕРО УДРИ ПО НАЈБЛИСКИТЕ СОРАБОТНИЦИ НА ЗАЕВ: ТЕШКИ КЛЕВЕТИ КОН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШУТКА, СО ЕДЕН ТЕКСТ ГО НАПРАВИЈА ЧОВЕКОТ ТЕЖОК КРИМИНАЛЕЦ И НЕЧЕСЕН ПОЛИТИЧАР

Во брутален текст на порталот Плусинфо, со тешки клевети за мито, корупција, непотизам и што ли не, нападнат е градоначалникот на Шутка,...

Повеќе

КОКА КОЛА И ПЕПСИ ПРЕД ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ: Американците речиси престанаа да пијат газирани пијалоци!

Кока Кола се фокусира на пијалоци без шеќер, на чаеви, вода, па дури и алкохол. Причината е затоа што Американците се помалку пијат газирани пијал...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: ГОСПОДА ОД СДСМ И ВМРО ДПМНЕ, ДО КОГА ЌЕ СЕ ГЛУПИРАТЕ?!

Може да се занимавате со „нуклеарна физика“, место со политика. Жално и наивно е ако некој си мисли дека граѓаните на Македонија може д...

Повеќе

САШО МИЈАЛКОВ СО СМЕНЕТ ФИЗИКУС ВО СУДНИЦА, ЈА НЕМА ТАА ЧАЛАМ ФАЦА ВЕЌЕ, ТУКУ ЗАГРИЖЕНО ОТЕЧЕНО ЛИЦЕ

Порано:

Повеќе

(ВИДЕО) ЧЛЕНОТ НА ИК НА ВМРО ДПМНЕ, СЛАВЕВСКИ: Нема што да се лутиме, и ние не ги поканивме СДСМ на сечењето лента на обиколницата, а ја изградија тие!

Повеќе

ВМРО ДА БЕШЕ НА ВЛАСТ, НЕ ЧОЧЕК, МАЈМУНИ, ЖИРАФИ И СЛОНОВИ ИМАШЕ ДА ДЕНСААТ КАЧЕНИ НА ЖИЦА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ: ЦРНО НИ СЕ ПИШУВА ВО ЕНЕРГЕТИКАТА ВО МАКЕДОНИЈА, МОРАМЕ БРГУ ДА СЕ ВРТИМЕ КОН ОБНОВЛИВИ ИЗВОРИ

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА МИЛЕНКО, ОТКРИ ЗОШТО ГАЗДИТЕ НА КУРИР, РЕПУБЛИКА И АЛФА СЕ ОД УНГАРИЈА: Грујо и Мијалков украдените пари ги префрлија кај Орбан во Унгарија!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ СОБРА ВО СКОПЈЕ СИТЕ МЕЃУНАРОДНИ ПРИЈАТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА, ПОРАНЕШНИ ШЕФОВИ НА НАТО, ЕУ, ОБСЕ...

Повеќе

АВАЛОН ГО НОСИ ПРОЕКТОТ „50 YEARS OF JETHRO TULL“ ВО ИСТОЧНА ЕВРОПА!

Драги пријатели,Се потрудивме оваа јубилејна година во која славиме 25 години да ја направиме историска.Затоа носиме проект кој е антологиски и за к...

Повеќе

ТЕВДОВСКИ ЈА НАМАЛУВА МОЖНОСТА ДА БАНКРОТИРАМЕ - ПРАВИ ИНТЕРЕСНА ТРАНСФОРМАЦИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ ДОЛГ: Од кредити и обврзници на краток рок, долгот го трансформира во долгорочни кредити и обврзници со мала камата и мала годишна рата за полесно да се справиме со долгот!

За првпат издадена 30-годишна државна обврзница на македонскиот пазар на капитал Денес за првпат на македонскиот пазар на капитал е издадена државн...

Повеќе

25 години АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА, 25 години Македонија е дел од светската музичка сцена

Драги пријатели, Оваа година е исклучително значајна за нас како концертно промотерска компанија, која е најзаслужна за концертниот живот во Маке...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО ЦЕНТАР И ГРАД СКОПЈЕ, И КАРПОШ ЌЕ ДАВА СУБВЕНЦИИ ЗА ТОЧАК!

Повеќе

МИТКО ЧАВКОВ ДАДЕ МИЛИОНИ ЕВРА ГАРАНЦИЈА ЗА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР!!!

Кривичниот совет на одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1, по предлог на одбраната на Митко Чавков, доне...

Повеќе