Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

Нискиот раст на БПД во првото тромесечје годинава е последниот подарок на Груевски за ВМРО ДПМНЕ

Македонија е на права насока. Секоја недела по една странска и домашна инвестиција. Тевдовски, Сугаревски и Анѓушев секоја недела носат нови грантов...

Повеќе

(ВИДЕО) БУЈАР ОСМАНИ ОТКРИ КАДЕ Е ПРОБЛЕМОТ ВО ПРЕГОВОРИТЕ: Проблеми создаде преточувањето на идеите во текст, но процесот за името стигна до точка од која нема враќање

Во интервју за „360 Степени“ вицепремиерот Бујар Османи по неговата дводневна посета на Брисел зборуваше за тоадали преговорите за името...

Повеќе

ФРЧКО СО ПОРАКА ДО ЗАЕВ: Не чекај на народот, тоа не е фер да го бараш од народот, туку ти со твоите најблиски преземи ризик, нагрбачи се и пренеси го решението преку реката, потоа народот ќе те награди кога ќе види дека тоа било мудар потег!

- Не е фер да се чека од народот да ја донесе одлуката и политичкиот врв да каже, ете така одлучи народот, не, сега Заев и неговите најблиски треба ...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Оние кои се против компромис со Грција се всушност против Македонија, они се борат Македонија да ја нема, и за среќа тие се малцинство!

- Ако погледнете кои се против компромис со Грција, ќе видите дека тоа се 4 групи, едната е на филозофски факултет, писатели и професори, потоа тоа ...

Повеќе

СТАСА НАЈСИЛЕН ДОКАЗ ДЕКА АЛБАНЦИТЕ ВО ЗЕМЈАВА СЕ НАД 30%: Од 15 000 матуранти во земјава, 10 000 се Македонци, 5000 се Албанци!

Повеќе

(ВИДЕО) Почина албанскиот Марадона, претседателот на фудбалската федерација на Косово, Фадиљ Вокри

Ѕвездата на ФК Приштина и Партизан од 80-тите, Фадиљ Вокри, кој изминатите 10 години беше на чело на фудбалот во Косово, почина вчера од срцев удар....

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНА БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Сѐ е решено освен продавањето на договорот на својата јавност за двете страни

Професорот Љубомир Фрчкоски во вечерашното гостување на 1ТВ рече дека главен проблем што сѐ уште не е потпишан договорот за името со Грција е имплем...

Повеќе

(ФОТО) Се ожени Мартин Вучиќ, преубав пар со својата избраничка

Музичарот Мартин Вучиќ синоќа се ожени со неговата долгогодишна девојка Сања, објави порталотЖенски магазин. Сликата со младоженците, на својот феј...

Повеќе

БОМБА НА КРАЛОТ НА НЕДВИЖНИНИТЕ, ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ: Во првите 5 месеци од годинава Адора Инженеринг продаде околу 300 станови, паркинзи и дуќани!

Cifliganec veli deka vo prvite pet meseci od godinava prodal 170 stanovi (okolu 10,000 m2), okolu 100 parkinzi I okolu 700m2 deloven prostor, posocu...

Повеќе

(ФОТО) ПО САМО ЕДНА ГОДИНА НА ВЛАСТ, НА ЗАЕВ МУ ОБЕЛЕ КОСАТА

Повеќе

(ВИДЕО) И НАУКАТА СЕ ПРЕТЕРА: Бразилски научници создадоа леб од мелени печени лебарки

Повеќе

ТРАМП ГИ ПОЛУДЕ СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ВО ТОРОНТО НА САМИТОТ Г-7 И СИ ЗАМИНА ЕДЕН ДЕН ПОРАНО, МАКРОН МУ ПОРАЧА ДА НЕ ДОАЃА ПАК НА НАРЕДЕН ТАКОВ САМИТ!

Трамп побара Русија да се врати на самитот Г-7, одби да ги тргне тарифите за челин и алумиум кои САД ги воведе кон Канада и ЕУ. Тоа ги разлути Мерк...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА СМИРУВА: Има штети, нема повредени!

Борис Георгиевски 2 hrs· Ситуацијата на терен по невремето во општина Гази Баба е стабилна. Невремето преди...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВА: МАКТЕЛ ОД ИЗВОРИ НА БИХАЧКА ДОЈДЕ ДО ИНФОРМАЦИИ ЗА НАВОДНОТО ВРАЌАЊЕ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ВО ПОЛИТИКАТА!

На Бихачка неофицијално за Мактел коментираат дека се зачудени од сториите на куртонските портали блиски до ВМРО ДПМНЕ за наводно враќање на Бранко ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГАЗДАТА НА ОВА АУДИ НЕМАШЕ СРЕЌА ДЕНЕСКА НА СКОПСКИ САЕМ

Повеќе