Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ЛОМ ВО СКОПЈЕ, ПАДНАТИ ДРВА СКРШИЈА МНОГУ КОЛИ И ОШТЕТИЈА ДЕЛОВЕН ПРОСТОР

Невремето што го зафати скопското подрачје, со дожд, град и силен ветер го отежна движењето на сообраќајот. Повеќе Улиците и булеварите во Ско...

Повеќе

ДЕН НА ЖАЛОСТ НА БАЛКАНОТ ЗА ПРИПАДНИЧКИТЕ НА ЖЕНСКИОТ ПОЛ: САША КОВАЧЕВИЌ ЌЕ СЕ ЖЕНИ!

Популарниот српски пејач Саша Ковачевиќ го привлече вниманието на јавноста со својата работа, добриот изглед, но и фактот дека кариерата не ја граде...

Повеќе

ВМРОНИТЕ ИМААТ НОВA БОЖИЦА: Руска пратеничка која се презива Македонска!

Инаку Русија врие со Македонска:

Повеќе

(ФОТО) ЗАЕВИ ИМААТ ПРЕКРАСНИ ДЕЦА, НЕ ИМ БЕШЕ ЛЕСНО И НИВ ИЗМИНАТИТЕ ГОДИНИ, ТАТКО ИМ БЕШЕ ДРЖАВЕН НЕПРИЈАТЕЛ БРОЈ 1

Повеќе

ЗАЕВ И АХМЕТИ ИСПИШУВААТ ИСТОРИЈА: За прв пат етнички Албанец кје стане дел од единицата за специјални задачи Тигри

Локман Селими ќе биде запишан во историјата како прв Албанец кој станал дел од Единицата за специјални задачи „Тигри“. Тој е специја...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ СТАНУВА КРАЛ НА ПОЛИТИЧКАТА АНАЛИЗА: Мицко може да стане премиер само под два услова, или да пропадне стратегијата на Заев за ЕУ и НАТО, или ВМРО-ДПМНЕ драматично да го смени својот политички производ!

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ помина. Шилегов вели дека го исчистил ѓубрето. Улиците се повторно проодни. Некој ѕиркаше од прозорец, некој викаше во публ...

Повеќе

(18+) ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНИ ФОТОГРАФИИ ОД ТОШЕ ПРОЕСКИ СЛИКАНИ НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА ВО ХРВАТСКА

Тодор „Тоше“ Проески(25 јануари1981-16 октомври2007) — познатмакедонскипејачи една од најголемите ѕвезди набалканскатаму...

Повеќе

ВИДЕО: „Ти си мочко за мене“ – Агим Јонуз го напушти дуелот со Филип Петровски во „Само вистина“

Политичкиот аналитичар Агим Јонуз го напушти вечерашното издание на „Само вистина“ на Канал 5, каде гостуваше со Филип Петровски. -За м...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕВДOВСКИ: Повластена стапка на ДДВ за станови од 5% до 2023 година и можност за приватизација на градежно земјиште до 2021 година

Повеќе

Која е Вашата дестинација за овој викенд?

Која е Вашата дестинација за овој викенд? Испланирајте го вашето викенд патување и упатете се до бензинската станица на Gulf Oil на Бул. Борис Трај...

Повеќе

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО СТРУГА: Просветни инспектори со клоци избркани од Меѓународен Универзитет Струга

Mеѓународниот универзитет во Струга работи како пералница за дипломи – констатираат просветните инспектори. Според последните сознанија утврде...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО НЕ Е ДОБРО ДРЖАВАТА ДА СЕ МЕША ВО ПЛАТИТЕ: Tекстилците се закануваат со откази на 5000 работници!

Повеќе

(ВИДЕО) Мајка на денот

Повеќе

БРАВО ЗА ЗЛАТЕН ДАБ: БЕЗ ЕТИКЕТИ, БЕЗ ПРЕДРАСУДИ

Повеќе

СРБИТЕ СЕ ЛУДАЦИ: ГИ БЛОКИРАА ПАТИШТАТА ВО СРБИЈА ЗАТОА ШТО НЕ ИМ СЕ ДОПАЃАЛА ЦЕНАТА НА НАФТАТА НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ

Повеќе