Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

ТАЖЕН ДЕН ДЕНЕСКА ЗА АМЕРИКА: По смртта на писателот и тв коментатор, Ентони Бордејн, својата смрт од неизлечив канцер во колумна ја најави водечкиот десничарски колумнист и аналитичар, Чарлс Краутхајмер

A note to readers ByCharles KrauthammerOpinion writerJune 8 at 12:01 PMEmail the author I have been uncharacteri...

Повеќе

(ФОТО) ЗАЕВ ЗНАЕ КАКО СО ДЕЦА...

Зоран Заев‏@Zoran_Zaev2h2 hours ago Ученици, ви го честитам завршувањето на учебната година и ви посакувам добар заслужен одмор. Верувам дек...

Повеќе

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ВО ПОСЕТА НА БОЛНИЦАТА ВО ВЕЛЕС

Дeнес, при посетата на Министерот за здравство доц.д-р Венко Филипче го отворивме регионалниот центар за дијабет и истовремено стартуваше програмата...

Повеќе

Е ОВА Е ЖИВОТ: ПОРАДИ КОЦАРСКИ ДОЛГОВИ СЕ ПРОДАВА БУБРЕГ!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕСНА БЕЈБИ СЕ ЗАФРКАВА НА СВОЈА СМЕТКА ВО РЕКЛАМА ЗА ЕВН!

Повеќе

СТИГНА АБЕР ОД АМЕРИКА: САД ги охрабруваат Скопје и Атина да најдат заемно прифатливо решение

САД ги поддржуваат преговорите и ги охрабруваат властите во двете земји да најдат заемно прифатливо решение, вели претставник на Стејт департментот ...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СЕ ТРУДИ СЛЕДНАТА ЗИМА ДА НЕМА ЗАГАДЕН ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ: Десет милиони денари субвенции за чистење оџаци

Оџачарството е исплатлив бизнис, им порача градоначаникот на Скопје Петре Шилегов на 15-те кандидати за оџачари ко следат обука во ГУЦ „Здравк...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВАА РЕПЛИКА Е ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ ВО ЕКС ЈУ ФИЛМОВИТЕ: АМАН ОД ТОА ГРУПИРАЊЕ НА АЛБАНЦИТЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Се сексаат на врв на зграда во Скопје во сред бел ден!

Повеќе

МЛАДИНАТА НА ДОМ РАСПАЛИ ПО ВЛАДАТА ЗА ГАСОВОДОТ НА ВОДНО

Повеќе

ЛУДА МАКЕДОНИЈА: БУЈАР ОСМАНИ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ ПОБАРА ПОМОШ ОД ВМРО ДПМНЕ ЗА РЕФОРМИТЕ?!?!

Bujar Osmani‏@Bujar_O11m11 minutes ago Building a consensus is a feature of the civilized democratic societies, which demonstrates the seriou...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ВО ПРЕСРЕТ НА САМИТОТ НА НАТО, РАДМИЛА Е ВО БРИСЕЛ, СЕ СРЕТНА СО МИНИСТРИТЕ ЗА ОДБРАНА НА САД И ГЕРМАНИЈА!

MoD Macedonia‏@MoDMacedonia19m19 minutes ago Министерката @Sekerinska e во Брисел на средби со колегите од земји-членки на #НАТО, во пресре...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО - ПОЧНУВА БИТКАТА СО ИЗВРШИТЕЛИТЕ: Со закон ќе се отпишуваат камати за долгови за неплатена сметка за комунални услуги!

Повеќе

РЕФОРМИТЕ ПРОДОЛЖУВАAT: ПО 3-6-9, ВЛАДАТА СПРЕМИ ПЛАН 18 СО КОЈ ЌЕ СЕ ПРОДОЛЖИ СО РЕФОРМИТЕ ВО ПРАВНИОТ СИСТЕМ И ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ!

Реформи на правосудството е еден од доминантите сектори во Планот 18, чија драфт верзија денеска пред невладиниот сектор ја презентираше вицепремиер...

Повеќе

(ВИДЕО) Ретко видео од стенд ап настап на Еди Марфи, човекот е крал на хуморот!

Повеќе