Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ВИДЕО) МОХАМЕД АЛИ - ЏО ФРЕЈЗЕР, 1971: ВАКВА БОКСЕРСКА БИТКА НЕМА ДА СЕ ПОВТОРИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО

Повеќе

(ВИДЕО) СТОПАНСКА КОМОРА УВЕРЕНА: ВЛАДАТА ЌЕ УСПЕЕ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА ДА РЕАЛИЗИРА РАСТ НА БДП ОД 3,5%!

Повеќе

БОМБА ОД ГРЦИЈА, ЌОСИЊАТА ЗАМОЛЧЕА: Грчата влада прифаќа македонски јазик и македонска националност!

Владата прифаќа македонски јазик и македонска националност, а тоа воопшто не е сложено име, вели потпретседателот на опозициската Нова демократија,К...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ДОНАЦИЈА ОД ЧЕШКА ЗА МВР ЗА КУПУВАЊЕ ТЕХНИЧКА ОПРЕМА

Повеќе

СВЕТОТ ВО ШОК: Се самоуби славниот колумнист, писател, тв коментатор и кувар, Ентони Бордејн

Денеска светот е во шок поради смртта со самоубиство на славниот писател и тв кувар и коментатор, Ентони Бордејн. Оваа вест е само неколку дена по ...

Повеќе

ВОЈНАТА ВО ВМРО ДПМНЕ СЕ РАЗГОРУВА МЕЃУ РУСКОТО И АМЕРИКАНСКОТО КРИЛО: ПАНДОВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЕЛИМИНАЦИЈА НА ЗАМЕНИК СЕКРЕТАРОТ!!!

Петар Богојески е близок со американска амбасада и ги предводеше реформаторите на ВМРО ДПМНЕ пред да добијат покана од Мицковски да се приклучат во ...

Повеќе

Од денес летен саем на книга во Скопје Сити Мол

Од денес во Скопје Сити Мол започнува Летен саем на книга. Како што известуваат од Скопје Сити Мол, летниот саем на книга е во организација на трг...

Повеќе

КОЈА ИРОНИЈА ЗА КУРТОНИТЕ КОИ ДЕСЕТ ГОДИНИ ЛАЕЈА ЗА СТРАНСКИ СЛУЖБИ И СТРАНСКИ ПЛАТЕНИЦИ: „Курир“ стана 100% унгарски, на фирма која се финансира од владата на Виктор Орбан!

Со зголемување на основачки влогови, продолжува да се влева унгарски капитал во медиумите блиски до опозициската ВМРО-ДПМНЕ, а се случуваат и промен...

Повеќе

ДОМ: Кој е за политички плурализам, ќе поддржи една изборна единица!

Повеќе

БОМБА НА МАКТЕЛ: ЕВЕ ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ ЗОШТО ПАНДОВ ТОЛКУ ЈА БРАНЕШЕ ВЛАДАТА НА ГРУЈО!!!

ZDRAVO!! SJEBI GO PANDOV SO PRASANJE DALI KOGA KE DOJDE NA VLAST NEGOVATA DEVOJKA KOJA IMA GODINI KOLKU I SINOT NEGOV I JA ZAPOSLI VO ELEM SO SRED...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧНА ИДЕЈА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Треба да го смениме уставот и да ја намалиме моќта на претседателот и премиерот, така ќе ги јакнеме останатите институции и ќе ја демократизираме моќта!

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ ИТРИ СЛОВЕНЦИТЕ: Сите автобуси на аеродромите во Русија се словенски, на ТАМ?!

Товарна Автобуси Марибор - ТАМ! Најголем број од автобусите во Русија се произведени во Словенија?! БРАВО ЗА НАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ, СТВАРНО СЕ МНОГУ ИТРИ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОДЛИЧЕН ФИЛМ ЗА ВОЈНАТА ВО БОСНА - НАФАКА

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОТЕКОА СЕКС СНИМКИТЕ ОД СЕАНСИТЕ НА ВМРОВЦИТЕ НА ХАЛКИДИКИ!

Повеќе

СЕКРЕТАРОТ НА ГДУ: НЕМА УСЛОВИ ЗА РЕФЕРЕНДУМ И ФЕР ИЗБОР

Повеќе