Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ ГИ ИЗВАДИ ОД ПАМЕТ ВМРОВЦИТЕ: ВМРО ДПМНЕ мора да умре!!!

Чумата на ВМРО-ДПМНЕ мораме да ја пропадиме од Македонија! Пишува: Бранко Тричковски Марко беше дебела црта во бар-кодот на злосторничкиот режим н...

Повеќе

ДЕМАНТ НА МНР: Немало тепачка на дипломати во Виена, тоа се гласини и шпекулации, да имало такво нешто ние ќе сме дознале

- Ги демантираме објавите на порталите дека имало некаква тепачка на дипломати во Виена, тоа се само шпекулации и гласини за кои нема покритие, да с...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ЈА ЗАПАЛИЈА И ДЕПОНИЈАТА ВО ТЕТОВО, ЕТЕ ТОА ПРАВАТ СЕГА, ПАЛАТ ДЕПОНИИ И ШУМИ И ШИРАТ ПАРАНОЈА ЗА ИМИГРАНТИ!!!

Повеќе

ПЛЕМЕ ВИ ЕБАМ НЕНОРМАЛНО МАФИЈАШКО, ВИЕ СЕ ЗАЕБАВАТЕ СО НАС?!?!

Повеќе

Сите досегашни американски амбасадори биле добри, но Џес Бејли е нешто посебно, од каде му толку енергија на овој човек, како секое сабајле да се буди со две - три Ред Бул лименки!!!

Бреееј, што енергија ќе имаше овој човек?!?! Џес Бејли е просто неуморен!!! Значи бодигардите и шоферите на овој човек гарант во себе го преколнуваа...

Повеќе

АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР, ЏЕС БЕЈЛИ: Честики АРМ, очекувам и се надевам долги години ќе соработуваме заедно со американската војска!

Повеќе

ЗНАЧИ КОГА ЌЕ ТРГНЕ, ТРГНАТО Е: ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР И ЗА ПРИЛЕПСКИОТ КРАДОНАЧАЛНИК!

Кривичните пријави кои адвокатот Жарко Стеваноски подолг временски период ги поднесува против прилепскиот градоначалник Марјан Ристески го дадоа прв...

Повеќе

(ФОТО) Исчезна млад Делчевчанец, ако го забележите јавете се на овие броеви

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Нашата железна лејди се качи во тенк, по теркот на Маргарет Тачер која често се возеше во британски тенкови како знак на поддршка на британската армија

Повеќе

ШОКАНТНО: Ќерката на најгласниот подржувач на режимот на ВМРО ДПМНЕ, Љубиша Георгиевски три години не се појавила на работа во МНТ каде зема плата!!!

Скандалозен скандал открива актерот Перо Арсовски: Дознавма дека таа била фиктивно ставана како костимограф во сите престави каде се играле пре...

Повеќе

СДСМ: Народе, внимавајте, на ВМРО ДПМНЕ му тече низ ногавица затоа секој ден пласираат скандалозни и морбидни лажни вести!!!

Повеќе

МИРКА ЈА ПРЕЗЕМА ИДЕЈАТА НА ФРЧКО ОД ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ, ЗАГОВАРА ПРАВЕЊЕ ПАРАЛЕЛНА ДРЖАВА АМА ОВОЈ ПАТ НА ВМРОВЦИТЕ?!?!

Пред неколку години во кулминацијата на режимот на ВМРО ДПМНЕ, Фрчко излезе со една многу контроверзна теза, дека тогашната опозиција предводена...

Повеќе

КЛАСНАТА НАЈАВУВА КАТАКЛИЗМА ЗА ГРУЕВЦИ НА ЛОКАЛНИТЕ: ДПМНЕ на локални ќе победи во Чашка, Сопиште и некое свирипичино ?!

Дали тоа Мирка и Миленко се обидуваат преку Дудинка да го рекетираат Груевски?!?! Дали пораката која тие ја праќаат до Грујо е: ако не тргнеш кон М...

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Иванов не се поздрави со Џафери, Спасовски и Шеќеринска на прославата на 25 години АРМ, распали против владата, војската била во лоша состојба, па што ќутеше 8 години бе ШИЛЕЖЕ ВАЛАНДОВСКО?!?!

Иванов продолжува да прави нови и нови мајмунарии!!! Тој не се поздрави ниту со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, ниту со собранискиот сп...

Повеќе

КАМПАЊА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Мирко Попов за директор на музичката продукција на МРТВ!

Повеќе