Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ВИДЕО) КОЛКУ Е ЗЕЛЕН И НЕДОДЕЛКАН ОВОЈ МЛАДИЧ: Лидерот на ЛДП мисли дека и помага на владата со тоа што критикува и плука по премиерот, иако неговата партија е дел од владата?!

Колку е зелена оваа зелка која е на чело на ЛДП. Он мисли дека ја помага владата со тоа што јавно го критикува премиерот, иако неговата партија е де...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Одлуката за прекин на бременоста е право на жената и тоа право никој не може да и го одземе

Венко Филипче 8 hrs· Учествував на стручниот симпозиум на тема „Вродени аномалии - предизвици, дилеми...

Повеќе

ЛАДЕН ТУШ ОД МНР, НИШТО ОД РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО ОВАА НЕДЕЛА, ЌЕ ПОЧЕКАМЕ

Министерството за надворешни работи (МНР) во овој, како што вели, исклучително деликатен моментвопроцесот за надминување на разликата околу името ме...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Мицковски сака да се пазари со Заев за амнестија на Груевци!

Повеќе

(ФОТО) ГОЛЕМИОТ БОРЕЦ СЕ ВРАЌА ВО ГОЛЕМАТА ПОЛИТИКА: ЖЕРНОВСКИ ПРЕЧЕКАН ОД ДИМИТРОВ

Новиот заменик министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, влезе во МНР да ја преземе функцијата. Тој објави две фотографии на неговиот Фејсбу...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГОСТИН НА СРПСКА АМБАСАДА КОЈА ДЕНЕСКА ПРЕЗЕНТИРАШЕ СРПСКА ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

Повеќе

И МИТКО ЈАНЧЕВ ПРИВЛЕКУВА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ: Турци ќе прават цистерни во Кавадарци

Претставници од познатата турска компанија OKT TRAILER, остварија средба со градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев. Компанијата која...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗАПРАШАН ЗА НИСКИОТ РАСТ НА БПД ВО ПРВИОТ КВАРТАЛ: Имаме раст во сите гранки освен во нискоградбата, ќе го постигнеме проектираниот раст на БДП од 3,2%

Повеќе

(ФОТО) МИНИСТЕРОТ ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА ИФТАР СО ГРАЃАНИТЕ НА САРАЈ

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ПРИКАЗНА НА ЕДЕН ТАКСИСТ КОЈ ВОЗЕЛ ЦЕЛА НОЌ ЕДНА СТАРИЦА КОЈА ЗАМИНУВАЛА ВО СТАРЕЧКИ ДОМ И ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ САКАЛА ДА ГО РАЗГЛЕДА ГРАДОТ ВО КОЈ ГО ПОМИНАЛА СВОЈОТ ЖИВОТ

Повеќе

ШОКАНТНО, ВЕЧНИОТ ПАРАЗИТ ГО ИЗГУБИЛ УМОТ: ТОДОР ПЕТРОВ ПОВИКУВА НА УБИСТВО НА ЗАЕВ И ДИМИТРОВ!!!

Ова ѓубре преварантско го изгубило умот, повикува на убиство на премиер на држава?!?! Todor PetrovFollow 19 hrs ЈАВ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЛУДИ СЛИКИЧКИ ЗА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО СО МАКЕДОНСКИ ЈАВНИ ФАЦИ

Повеќе

ФОТО: ОХРИД 2018-ТА, МИЛИНА ЗА ДУША!

Повеќе

(ВИДЕО) НОВА ДОМАШНА ИНВЕСТИЦИЈА ОД 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА И 600 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА: Премиерот Заев во посета на домашна инвестиција, фабрика за рециклажа на гуми во изградба во Желино

Повеќе

КУРТОН ПАНДОВ СЕ ЗАКАНУВА: КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИМЕ НА ВЛАСТ ЌЕ ПРАВИМЕ ЧИСТКА ВО СУДСТВОТО И ОБВИНИТЕЛСТВОТО, ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИМЕ НАПАЃАЧИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ!!!

,,Читам вчера Сашо Сенков после цела година притвор во Шутка е ослободен од обвинение. Тврдам дека истото порано или подоцна ќе се случи и со Игор, ...

Повеќе