Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

ШОКАНТЕН НАСТАП НА ПЕТАР БОГОЈЕСКИ ОД ВМРО ДПМНЕ: Антонио Милошоски е дел од структурите кои не сакаат влез на Македонија во ЕУ и НАТО!!!

- Има структури во земјава кои не сакаат влез на Македонија во ЕУ и НАТО, и сметам дека Антонио Милошоски е еден од нив кој со своите изјави на фејс...

Повеќе

БОКИ БУРГИЈА: БРАВО Ургентен центар - “8 Септември“...!!!

“8 Септември“ - болница, ургентна клиника или како и да е дополнителниот наслов, е државна Установа која покажува најсовремени афинитети...

Повеќе

СЛАТКАРИСТИКА ВИКЕНДОВ Е ВО ПРИЛЕП

The Gallery House Pub Like This Page·May 27· POCNUVA ZESKOTO LETO VO PABOT BEZ LITASKI I KARYI I BEZ D...

Повеќе

Смешни ми се новинарите кои се бунат за начинот на финансирање на ДУИ

ДУИ се финансира така што сите функционери од својата плата двојат со траен налог по околу 5% за партијата. Па на хартија како донатори се водат држа...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕЕ: ВМРО СЕ ПРАВДА ДЕКА МНОГУ КРАДЕЛЕ ЗАТОА ШТО СИСТЕМОТ НЕ БИЛ ДОБАР, ОВОЗМОЖУВАЛ МНОГУ КРАДЕЊЕ?!?!

Повеќе

ВОЈНА ВО ВМРО ДПМНЕ: ПРО-АМЕРИКАНЦИТЕ ИМ ОБЈАВИЈА ВОЈНА НА ПРО-РУСИТЕ ВО ПАРТИЈАТА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: СТАРОТО ДРТАЛО МИЛЕНКО МАНИЈАЧИ МЛАДИ ДЕВОЈЧИЊА ВО МОСКВА

Повеќе

ВМРО НАРОДНА ВЛЕГУВА ВО ВЛАДА: Најблискиот соработник на Љубчо, Балковски стана раководител во Министерство за Здравство!

Љубчо Балковски од ВМРО-НП доби работно место во Министерството за здравство. Венко Филипче го поставил за директор на Проектната единица, која е ...

Повеќе

ЛУДИЛОТО НА ВМРО ДПМНЕ НЕМА КРАЈ: До вчера имаа своја партиска банка, слушнавме како Грујо ја продавал банката на српски криминалци, а сега плукаат по Заеви зошто имале малечка локална штедилница?!?!

Повеќе

НАМЕСТО ДА ПОМАГА ВО ОВИЕ КЛУЧНИ МОМЕНТИ, ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ СЕКОЈ ДЕН СЕ ПОВЕЌЕ ДОКАЖУВА ДЕКА Е ВМРОВЕЦ ОД БУТЕЛ!!!

Во насока на зајакнување на преговарачката позиција на Република Македонија, а со цел да ја корегираме преголемата ,,креативност” на двоецот З...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ПОЛУДА ЕМИСИЈА ОД ОВА ВО МАКЕДОНСКАТА ТВ ИСТОРИЈА: Куртон Ефтов ги убедува гледачите дека Заев е човек на режимот на Грујо и Сашо?!?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛАТАС: МОРА ДА СТАНЕМЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ И НАТО ИНАКУ ЦРНО НИ СЕ ПИШУВА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) МОМЕНТОТ КОГА ГРУЈО НЕ УБЕДУВАШЕ НА ТВ ДЕКА НЕ НИ ТРЕБААТ АВТОПАТИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) АНКЕТА: ЌЕ ВИ БИДЕ ЛИ ЖАЛ ЗА ГРУЈО?!?!

Повеќе

ГОЛЕМА ЗАГУБА ЗА МАКЕДОНИЈА: Почина академик Матеја Матевски

Во 89-тата година од животот ноќеска почина истакнатиот поет и академик Матеја Матевски. Матевски е роден во Истанбул во 1929 година, детството го ...

Повеќе