Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

НИШТО ОД БОМБИТЕ ЗАСЕГА: ПОГЛАВАРОТ И ПРЕМИЕРОТ ВО ФРЕНДЛИ ИЗДАНИЕ ЗА ВРЕМЕ НА ИФТАРСКАТА ВЕЧЕРА

Повеќе

ЕВЕ ЗА ШТО ЛУПНАА ГРУЕВЦИ ЕДНА МИЛИЈАРДА ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ!!!

Повеќе

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ МАСАКРИ НА СРБИТЕ ВО БОСНА, ПОСЛЕ СРЕБРЕНИЦА Е ЕТНИЧКОТО ЧИСТЕЊЕ НА ПРИЈЕДОР, КАДЕ СЕ УБИЕНИ ПРЕКУ 5000 БОСАНЦИ И ХРВАТИ И ЗАКОПАНИ ВО НАД 100 МАСОВНИ ГРОБНИЦИ!!!

Etničko čišćenje Prijedora,[1]također poznato kaoZločini nad Bošnjacima Prijedora, odnosi se na brojne ratne zločine počinjene za vrij...

Повеќе

БРАВО: Три проекти во општина Виницa - изградба на фабрика за вода во с.Трсино, фотоволтаични панели за училиштето во Трсино и асфалтирање на селски пат во должина од 1700 метри

Повеќе

(ВИДЕО) Животната приказна на луѓе со биполарно ментално пореметување

Повеќе

Хајката против Рашковски не е случајна конструктивна критика, туку е пресметана организирана злобна хајка на сите кои го мразат Заев па удараат по самарот затоа што не можат по магарето

Човекот има два доктората, едина грешка му е што малце избрзал во обидот да ги импресионира шефовите па го пријавил вториот докторат пред да го одбран...

Повеќе

ФОТО: СИРОМАШЕН МАКЕДОНЕЦ, ЖИВ ЃАВОЛ!

Повеќе

ФОТО: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПРИРЕДИ ИФТАРСКА ВЕЧЕРА ЗА ПОЛИТИЧАРИТЕ СО ИСЛАМСКА РЕЛИГИЈА

Влада на Република Македонија‏@VladaMK2m2 minutes ago Премиерот @Zoran_Zaev организираше ифтарска вечера: Да ја негуваме нашата заедница, Р...

Повеќе

ДОБРО ОД КАЈ СЕ ПОЈАВИ ОВА ЧИЧЕ КОЕ СЕКОЈА ВЕЧЕР НА ТВ ГАЛАМИ ПРОТИВ КОМПРОМИС СО ГРЦИЈА?!

Секоја вечер на секоја можна тв овој батка галами против промена на името, та ќе сме издржеле као што сме издржале под пусто турско, та ЕУ ќе се рас...

Повеќе

(ВИДЕО) МАСАТА ОД СТАКЛО, ИТАЛИЈАНСКА ТВ ВОДИТЕЛКА ВО ПРЕКРАТКА СУКЊА, ЗАБОРАВИЛА ДЕКА НЕ СМЕЕ ДА ГИ ШИРИ НОЗЕТЕ!

Масата била од стакло, а таа во прекратка сукња! Заборавила дека не смее да го прави ОВА (ВИДЕО) Убавата водителка Костанца Калабрезе...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: МАКЕДОНИЈА ПРЕД ИСТОРИСКИ ОДЛУКИ

Република Македонија е исправена пред историски одлуки, кои ќе ја определат иднината на државата. Во очекување на "пакетот" решенија сврзани со...

Повеќе

ШОКАНТНО: МИЛЕНКО НЕ НИ КРИЕ ДЕКА Е НА ПЛАТЕН СПИСОК НА РУСКАТА ВЛАДА, ГО СМЕСТИЈА ВО ХОТЕЛ ШЕРАТОН ВО МОСКВА, МУ ДАДОА ТУРА НИЗ СТАДИОНИТЕ!

Еве зошто последните емисии му се за Крим?!?! Човекот си го дал газето под кирија на Русите за да може да се шета по хотели, одработува за Путин про...

Повеќе

Министерот задолжен за странски инвестиции Проф. Д-р Аднан Ќахил присуствуваше на свеченото отворање на новата филијала на скопскиот аеродром на NEEDSTOP

Prof Dr Adnan Kahil 8 hrs· Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil, BTA Food&Servic...

Повеќе

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ГО ПОДДРЖА МАРАТОНОТ ОХРИД ТРЧАТ 2018

Традиционално, Адора инженеринг го поддржа одржувањето и на вториот маратон Охрид ТрчаТ 2018, што вчера во нашиот најпознат туристички центар ги обе...

Повеќе

АЏИБАДЕМ СИСТИНА: Со еден чекор до бујна коса

Револуционерната FUE метода е златен стандард во светот за решавање на проблемот со ќелавоста. Оваа интервенција за трајно излекување на ќелавос...

Повеќе