Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

ЕКС СОВЕТНИК НА ОБАМА: Кога прв пат влегов во Белата Куќа, најмногу што ме шокираше беше фактот дека има само 5-6 канцеларии со 20-30 луѓе кои управуваат со светот!

- Кога прв стапнав во белата куќа се шокирав колку е мало местото, три спратови, со околу 10 канцеларии, вкупно 20-30 луѓе управуваат со светот. Се ...

Повеќе

Тема: ПРЕСПАНСКО ЈАБОЛКО - Предлог мерки до МЗШВ

Со последните случувања кои настанаа на речиси цел регион на Преспа која последните месец дена неколку пати беше погодена од страшни удари од град б...

Повеќе

ФОТО: ТРПЕЈЦА НА ДЕНОТ!

Повеќе

(ФОТО 18+) ЕКСКЛУЗИВНО: ДУРИ 7 ГОДИНИ ПО НЕГОВАТА СМРТ СЕ ПОЈАВИЈА ФОТКИ ОД МОДРОТО ТЕЛО НА УБИЕНИОТ МАРТИН НЕШКОВСКИ!

Повеќе

ПО СЕ ИЗГЛЕДА ЗАЕДНО СО РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ ИМА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ: СДСМ СЕ РАСТРЧА НА ТЕРЕН, РАДМИЛА БЕШЕ ВО ОХРИД!

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска вчера беше меѓу граѓаните на Охрид а се сретна и со поддржувачи на партијата. На средбата со гра...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРТПАРОЛОТ НА ВЛАДАТА ВО ОДБРАНА НА РАШКОВСКИ: Тој во моментов има два одбранети докторати, но тој е именуван функционер, не ни морал да има докторски докторати, тоа му е плус!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАРЕМ Е ОВА МОЖНО: МАРАДОНА ШМРКАЛ ДРОГА НА СРЕД УТАКМИЦА ПРЕД ЦЕЛА ПУБЛИКА И ТВ ПРЕНОС ВО ЖИВО?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ВИДЕО: АЦА ЛУКАС ТОТАЛНО ИЗДРОГИРАН ПЛАЧЕ ПРЕД КАМЕРА ПОСЛЕ КОНЦЕРТ

Повеќе

СО ПОДДРШКА НА ВЛАДАТА, СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ШАХ

Rolando Kutirov 31 mins· Со поддршка на премиерот, во март следната година, Скопје ќе биде домаќин на Европск...

Повеќе

ЕДНА ГОДИНА ПРОМЕНИ: АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА, ОВА ЌЕ БИДЕ НАЈУСПЕШНА ВЛАДА ДОСЕГА!!!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ СО ЖЕСТОКИ ОБВИНУВЊА: СДСМ во ЕЛЕМ има вработено над 40 луѓе според партиски списоци, изгласани на партиски состаноци

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека додека Зоран Заев тргува со највисоките државни и национални интереси, зад очите на јавноста СДСМ брутално ја партиз...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ПОРТАЛОТ НОВА: Грујо и Бетка фрлиле 5 милиона евра во подрум!!!

Поголем дел од книгите од „Капиталниот проект за печатење и превод на книги“ завршиле во магацинот на Универзитетската библиотека &bdq...

Повеќе

ТРИ ДЕНА ВО СКОПЈЕ ДЕНОВИ НА ГОРДОСТА ПОСВЕТЕНИ НА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА

Од 7 до 10 јуни, во МКЦ, Кино Култура и МСУ, шести пат ќе се одржи Викендот на гордоста Скопје 2018, во организација на Коалиција Маргини и ЛГБТИ Це...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА СТРИТ БАСКЕТ ВО МААЛО ВО САД

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА, ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ СТАНА ТАТКО

Повеќе