Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

ГИ ПОКАЧУВАМЕ ПЛАТИТЕ И ГИ ПОДОБРУВАМЕ УСЛОВИТЕ ЗА РАБОТА! - Мила Царовска на 107-та конференција на Меѓународната организација на трудот на тема градење на иднина со пристојна работа

Мила Царовска 27 mins· Со новите законски измени се зголеми минималната плата, која е сега еднаква за сите се...

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО ПРАВИМЕ СЕГА МРЧАТОРИ И КРИТИЗЕРИ: ВЛАДАТА ОБЈАВИ НА ПРЕС - ОСВЕН ГРАДЕЖНИШТВОТО, РАСТ ВО СИТЕ ОСТАНАТИ СЕКТОРИ ОД 6 ДО 15%!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОАЃА ЖЕШКО ЛЕТО, ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ ЗАБОРАВИТЕ ДЕТЕ ВО КОЛА НА ЖЕШКОТО СОНЦЕ!

Околу 40 деца умираат годишно во САД како последица на заборавање во заклучена кола под жешкото летно сонце, особено во јужните региони како Тексас,...

Повеќе

(ВИДЕО) Што се случува со светот: Успешна модна дизајнерка, милионерка, со сопруг и малолетна ќерка, со стан во елитниот Менхетен, со слугинки, шофери итн, се самоуби поради депресија?!?!

Цел свет се бори да опстане, милиони бегаат од воени жаришта, пливаат со чамци по средоземно море, некои пешки цепаат по пруги и шуми, милиони Мекси...

Повеќе

(ФОТО АЉАСКА САД) МЕЧКА НА ДЕНОТ: АЈДЕ БЕ КАЈ СЕ СЕНДВИЧИТЕ?!

Повеќе

НОВИНА НА ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ.МК: Рубриката ЕКСКЛУЗИВИ ќе може да се чита само со претплата од 100 денари годишно!

Поради драстичниот пад на цените за онлајн маркетинг, порталот Мактел воведува новина со цел зголемување на приходот со цел поголема независност, ст...

Повеќе

И ВО ПРОБИШТИП ПОЧНАА ДА РИКААТ БАГЕРИ И ТЕШКА МЕХАНИЗАЦИЈА!

Денес, започнавме со асфалтирање на дел од регионалниот пат, улица „Миро Барага“, на потегот од конфекција „Линеа“ кон влезо...

Повеќе

ХРВАТСКА ГО ОДРА ПОПУЛАРНИОТ СПОРТСКИ МЕНАЏЕР, ЗДРАВКО МАМИЌ И НЕГОВИОТ БРАТ ЗОРАН: Казна затвор од 10 години вкупно за двајцата и конфискација на 50 милиона евра имот поради измама и затајување данок!!!

Над десет години, Здравко Мамиќ и неговиот брат Зоран беа алфа и омега во хрватскиот спорт како менаџери на Загрепски Динамо. Вртеа милиони, продав...

Повеќе

ШТАМА ВО СУДНИЦА: Полицијата им давала упатства на насилниците како да ја нападнат општината, тврди сведок за „Насилство во Центар“

Во новиот Кривичен суд денеска сос сослушвање сведоци продолжи судењето за предметот „Насилство во Центар“ на СЈО. На прашања на обвини...

Повеќе

Нешто чудно се случува во македонските ТВ дебати...

Штотуку ја гледав дебатата на 24 Отворено на ТВ 24 и забележав еден многу чуден феномен кој досега не сум го видел на македонските тв дебати. Двајца ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ: ОТКАКО ПРИЗНА ДЕКА ЛАЖЕЛ ЗА ХОНОРАРИТЕ, МИЦОВСКИ ДА И СЕ ИЗВИНИ НА ЈАВНОСТА!

Повеќе

НАПОРИТЕ НА ЗАЕВ И АНЃУШЕВ ПОЧНУВААТ ДА ДАВААТ РЕЗУЛТАТИ, ОВА Е САМО ПОЧЕТОК, ДОПРВА НЕ ЧЕКА ЕКОНОМСКИ БУМ!!!

Зоран Заев‏@Zoran_Zaev45m45 minutes ago More Добрите економски политики и зајакнатите добрососедски односи ги даваат своите резу...

Повеќе

БОМБА НА АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Средбата Заев - Ципрас ќе се случи во четврток или петок!

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА: Се обврзуваме до 2020 да нема ниту едно дете на возаст до 3 години во институциите!

Мила Царовска 2 hrs· Се забрзува процесот на деинституционализација. Со дел од пратениците вчера го посетивме...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАСМИН РЕЏЕПИ: ЌЕ БИДЕ ЛИ КАЗНЕТ И ИВАНОВ ИСТО КАКО И ДИРЕКТОРКАТА НА УЧИЛИШТЕТО ВО РАДОВИШ?!?!

Jasmin Redjepishared avideo. Претседателот Иванов приреди ифтарска вечера по повод месец Рамазан, и како што може да видите времето за ...

Повеќе