Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ФОТО + ВИДЕО) НА ДЕНЕШЕН ДЕН АМЕРИКАНСКИТЕ ТРУПИ 34 ИЛЈАДИ НА БРОЈ СЕ ИСТОВАРИЈА НА БРЕГОТ НА НОРМАНДИЈА И ПОЧНАА ОФАНЗИВА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЕВРОПА ОД НАЦИСТИТЕ!!!

Повеќе

ТРЕНДО УШТЕ ПЛАЧЕ ПО ГРУЈОТА И ГО КОЛНЕ ЗАЕВ КАКО СТАРА ВЕШТЕРКА, ШТО БАРАЛ ОД МУРТИНО ДА ИДЕ ВО СКОПЈЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОХРИД Е РАЈ НА ЗЕМЈАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ЈА НАПИШАВ КОЛУМНАТА ДЕКА НАСКОРО ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ ТЕЧЕ МЕД И МЛЕКО ЗА СИТЕ!!!

Повеќе

ВЛАДИНИОТ СЕКРЕТАР, РАШКОВСКИ, СТАНА ПОЧЕСЕН АМБАСАДОР НА ЗНАЕЊЕТО ПОРАДИ ДОТИГНУВАЊА ВО ИНОВАТИВНОСТА

Achievement Or Award - Ambassador of Knowledge Yesterday at Ljubljanski grad / Ljubljana Castle Ambassador of knowledge - признание за допри...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕСКО РАХИЌ ГО ПРЕГАЗИ КУРТОНОТ СОТИР КОСТОВ!

Повеќе

СРБИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ: МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ЌЕ ОДДРЖИ ЗАЕДНИЧКА ВЛАДИНА СЕДНИЦА СО ВЛАДАТА НА КОСОВО!

Од 71 редовна седница на Владата на РМ: Потврдени уште 2 од вкупно 13 странски инвестиции за една година; Комитетот за стабилизација и асоцијација ј...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ ГИ ОБЈАВИ ПОРАКИТЕ КОИ ГИ ДОБИЛ ВО ИНБОКС ОД ВМРОВЦИ ПО СТАТУСОТ ЗА ЈАНКУЛОВСКА

Монструми и идиоти Од аспект на бебето, нема разлика дали злосторничката го носи во утробата или ќе го фрли во контејнер. Бебето е за неа панцир од...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДО СЕКС ВИДЕО ОД СТУДЕНТСКИОТ ДОМ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СКОПЈЕ

Повеќе

ВАЛАНДОВО СЕ ГРАДИ ТУРБО, БРАВО ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПЕРО КОСТАДИНОВ!

Повеќе

ДРУЖЕ ЗАЕВ, НЕКОЈ НЕКА ТИ ЈА ПРЕПРАТИ КОЛУМНАВА: НА СДСМ МУ ТРЕБА НОВА МОЌНА МЕДИСКА ПРОПАГАНДА ЗА ДА ГИ РАЗБИЕ МИТОВИТЕ ВКОРЕНЕТИ ВО ПСИХАТА НА ЈАВНОСТА ПО 10 ГОДИНИ РЕЖИМ И БЕЗМИЛОСНА ПРОПАГАНДА!

ВМРО ДПМНЕ 10 години го бомбардираше народот од сите можни медиски орудија. Сакаш телевизии, ток шоуа, книги, документарци, радија, весници, портали,...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот на Холандија се фати за џогер за да си го исчисти расипаното кафе

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК КОНЕЧНО ПРИЗНА ОНА ВО ШТО ДОЛГО СЕ СОМНЕВАВМЕ, ДЕКА Е ЛАТЕНТЕН ГЕЈ, ЗАТОА Е ТОЛКУ ОПСЕДНАТ СО ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА

Повеќе

ГДУ: РЕФОРМИТЕ НА ПРАВНИОТ СИСТЕМ СЕ ТЕРААТ МНОГУ ТРАЉАВО

Повеќе

ВО ЖИВО: ДЕБАТА НА 24 ОТВОРЕНО ЗА УЧИНОКОТ ДОСЕГА НА ЦЕНТРАЛНАТА И ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ

Повеќе