Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ВИДЕО) ЕВН СПОНЗОРИРАШЕ КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ НА ПОВЕЌЕ ЖЕНИ ВО ЕНЕРГЕТИКАТА КАКО ИНДУСТРИЈА

Повеќе

ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ ДВЕ АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА НА ШТИПСКАТА БОЛНИЦА

Blagoj Bochvarski May 31 at 2:33pm· Огромна благодарност од Општина Штип и граѓаните на нашата Општина до Амб...

Повеќе

БРАВО ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ, ЗАСЕГА СЕ НА ВИСИНА НА ЗАДАЧАТА!

Повеќе

ЕВЕ ОД КАДЕ СЕ ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: МИЦКО ЗЕМАЛ МИЛИОНИ ДЕНАРИ ХОНОРАР ОД ВЛАДАТА ДОДЕКА ВМРО ДПМНЕ БИЛО НА ВЛАСТ!!!

1,2 милиони денари е износот кој му бил исплатен на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за неговиот ангажман како советник во кабинетит...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИЗИЈАТА НА ДЕН ДОНЧЕВ СТАПУВА НА СИЛА: Министерство за здравство ќе прави набавки на големо за сите болници со цел намалување на цената на реагенсите и заштеди на милиони евра!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ДЕНЕСКА Е ДЕН НА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

СООПШТЕНИЕ Скопје, 05.06.2018 година ГРАД СКОПЈЕ ГО ОДБЕЛЕЖА 5 ЈУНИ – СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА Околу 300 ученици од девет скопски...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: ДЕНОВИ НЕ ДЕЛАТ ОД РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО!

Повеќе

ОД МАКЕДОНИЈА СИ ОДИ ЧОВЕКОТ КОЈ ГИ КООРДИНИРАШЕ СИТЕ АМБАСАДИ СО ЦЕЛ ПАД НА РЕЖИМОТ НА ГРУЈО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО КУРТОНИТЕ ГО БРАНЕА ИМЕТО ОВИЕ 10 ГОДИНИ!

Повеќе

ОВА Е НАУЧНО ДОКАЖАНО: Колку траат разговорите меѓу маж и маж, жена со жена, мајка со ќерка...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: ДУИ ГО ПРЕДЛАГА ЛАЗЕ ЕЛЕНОСКИ ЗА КОНСЕНЗУАЛЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА?!?!

Артан Груби откри на Канал 5 дека во 2014-та ДУИ го предложила Лазе Еленоски на ВМРО ДПМНЕ за заеднички кандидат за претседател и најверојатно со то...

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА Е ЕДЕН ОД НАЈУСПЕШНИТЕ МИНИСТРИ ВО ВЛАДАТА, СЕКОЈ ДЕН ОТВОРА НОВ ОБЈЕКТ!

Мила Царовска 9 mins· Денес се отвори реновираниот дневен центар за деца со аутизам во Топанско Поле. Особено...

Повеќе

МОНСТРУМОТ ГОЦА БЕСНИ БРК ПИКНА НАД 1000 НЕВИНИ ЖРТВИ ВО ЗАТВОР, НЕКОИ УМРЕА ТАМУ!!!

Повеќе

БОМБА НА ГРУБИ: ВМРО ДПМНЕ ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ПРИФАТИ ПРОМЕНА НА ИМЕТО, ВО 2008-МА, ВО 2011-ТА И ВО 2014-ТА!

- Не еднаш, туку три пати досега ВМРО ДПМНЕ Има прифатено промена на името но не успеавме до крај да го избуткаме тоа поради икс причини, еднаш приф...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУБИ НА КАНАЛ 5: Се надевам дека Иванов нема да одигра за Русија, туку за Македонија и нема да го кочи влезот на земјава во НАТО и ЕУ!

Повеќе