Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ВИДЕО) ФАНТАСТИЧНО: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ЖИТЕЛИТЕ НА ХОНГ КОНГ ГО ОДБЕЛЕЖАА МАСАКРОТ НА СТУДЕНТИТЕ НА ПЛОШТАДОТ ТИЕЈАНМЕН ВО 1989-ТА

Повеќе

БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕ СО ОБЈАВУВАЊЕ НА БОМБИ ЗА СДСМ И ДУИ!!!

Заради целото сегашно континуирано и жестоко инсистирање на ВМРО-ДПМНЕ судирот со сегашната власт во најголем дел да се сведе на персонална конфронт...

Повеќе

АЛО ВМРОВЦИ, ЧИТАЈТЕ ОВДЕ ЗА ГОРИВАТА ЗА ДА НЕ УРЛАТЕ

Трамп се повлече од договорот со Иран, цел свет се плаши дека сега ќе има војна на Израел со Иран, а Иран е една од најголемите земји извознички на ...

Повеќе

(ФОТО) ПОЛА ВЛАДА СИНОЌА НА ИФТАР ВО ЧАИР

Повеќе

(ВИДЕО) Вулканот во Гватемала уби десетици луѓе и остави стотици ранети

Повеќе

Ова се најубиствените вулкани во поновата човечка историја

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: ОКТА ЌЕ И ДОНИРА ВОДОВОД НА ГАЗИ БАБА!

Борис Георгиевски 1 hr· Со заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, денес...

Повеќе

Почитуван Горан, се лажеш ако мислиш дека ќе постигнеш успех во политиката со забивање ножеви во грбот на Заев, ти многу добро знаеш зошто се направи таа коалиција, но избра момент да ловиш политички поени на сметка на владата, курвински потег

Ако некому му згрешиле Тачи и Амди тоа е токму на Заев, немаш потреба да се правиш поголем Заев од самиот Заев... Тоа што одбра да делиш лекции по ...

Повеќе

АНА ПЕТРОВСКА ОД ДОМ – НОВ ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

Повеќе

Централниот одбор на НСДП денеска во Скопје ја одржа својата прва, конститутивна, седница по одржаниот Четврти Конгрес на партијата

СООПШТЕНИЕ Централниот одбор на НСДП денеска во Скопје ја одржа својата прва, конститутивна, седница по одржаниот Четврти Конгрес на партијата....

Повеќе

ИНТЕРВЈУ СО МИТКО ЈАНЧЕВ: Груевски е минато, ВМРО ДПМНЕ има ново раководство со нови разумни идеи и проекти!

ПОГЛЕД: Се вели дека децата се огледало на родителите и затоа е важно тие да внимаваат каков пример даваат во секојдневието. Вие на 23. годишн...

Повеќе

ИМА НАДЕЖ ЗА МАКЕДОНИЈА, ЌЕ НЕ БИДЕ!!!

Повеќе

ЛУЃЕ, РАЗБЕРЕТЕ, ДЕНЕСКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НОВИ ЛАТАС, МИЛЕНКО И ЈАНКО ЗАТОА ШТО НЕМАМЕ РЕЖИМ И КРИМИНАЛНА ДИКТАТУРА НА ВЛАСТ!

Денеска напишав колумна на база на податокот од народна банка дека во првите 3 месеци имаме 230 милиони евра странски инвестиции. И врз база на листа...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА АРТАН ГРУБИ НА КАНАЛ 5: Се е договорено со Грција освен имплементација, Mакедонците го задржуваaт идентитетот, јазикот, државјанството

Артан Груби од ДУИ во вечерашното интервју на Канал откри дека се е договорено во преговорите со Грција, останува уште начинот на имплементација на ...

Повеќе

(ВИДЕО) Проблемите во лозарството на состанок во Кавадарци - присустуваше и министерот за земјоделство

Исплатата на грозјето од реколтите 2016 и 2015 беа дел од темите на кои се разговараше на состанокот кој се одржа во Кавадарци, а на кој покрај дома...

Повеќе