Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ВИДЕО) НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ, ГАЗДАТА НА АМАЗОН, ЏЕФ БЕЗОС: Не ми паѓа на памет да кренам телефон и да се мешам во уредништвото на Вашингтон Пост!

Повеќе

ЕДНА ГОДИНА ПРОМЕНИ: ПРИЈАТЕЛИ СО СОСЕДИТЕ ЗА ПОДОБРА ЕКОНОМИЈА И ПОВИСОКИ ПЛАТИ!

Повеќе

АКО РАЗБЕРАТ БАЧЕВ И МИЛЕНКО ЌЕ ЗДИВАТ: ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ОДРЖА ПРЕДАВАЊЕ НА РУСКАТА АКАДЕМИЈА ЗА ЕКОНОМИЈА И АДМИНИСТРАЦИЈА КОЈА Е ДЕЛ ОД КАБИНЕТОТ НА ПУТИН!

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: ГРУЕВЦИ ГО ТЕРААТ МИЦКОВСКИ ДА СЕ ФРЛИ ВО АМБИС ЗАТОА ШТО ИМ СЕ БРЗА, НЕ ИМ СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР!!!

Во својата најнова колумна, Ордановски пишува дека Груевци го брзаат Мицковски да брза кон предвремени избори што ќе бидат самоубиство за него и пар...

Повеќе

И МАЦКО ЌЕ ГО ЈАДЕ: Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, осомничен дека наместил тендер од 1,2 милиони евра!

Полицијата поднесе кривична пријава против поранешниот граданочалник на Прилеп, Марјан Ристески, (46)поради основано сомнение дека сторил кривично д...

Повеќе

СЛЕДНИОТ КОНГРЕС НА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ ВО ИДРИЗОВО: Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Неготино

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Ванчо Апостолов, поранешен градоначалник на општина Неготино поради постоење осно...

Повеќе

ЕДНА ГОДИНА ПРОМЕНИ: РЕШАВАМЕ СПОРОВИ СО СОСЕДИ, ЈАКНЕМЕ ИДЕНТИТЕТ!

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИС ЛЕКЦИЈА ОД ГРУПОН: Ако Гугл ти понуди 6 милијарди долари на вториот роденден, ПРИФАТИ ЈА ПОНУДАТА ПО ЃАВОЛИТЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ФРАНЦУЗИТЕ И ДАДОА ОРДЕН: Рада растура на Француски во централните вести на францускиот ЦНН

Повеќе

НА MASSIMO SAVIĆ ВО ОХРИД ПО ПОЧЕТНА ЦЕНА ОД 690 ДЕНАРИ! 14 ЈУЛИ – АНТИЧКИ ТЕАТАР

Сакаме да ве информираме дека ги прецизиравме сите детали околу влезниците за ексклузивниот концерт на MASSIMO SAVIĆ кој ќе се одржи на 14 јули во А...

Повеќе

ФАНТАСТИЧНА ПРОДАЖБА НА БЛОК ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА SKOPJE CALLING!!!

Како што сте веќе информирани, на ваше барање се одлучивме да пуштиме блок влезници за сите четири дена на SKOPJE CALLING! Блок влезниците можете д...

Повеќе

Дескоска го презеде министерство за правда, прво ќе удри по извршителите!

Еден од првите приоритети е измена на Законот за извршување со цел да се овозможи поправеден систем со помали трошоци во постапките пред извршителит...

Повеќе

Рашковски: Приватниот живот го држам на страна, а двата докторати ми се готови

Приватниот живот го држам на страна, а двата докторати ми се готови, одговори генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски на обвинувањата од Ди...

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ: Извозот во првите четири месеци со пораст од околу 30 проценти

Извозот на стоки од Македонија во првите четири месеци од годинава бележи пораст од 31,5 проценти во однос наистиот период лани, објави Државниот за...

Повеќе

ОТВОРЕНО ПИСМО Почитуван Премиере, г-дин Зоран Заев Почитуван Министер за Внатрешни Работи, г-дин Оливер Спасовски

Ahmed Jashari 14 hrs· ОТВОРЕНО ПИСМО Почитуван Премиере, г-дин Зоран ЗаевПочитуван Министер за Внатрешни...

Повеќе