Одберете локација на пристап

– Ме критикуваат за тоа дека учествувам на протестите и ми велат дека Заев бил христијанин кој се причестува. Ако се причестува, тогаш отров нека му се стори причестот – рече поп Стеван. Свештеникот Стеван Здравески од Преспанско
Стравот на детското лице фатен од добар фотограф може да направи чуда во политиката. Ништо досега не можеше да го бутне Трамп на грб, но оваа фотка која се врти по медиумите веќе со денови му нанесува огромна штета, до таа мера што дури и Меланија
Мислам дека има една забуна во јавноста... Оние кои не ги разбираат бенефитите од договорот со Грција, не ја разбираат ниту нашата радост за договорот, кога мислам нашата мислам на нас подржувачите на договорот... Они мислат дека ние се радуваме шт
- Лага е приказната дека ако влеземе во НАТО ќе плаќаме пари во Брисел, само ќе го зголемиме буџетот за нашата армија, што значи ќе имаат нашите војници поголеми плати и подобра опрема, што е секако добро за нашата земја да бидеме спремни за евенту
Пишува Кица Колбе Многумина во Република Македонија пред два дена небаре се разбудија од длабок сон. Некои беа толку погодени од предлог-договорот за промена на државното име, што мигум се предадоа на апокалиптички сценарија. Како да не знаеја ш
Од УБК извлековме едвај 3 проценти од бомбите, истакна укажувачот Лазаревски Од УБК извлековме едвај 3 проценти од прислушуваните материјали, рече Ѓорѓи Лазаревски, едниот од укажувачите кој го пријави и документираше прислушувањето на р
Вицепремиерката и министер за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека по постигнатиот договор за името Северна Македонија, Советот за општи прашања на ЕУ со кој таа претседава, во почетокот на наредната недела би можел да дад
- Никогаш нема да станеме дел од НАТО, Заев нема право да преговара, само Иванов, договорот е неважечки, идна влада сето тоа ќе го поправи како што си беше! Јанко Бачев, пријателчето на Путин вечерва на протестот кој наместо за името се претвори в
- Бејли ќе го пушиш по македонски! Ќе те избркаме на клоци од Македонија! Македонија не сака во НАТО, тоа е злосторничка организација! Ова на протестот го кажа Љупчо Палевски - Палчо, познат мешетар и пропаднат бизнисмен кој сега заговара блискост
Со морбиден говор за мртви новороденчиња, Солза повика народот да машрира кон собранието и СДСМ и ДУИ да бидат уништени!!! Женава тотално го изгубила умот, политиката не е за секого!

БОМБА НА АКТЕРОТ ПЕТАР АРСОВСКИ: Драматурзите Миленковски и Димитров со години земаат плата без да одат на работа, исто е и со актерот Сенко Велинов

Повеќе

ВЛАДАТА ДОБИ ПРЕОДНА ОЦЕНКА: 49% се задоволни, 47% не се задоволни од нејзината работа!

Вкупно 49 отсто од граѓаните се задоволни од работата на Владата во изминатата година, наспроти 47 отсто кои се незадоволни, покажуваат резултатите ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРУЈЧЕ ЖИВ ФАТЕН ВО УШТЕ ЕДНА ЛАГА, ВО ЗАТВОР ЌЕ ГО ВИКААТ ПИНОКИО!

Повеќе

(ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ) ЗА ОВОЈ ОЧАЕН ПОГЛЕД НА МАРТИН ЕНДЕК ВРЕДЕШЕ ЦЕЛАТА БОРБА!!!

Беше трет најмоќен човек во земјата, по Грујо и Сашо. Неговиот телефонски повик значеше пролив за секое ситно началниче и функционерче. За него не...

Повеќе

АМАН ЦЕЦО САМО ТОА НЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРАСНАА ПИЛЦИТЕ ВО НБА И ПОЧНАА ДА СЕ ТЕПААТ СО ПЕТЛИТЕ

Повеќе

КРАЛОТ НА ВИНОТО И ПИВОТО ЈА ШИРИ БИЗНИС ИМПЕРИЈАТА ВО ФРАНЦИЈА

Светозар Јаневски ќе инвестира во француска винарница, со што македонскиот „крал на пијалоците“ за прв пат го шири своето влијание надво...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕПСКИ ДУЕЛ НА КАНАЛ 77: Никола Гелевски и Александар Станковски во „Стадион“ на Радио Канал 77...

Повеќе

АЈДЕЕ ПА НЕЛИ БЕА НЕВИНИ: Илија Димовски и Гордана Јанкулоска ги молат судиите да ја уважат аболицијата на Иванов?!?!

Неизвесно е дали повикувањето на обвинетите во судските предмети на Специјалното јавно обвинителство дека еднаш се веќе помилувани од претседателот ...

Повеќе

ЗАЕВ: Мај е месец за подигнување на јавната свест за заштита од ракот на кожа, aко се открие навреме, третманот може да биде успешен

Мај е месец за подигнување на јавната свест за заштита од ракот на кожа. Ако се открие навреме, третманот може да биде успешен. Меланомот или ракот ...

Повеќе

ОВАА ЗЕЛКА Е ГЛАВЕН ИДЕОЛОГ ВО ВМРО ДПМНЕ - Чилиманов: ЕУ нема да ја прими Македонија затоа што е 30 отсто муслиманска?!

Новинарот Цветин Чилиманов ги изнесува причините поради кои смета дека Македонија може и да не добие датум за почеток на преговори со ЕУ. Според нег...

Повеќе

ТЕВДО И БЕЖОВСКА СО ДОБРИ ВЕСТИ ОД БРИСЕЛ: Македонија најдобра во западен балкан во исполнувањето на европската програма за економски реформи

Според Извештајот на ЕК, Македонија бележи најголем напредок во исполнувањето насоките на ЕУ во Програмата за економски реформи во споредба со земји...

Повеќе

КОЛУМНА НА ХУСЕИН АДЕМИ: До кога државата ќе се однесува дивјачки кон македонските оџи, до кога сите со брада и муслиманска облека по автоматизам ќе се потенцијални терористи?!

КОРИДА Почитувани мои! Насловот на овој текст е дел од традицијата на Шпанија која со уживање ги гледа, бодри и храбри нивните “витези&ldquo...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ПЕЕЊЕТО НА КУРАНОТ

Повеќе

ГРУЈО ДООЕЛ!

Повеќе