Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

МОМЕНТАЛНАТА СИТУАЦИЈА ВО ВМРО ДПМНЕ Е СЛЕДНА

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА ЗА МИТИНГОТ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ПЕЧАТ НА НЕДЕЛАТА НА 1 ТВ

Повеќе

(ФОТО) СЕ ОЖЕНИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРПОШ, СТЕФАН БОГОЕВ

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ВЕЌЕ БРДО ПАРИ ОД БУЏЕТОТ ЗА МИЛЕНКО ЗА ДА СНИМА СО КРАНОВИ ВО ГОЛЕМИ СТУДИЈА, СЕГА ЕМИСИИТЕ ГИ СНИМА ВО ШУПА ВО ПЕТРОВЕЦ!

Повеќе

ДОБРО ВЕСТИ: ВЛАДАТА ЈА РЕСТАРТИРА ИЗГРАДБАТА НА БРАНА РЕЧАНИ, КОЧАНИ, ПРОЕКТ ВРЕДЕН 30 МИЛИОНИ ЕВРА! ЛОША ВЕСТ: ТРЕБА ДА ЈА ГРАДИ ТРАНСМЕТ!

Ljupcho Nikolovski Yesterday at 5:02pm· Денеска во Кочани, заедно со градоначалникот Николчо Илијев, бевм...

Повеќе

МЛАД КОМПЈУТЕРЏИЈА ОД ПРИЛЕП ПРОИЗВЕЛ НАЈМНОГУ МЛЕКО ЗА 2017-та, 140 ТОНА!

Ljupcho Nikolovski June 1· Оливер од Прилеп, дипломиран ИТ инженер, е#младфармера од денес прогласен за рекор...

Повеќе

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ НИКОЛОВСКИ СТАВИ КАМЕН ТЕМЕЛНИК НА ЦРКВА ВО ДЕЛЧЕВО

Ljupcho Nikolovski 6 hrs· На покана на ктиторот Митко Стојковски и Митрополитот г.Иларион, од Брегалничка...

Повеќе

БРАВО ЗА РАДМИЛА: ОТКАКО ИМ ГИ КАЧИ ПЛАТИТЕ НА ВОЈНИЦИТЕ ЗА 10% СЕГА ПО ЦЕЛИ 10 ГОДИНИ ЌЕ ИМ КУПИ НОВИ УНИФОРМИ И ЧИЗМИ!

Повеќе

ФАЛА ТИ ЗАЕВ, ПРОДОЛЖИ ДА ПРАВИШ ДОБРИ ПОТЕЗИ И ДЕЛА!!!

Повеќе

МАКТЕЛ ДОЗНАВА: ЛЕВИЦА БАРА 30 000 ЕВРА ОШТЕТА ОД МПМ ПОРАДИ ТЕКСТ НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА!

Повеќе од половината имиња ставени на листата, на оние на коишто им се оспорени финансиски побарувања од „Медиа Принт Македонија“, го со...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГИ СОБРА ВОЗИЛАТА НА ЖИТЕЛИТЕ НА НОВАТА ЗГРАДА НА НАСТЕЛ КОИ СЕ ПАРКИРАА НА ТРЕВНИКОТ ПРЕД ЗГРАДАТА

Повеќе

(ВИДЕО) ЧЕДОМИР ЈОВАНОВИЌ Е БОГ, ЦАР, ЛЕГЕНДА!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ВИДЕА ГО ШОКИРААТ СВЕТОТ: Израелците се однесуваат кон Палестинците во ГАЗА како наци чуварите во Аушвиц кон Евреите пред 80 години!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) БОКИ ЈА ДОНЕСЕ ЈЕЛЕНА КРЛЕУША ВО СКОПЈЕ

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Митингот беше израз на масовната омраза, како резултат на масовното заглупавување на нацијата, преку масовни забавни атракции, кои масовно го убиваат мислењето!

Дупка во менталитетот Хахаха, митингот бил опомена за Заев, минингот бил израз на незадоволство од политиките на власта, крајно време било власта д...

Повеќе