Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ВИДЕО) АМАН БЕ ЛУЃЕ ОД ВЛАСТА, КОГА ЌЕ РАЗБЕРЕТЕ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА ИДЕТЕ НА ИНТЕРВЈУ КАЈ КУРТОНЧЕТО ЕФТОВ?!

Повеќе

ЕВЕ КАКО МУ УСПЕА НА ВМРО ДПМНЕ СО 15 000 НАРОД ДА ЈА НАПУНИ УЛИЦАТА ПРЕД ВЛАДА СЕ ДО ПОШТА!

За споредба, еве како изгледаа митинзите на СДСМ овие години пред влада, кога под дрвата и до зградите имаше исто толку луѓе колку што имаше и...

Повеќе

Јовановска: Јанкуловска кога со Протугер договараше да ги сотрат моите две деца не помисли на правата на мајката и правата на децата!

Старата ми мајчица ме научи да посакам живи, здрави, среќни да бидат сите деца, па најпосле и моите. Се најубаво посакувам и за нејзиното дет...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДМОНД АДЕМИ ГО МАСАКРИРАШЕ КУРТОНОТ РИКИ: Вие амбасадоре први на тв заговаравте ЕРГА ОМНЕС и географска одредница уште во 2011-та, сега на кого да му верувам?!

Повеќе

Секретарот на ГДУ, Петкоски: Велосипедистите не се урбана опрема

Секретарот на ГДУ, Димо Петкоски, вели дека кога полнењето на резервоарите e луксуз, на локалните скопски власти им успеа мерката за помасовно корис...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА АНЃУШЕВ: ДВЕ НОВИ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ОД 11 МИЛИОНИ ЕВРА И 140 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА - ЗЕНИТ ИНТЕРНЕШНЛ И БАЛКАНЛАР ПЛАСТИК!

Повеќе

СИТЕ ЧЛЕНОВИ И СИМПАТИЗЕРИ НА СДСМ, ШЕРУВАЈТЕ ЈА ЛИСТАВА НА СТРАНСКИ И ДОМАШНИ ИНВЕСТИЦИИ И НАУЧЕТЕ ЈА НА ПАМЕТ, ВМРОВЦИТЕ СЕ ТРУДАТ ДА ИЗЛАЖАТ ДЕКА ТАА НЕ ПОСТОИ!!!

1. ПОДГОРКА, СТРУГА, 5,5 МИЛИОНИ ЕВРА Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во посета на фабрика во изградба кофинансирана од ИПАРД: Домашните инв...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ УСПЕХ НА ЗАЕВ: По една деценија фолирање, Јоци и Трендо конечно јавно признаа дека се ВМРОВЦИ!

Јоци убаво си поминала на митингот на ВМРО ДПМНЕ каде се повика на аболиција на насилниците од 27-ми април, а Трендо плука по Шарена Револуција, сит...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Кирацовски во посета на повеќе општини: Македонија чекори напред, чест и обврска е да се работи за доброто на граѓаните

Повеќе

ФОТО ОД ВЧЕРАШНИОТ МИТИНГ: ОВИЕ СЛЕДНИОТ МИТИНГ ЌЕ ГО ПРАВАТ ВО ДВОРОТ ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: СПОРЕД ПРОЦЕНКИТЕ НА МВР НА МИТИНГОТ НА ВМРО ДПМНЕ ИМАЛО 15 000 НАРОД!

Според извори на Мактел од МВР, на протестот на опозицијата имало 12-15.000 луѓе. Просторот ограден со мрежа, немало народ во околн...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ДЕЛ ОД СРАБОТЕНОТО ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ, АКО ВАКА ПРОДОЛЖАТ ЗА 4 ГОДИНИ ОВА ЌЕ БИДЕ НАЈДОБРАТА ВЛАДА ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА!

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА СДСМ НА МИТИНГОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Мицковски знае дека СДСМ ќе го прегази ВМРО ДПМНЕ на избори, граѓаните немаат уште еден живот за да му подарат уште 10 години на ВМРО ДПМНЕ после се што доживеавме под нивна власт!

Повеќе

Интервју со министерот за финансии Драган Тевдовски: Ќе градиме колектор на Вардар во Скопје од 140 милиони евра, се изборивме за неповратни сретства во износ од стотици милиони евра за нови патишта и пруги во земјава!!!

Се вративте од Годишните средби на Европската банка за обнова и развој. Најавивте повеќе крупни капитални проекти како и инвестициски грантови за по...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЈКО ПОБАРА ПРОШКА ОД ПУТИН ВО МОСКВА ЗА ОТКАЖУВАЊЕТО НА ЈУЖЕН ПОТОК, СЕГА ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА ТУРСКИ ПОТОК ПРЕКУ КОЈ ЌЕ СЕ ТРАНСПОРТИРА РУСКИ ГАС НИЗ ТЕРИТОРИЈАТА НА БУГАРИЈА

Второто разклонение на „Турски поток“ ще стигне до България и по него към страната ще идва природен газ от Русия. Президентът Путин и ту...

Повеќе