Одберете локација на пристап

Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ
Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните. Ако не веднаш, кажете им ко
Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се боревме со смртта, еден од нас умираше на секој десетина дена. Моралот ни беше на нула, море во мин
На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја има поддршката од албанците. “Премиере, кај нас албанците има еден збор кој се вика Беса. Ти

НА ФИЛИП ПЕТРОВСКИ МУ СЕ ДЕСИ ТВИТЕР КАТАКЛИЗМА!!!

Повеќе

Саем за мебел со нова локација - За полесно циркулирање на посетителите до Саемот за мебел, ЈСП Скопје воведува две вонредни автобуски линии 100/1 и 200/1

Долгоочекуваниот Саем за мебел ќе се одржи од 9 до 14 октомври, на нова локација – комплекс ВИП Арена Борис Трајковски на површина од 8000m2 с...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ: По речиси една декада, Јадранка Костова се враќа на малите екрани!

Повеќе

(ВИДЕО) АНТОЊО И ФРОСИНА СЕ НАПРАВИЈА ПАРТАЛИ НА ТВ 24 - Мишко Иванов херој на денот, до Милошоски: 27 години душата ни ја извадивте, дајте алтернатива

Водителот на вечерашната тв дебата на ТВ 24, Мишко Иванов се судри со пратеникот Антонијо Милошоски кој во текот на емисијата не одговараше директно...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА ПРВ ПАТ ОВАА ГОДИНА ФЕСТИВАЛ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ - ЗВУЦИТЕ НА КУЛТУРАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАТЕНИЦИТЕ ГО ПОВИКАА НАРОДОТ ДА ИЗЛЕЗЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ И ДА ГЛАСА ЗА: Еден ден нашите деца и внуци ќе ни бидат благодарни што сме им обезбедиле сигурна и просперитетна иднина!!!

Повеќе

ДАРКО КАЕВСКИ: Ве повикувам сите заедно, да се приклучиме на маршот За Европска Македонија!

Драги сограѓани,Овој 30-ти септември имаме единствена можност да ја одбереме нашата иднина. Изборот е јасен - одиме напред. Чекориме к...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: На покана на Претседателот на турската партија ТХП и Пратеник во Собранието на РМ Енес Ибраим се обратив на трибина во Радовиш. Потоа остварив средби со граѓаните на Општина Радовиш и Општина Карбинци

Bocvarski Blagoj 15 mins· На покана на Претседателот на турската партија ТХП и Пратеник во Собранието на РМ Енес ...

Повеќе

ГАЗДАТА НА РАГУЗА ДЕМАНТИРА: Не се точни наводите во Охрид Скај, не сум го обвинил Кирацовски нити СДСМ дека стојат зад раскинот на соработката со ССМ за деловниот простор каде беше мојот ресторан Рагуза

- Демантирам дека сум ги ибвинил Александар Кирацовски и СДСМ за раскинот на соработката со ССМ, се работи за истекување на 10 годишниот договор и н...

Повеќе

ОСИГУРАЈТЕ СИ ГО ЗДРАВСТВЕНО ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО ЗА САМО 50 ЕВРА ВО ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ

СЕМЕЈНО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕГрижата за здравјето и можноста за најквалитетно лечење во модерните здравствени установи се на пр...

Повеќе

(ВИДЕО) Бубо Каров од хумор до политика за македонската реалност: Фамилијата реши да не уништи финансиски, затоа што се плашеа од нас, и успеаја, не донесоа на питачки стап!

Повеќе

(ВИДЕО) МОРА ДА МУ СЕ ЧЕСТИТА НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ, ЕВЕ ЗОШТО Е ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ, ДАДЕ СЕ ОД СЕБЕ ДА ЈА БРАНИ ПАРТИЈАТА, КОЈА ГОСПОД НЕ МОЖЕ ДА ЈА ОДБРАНИ, ТОЛКУ Е ВО КАЛ И ФЕКАЛИИ ЗАГМАЦАНА!

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ АРСОВСКИ ДО СОЛЗА ГРЧЕВА: Вие сакате да го зафркнете македонскиот народ, нема да ви успее!

Повеќе

САМКА ИБРАИМОСКИ: 120 000 РОМИ ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ЕУ И НАТО!!!

Пратеникот САМКА ИБРАИМОСКИ, кој интензивно работи на терен со своите Роми, тврди дека сите Роми се едниствени ЗА Европска Македонија ...

Повеќе

ХАХА, ВЛАТЧЕ Е ЦАР: Мицко во Берово го пречекале 50 души, ги набутале во едно собиче, Влатче одушевено коментира - ПУНА САЛА!

Vladimir Gjorcev‏@VladimirGjorcev20m20 minutes ago Заедно со претседателот @MickoskiHM во Берово со народот и членството. Преполна сала, го...

Повеќе