Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

СЛОБОДАН УНКОВСКИ: Добро тераат Заев и Димитров, важно е да направиме компромис со Грција и да тргнеме напред, да се проветри малце оваа наша затворена визба засмрдена, да се појави надеж за народот за подобар живот

Југословенско драмско позориште (ЈДП) со две изведби на претставата „Ајнштајновите соништа“ во режија на Слободан Унковски гостува...

Повеќе

НЕ СЕ СЕКИРАЈ, ЗА СРЕЌА САМА ЌЕ СИ ОСТАНЕШ ЖИВОТИЊО

Се моли машкиот свет да бега како од чума од вакви чудовишта...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ ЗАМОЛИ НЕВЛАДИНИТЕ ДА МУ ПОМОГНАТ ДА ГО РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО ГРЦИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) За најдобра изведба на американската химна во живо на сите времиња се смета настапот на Витни Хјустон на супербоул 1991-ва во Тампа, Флорида

Американската химна е најтешката песна за пеење во светот, има тежок ритам, тешки ноти и тежок текст кој тешко се памти. Многу големи пејачки ѕвезди...

Повеќе

НОВИНАРСТВОТО И НВО СЕКТОРОТ СЕ ПОЈАЧУВА: Со Алаѓозовски заминува и портпаролот Сарачини, се надевам дека бевме достојни на предизвикот, напиша на фб

Петрит Сарачини заминува од Министерството за култура заедно со министерот Роберт Алаѓозовски. Тој беше вработен како посебен советник во кабинетот ...

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ РАСПАЛИ: Некои од мрчаторите повеќе го мразат Заев, одошто сакаат да се интегрираат во ЕУ и НАТО!!!

Растргнати помеѓу општо декларираната политичка волја за евро-атлантски интеграции и потребата до таму да се стигне по пат на компромис со Грција, в...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА МАФИЈАШОТ СЕМ ЏИАНКАНА КОЈ ГО НАРЕДИ УБИСТВОТО НА ЏОН КЕНЕДИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО МОЌЕН ГОВОР ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ: Тешки времиња се пред нас, не чекаат предизвици од кои зависи иднината на генерации пред нас, ни треба целата парламентарна поддршка во овие моменти!

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТ, ПОЧНА ЕКОНОМСКИОТ БУМ: Започнува изградбата на мини град на местото на Скопски Саем, инвестиција вредна фантастични 350 милиони евра!!!

1600 станови, пет канцелариски згради и трговски центар на местото на Скопски саем Групацијата „Балфин“ го презентираше проектот нарече...

Повеќе

АПЕЛ ДО СИТЕ ПРАТЕНИЦИ И МИНИСТРИ ОД СДСМ И ДУИ: Еве ја целосната листа на сите странски и домашни инвестиции во време на новата влада предводена од Зоран Заев, научете ја на памет за подобро да се носите во дуели со ВМРО ДПМНЕ!

1. ПОДГОРКА, СТРУГА, 5,5 МИЛИОНИ ЕВРА Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во посета на фабрика во изградба кофинансирана од ИПАРД: Домашните инв...

Повеќе

БРАВО ЗА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: МВР го реши статусот на 594 полицајци-приправници и 565 кандидати за полицаец!

Со денешното доставување на решенија за распределување на 594 полицајци приправници на работни места „полицаец“, како и со врачување...

Повеќе

ВИДЕО: КИРАЦ ГО МАСАКРИРАШЕ ЈАНУШЕВ НА ТВ 24!

Повеќе

(ВИДЕО) 110 ГОДИНИ НА ПАТИШТАТА: ГУЛФ ОИЛ, АМЕРИКАНСКИ БРЕНД СО ГОРИВА СО СВЕТСКИ КВАЛИТЕТ!

Повеќе

ИСКУСНИОТ ДИПЛОМАТ КАРЛ БИЛД: Не ме изненадува обидот на Иванов да го спречи решавањето на проблемот со Грција

Повеќе

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски повика на масовен протест: Да му кажеме на Зоран Заев и групата околу него дека е доста и дека Македонија ќе победи!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Прилеп повика масовно да се излезе на протест на 2 јуни. Toj пред прилепчани истакна дека владеењето н...

Повеќе