Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) МИТКО ЈАНЧЕВ ГО ПРЕТВОРИ КАВАДАРЦИ ВО ГОЛЕМО ГРАДИЛИШТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ФАКТОР МАГАЗИН НА ТВ 24: Ненад Марковиќ смета дека преговорите Заев - Мицковски за консензус за името ќе бидат речиси исто толку тешки колку преговорите Заев - Ципрас!

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: ПРЕСПА, НЕ Е ГРАД, АМА УБАВА Е

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СДСМ ПОЧНА ДА СЕ СПРЕМА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ: СИТЕ ПРАТЕНИЦИ И МИНИСТРИ МУ СЕ ПРИКЛУЧИЈА НА КИРАЦ ВО АГИТАЦИЈА НА ТЕРЕН ШИРУМ ЗЕМЈАТА!

Прв чекор на СДСМ е да ја спреми базата со посета на сите штабови, тие ќе треба да одат од куќа на куќа и да агитираат на референдумот.

Повеќе

ОТКАКО 10 ГОДИНИ НЕ УТЕПАА СО АНКЕТИ НА СЕКОИ 3 ДЕНА: ВМРО ДПМНЕ НЕ ГИ ПРИЗНАВА АНКЕТИТЕ НА КОИ ВОДИ ЗАЕВ ПРЕД МИЦКОВСКИ!!!

- Не ги признаваме анкетите на кои Заев води пред нашиот лидер. Народот е уплашен и не сака да признае дека е против власта затоа што се плашат граѓ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО СО ГЕНИЈАЛНА ИЗЈАВА: Името ќе го решаваат следните влади се додека ЕУ и НАТО не се распаднат!

Повеќе

ФОТО ПАПАРАЦИ: Министерот Никола Димитров од Брисел за Скопје патува со Визер, чека ред како и сите со карта од економска гласа

Повеќе

МЕЃУНАРОДНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА РИКО ДОДЕЛИ ГРАНТОВИ НА НВО ОРГАНИЗАЦИИ СО ЦЕЛ ПОМИРУВАЊЕ МЕЃУ МЛАДИТЕ ОД ЕТНИЧКИТЕ ЗАЕДНИЦИ

Повеќе

ВАСКО МАГЛЕШОВ: Од 1 до 5, за една година мандат, ѝ давам тројка на Владата, еве зошто...

Од 1 до 5, за една година мандат, ѝ давам тројка на Владата. Како граѓанин, очекувам: 1.Државата да престане да биде агенција за вработување парти...

Повеќе

МИРОСЛАВ ГРЧЕВ: Послушајте патриоти, секое решение што ќе го постигнеме – без оглед за кое име ќе се работи – ќе биде најдостоинственото и најхраброто нешто што сме го направиле во последните децении!

Ако, значи, се поместиме од центарот на вселената на нашето рането достоинство, ќе здогледаме два конзистентни референтни системи со кои можеме да ј...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Ако не биде Хорхе седнат на обвинителна клупа, ќе одговараат и тие што го толерираат и со тоа стануваат негови соучесници

Претседателот на државата Ѓорге Иванов сѐ уште е на таа функција под неразјаснети околности, најверојатно само затоа што надлежните институции и обв...

Повеќе

ФОТО ПАПАРАЦИ: Сирот Грујче, поканет во италијанска амбасада по повод независноста, никој не се поздрави со него

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА И ДИРЕКТОРОТ НА ВОДОСТОПАНСТВО СЕ ТРУДАТ ДА ПРЕВЕНИРААТ НОВА ПОПЛАВА КАЈ ОБИКОЛНИЦАТА

Заедно со директорот на АД Водостопанство на РМ, Илми Селами денеска од Страчинска дрезга го означивме почетокот на акцијата за чистење на сите речн...

Повеќе

БОМБА НА ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ: Заев деновиве решил да не му се јави на Ципрас за да го финишира договореното во Брисел!

Нов пресврт во спорот околу името меѓу Грција и Македонија. Откако министрите Коѕијас и Димитров во Брисeл ја договорија рамката за решение во спорo...

Повеќе

(ВИДЕО) Е ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ СИТЕ!

Повеќе