Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

МЕГА НБА ЅВЕЗДАЅА ЛЕБРОН ЏЕЈМС ИМА ИНТЕРЕСЕН СТИЛ НА ОБЛЕКУВАЊЕ

Повеќе

(ВИДЕО) НЕУМОРНИОТ ЗАЕВ ПРОДОЛЖУВА СО 10 НАСТАНИ НА ДЕН, ОД УТРО ПА ДОЦНА ВО НОЌТА, ТЕХНИКА ВО ПОЛИТИКАТА ПРВ ПАТ ПРИМЕНЕТА ОД ЛЕГЕНДАРНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БОСТОН, ТОМАС МЕНИНО

Поминува уште еден работен ден за премиерот Заев, а тој веќе бил на 5 настани а до вечер го чекаат уште толку. И така секој ден, цела година а верој...

Повеќе

ПОЧИНА ГОЛЕМИОТ УМЕТНИК ЗА НАРОДНИТЕ МАСИ НА БАЛКАНОТ, СИНАН САКИЌ!

Отиде уметникот кој со децении беше извор за голема забава за народните маси, Синан Сакиќ! Неговите песни беа карактеристични по неговиот глас кој з...

Повеќе

ОВА Е НОВОТО СДСМ: Мила повикува на семејни вредности, Заев го решава статусот на МПЦ!

- На секое дете му е потебно семејство. Под ова мото ја започнавме кампањата за промоција на згрижувачки семејства со УНИЦЕФ. Наша заложба е до 20...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ЛЕВИЧАР СТАНА ПРЕМИЕР НА МОЌНА ЕВРОПСКА ДРЖАВА: Социјалистот Санчез на местото на десничарот Рахој стана премиер на Шпанија

Парламентот во Мадрид со гласање недоверба ја собори владата на Маријано Рахој, социјалистот Педро Санчез ќе биде нов шпански премиер. Шпанскиот па...

Повеќе

ФОТКА НА ДЕНОТ: ЗАЈДИСОНЦЕ ВО ТРПЕЈЦА, ОХРИД

Повеќе

ЗАЕВ ИМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА НА ВМРОВЦИТЕ КАКО СЕ ВЛАДЕЕ: РЕКОРДЕН ИЗНОС НА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ОТКАКО СЕ МЕРИ ТОЈ ИЗНОС ОД ОСАМОСТОЈУВАЊЕТО ПА ДО ДЕНЕС!!!

Премиерот Заев се пофали на Твитер: - Го променивме економскиот курс на државата. Најавивме и остваривме промени и во делот на странските инвестици...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО ГИ МОЛИ ВМРОВЦИТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА МИТИНГОТ УТРЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ПАК ДА БИДЕ САМО НА ВМРОВЦИТЕ

Повеќе

Архиепископот Г.Г. Стефан и синодот на МПЦ на премиерот Заев му ја честиташе годишнината од формирањето на Владата и му посака успех во работата за доброто на сите граѓани на земјата

Повеќе

ШОКАНТНА ФОТКА ГИ ВОЗНЕМИРИ ШТИПЈАНИ: Ова е ударната екипа на ВМРО ДПМНЕ во Штип, се пофалија како бројат еден милион евра на маса!

Шпекулациите кои кружат низ Штип се дека овие на масава се познати активисти на ВМРО ДПМНЕ во Штип и важат за лидери на подземјето во Источна Македо...

Повеќе

(ВИДЕО) Комична непромислена грешка на колега на Леброн Џејмс кој го заборави резултатот во последната секунда го чинеше пораз Кливленд во првата рунда од финалето на НБА

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КЕКЕНОВСКИ: Ние ВМРО-вците ќе прифатиме промена на името ако се зачува идентитетот и јазикот!

Повеќе

(ВИДЕО) Дескоска: Ресорот правда за мене е предизвик, но жалам што ќе го напуштам образование, Арбер Адеми е одлична замена

Повеќе

СВЕЧЕНО ОТВОРЕН МЕМОРИЈАЛНИОТ КОМПЛЕКС НА ФРАНЦУСКИТЕ ВОЕНИ ГРОБИШТА ВО БИТОЛА

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НАША РАДА СТАНА ФРАНЦУСКИ ПОЧЕСЕН КОМАНДАНТ, НЕМА ЛАБАВО СО КОМУЊАРИВЕ КАКО ТРГНАЛЕ ЌЕ СТАНАТ И АМЕРИЧКИ МАРИНЦИ САМО ВО НАТО ДА НЕ ВНЕСАТ!

- "Чест ми е да го прифатам орденот- Командант на Националниот ред за заслуги на Франција, во име на мојата земја, Македонија и нејзиниот народ. П...

Повеќе