Одберете локација на пристап

Некако не сме фер спрема ДУИ овие денови, како да им се одмаздуваме за некои нивни стари грешки... Овие 3 години ДУИ се однесува токму како што треба, влечат напред кон Брисел и Вашингтон, трчаат колку што можат, му помагаат на Заев... Особено засл
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на ЗМНР Жерновски на презентација на Универзалниот периодичен преглед на Советот за човекови права на ОН Делегација од Република Македони
Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг – Скопје. Во рамките на оваа програма Град Скопје преку ЈП Градски паркинг предвидув
„Да, ја убив, тоа и го сакав!“, кажал 36-годишниотЏемаил М. од Македонија кој вчера на паркингпред супермаркет во Австрија со нож два пати ја пробол сопругата Земира К. (32) и ја ооставил да искрвави до смрт. Тој со часови ја
Без да одговара на новинарски прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев ја објави кандидатурата за претседател на државата. Тој повеќе од 15 минути зборуваше за мотивите зошто се кандидира. „Има моменти кога човек треба да
Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2018 година има високи 95 проценти реализација. Со него беа вкупно опфатени 6374 лица, од кои 3359 или 53 % беа млади лица до 29 години. Министерка
Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше хавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес (среда) ќе објавам дека поднесувам кандидатура за Пре
Во рамки на работнатапосета наАнкара, министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за надворешни работина РепубликаТурција, Мевљут Чавушоглу, како и со претседателот на Големото народно Собрание на Република Турц

(ВИДЕО) ВМРОВЕЦОТ ВО ДЕБАТАТА НА ТВ 24 БЛЕД КАКО КРПА, ИЗВАДЕН ОД КОЖА ЗАТОА ШТО МАКЕДОНИЈА ЌЕ ВЛЕГЛА ВО ЕУ И НАТО?!?!

Повеќе

КОЛУМНИТЕ НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ СЕ КАКО ПРЕКРАСНИ ФИЛИГРАНИ: Решението е на дофат!

Домаќинот заминал во град и кога доцна попладне се вратил се изначудил кога видел прекрасен мост над потокот, а на средината со раширени раце го...

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете во каков хаос е македонското здравство: Со брза помош носат телевизор на поправка!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Обезбедени се средства за споменик на гробот на Есма Реџепова, ќе градиме базен во Шутка

Формирана е работа група и се обезбедени финансиски средства за изградба на споменик на гробот на Есма Реџепова, соопшти денеска премиерот ЗоранЗаев...

Повеќе

АПЕЛ ДО ВЛАДАТА: Да се обезбедат пари за реновирање на колекторот на Охридско Езеро

Нивото на Охридското Езеро повторно е до максималната кота од 694 метри надморска височина, дозволена при високи води. Тоа крајно негативно се одраз...

Повеќе

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДНА ПЕРВЕРЗИЈА НА ЛУПЕВСКА: Ги покани Влајко и Клековски да го анализираат високиот рејтинг на Заев!

Повеќе

Зошто Телма ги дели граѓаните на Албанци и Македонци во анкетите?!

Мислам дека се работи за некаква инерција, не верувам дека Телма има некаква зла намера, но сепак би требало конечно да престанеме да ги делиме граѓан...

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА УДРИ ПО ГЕРОВСКИ: Сите оние кои креваат јавно паника за МПЦ во овие моменти работат во интерес на Белград!

- Кога конечно по неколку децении се активираше прашањето за признавањето на МПЦ, се активираа некакви подземни структури кои се сомневам сега дека ...

Повеќе

ТРАМП ПО СТАПКИТЕ НА ХОРХЕ: Планира да аболицира познати криминалци кои се веќе во затвор, свои сопартијци!

Род Благојевиќ беше гувернер на Илиониос и беше обвинет за корупција и осуден на 40 години затвор и сега Трамп има намера да го аболицира и него и у...

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Комични ми се сите кои и наоѓаат замерки на владата, таа добро одлучи што се фокусираше на интегрирање на земјата во ЕУ и НАТО, ако успеат со децении ќе им бидеме благодарни

- Чудни ми се сите кои и наоѓаат замерки на владата, Заев и министрите со право се фокусираа на интегрирање на земјата во ЕУ и НАТО, ако успеат да г...

Повеќе

ИМАЛО БЕТЕР ОД НАШТЕ ПОПОВИ: Американски свештеник бара од своите верници да му купат нов авион од 50 милиона долара, иако веќе ги има три, ама со нив не можел да лета доволно далеку!!!

Повеќе

КОНЕЧНО СИТЕ ЌЕ МОЖЕ ДА ГО ВИДИМЕ РЕМЕК ДЕЛОТО: ИСЦЕЛИТЕЛ НА ОТВОРЕНО ВО ГРАДСКИ ПАРК

Повеќе

И БОРЈАН Е ЗАЧУДЕН ОД ПОСТАПКИТЕ НА ГЕРОВСКИ: АЛООО ГЕРООО?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ШТАМА ВО СОБРАНИЕ, КОЧО ГИ ЗАМОЛЧЕ ВМРОВЧИЊАТА: Остваривме рекорден квартален износ на странски директни инвестиции од 235 милиони евра!!!

Повеќе

ВТОР ТУРНУС СУБВЕНЦИИ ЗА ТОЧАК ВО КАРПОШ

Повеќе