Одберете локација на пристап

- Ако судот не реагира на време и не издаде мерка притвор и за останатите против кои СЈО води судски процеси, можно е сите од поранешното раководство на ВМРО ДПМНЕ да се разбегаат и ние во МВР нема да може ништо да сториме. Судот мора да извлече по
- Боркица, децата и мајката на Груевски се затечени во своите домови, Груевски е заминат во Унгарија без нив. Оливер Спасовски на Канал 5.
СООПШТЕНИЕ Скопје,13.11.2018 година РЕАКЦИЈА – ДООБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СПОРТСКИ НАГРАДИ „13 НОЕМВРИ“ Град Скопје сака да ги разјасни дел од недореченостите околу доделувањето на наградите за спортисти „13 Ноември&l
Затоа што ако не избегаше, ако се појавеше доброволно така очајно поразено скршено сам со жена му и децата пред тоа портата во Шутка, ќе ме фатеше жал за копилето. А ич не сакам да ги жалам злите џелати, сакам да ги мразам! Вака го мразам со полна д
Тој никогаш не бегал. Освен од правдата кај другар му Орбан. pic.twitter.com/sJqUMtKYZ4 — Seir MK (@Seir_mk) November 13, 2018

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Им подаваме рака на лицата со Вилсонова болест, им ја даваме максималната поддршка и се грижиме за нивното здравје. За прв пат, се приклучивме со свој тим на ПОДАЈ РАКА 2018 - Хуманитарна трка за лицата со Вилсон vol.4!, во организација на Здружението Вилсон Македонија - Wilson Macedonia!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ГИ ЗАМОЛУВАМ УРЕДНИЦИТЕ НА МЕДИУМИТЕ, АМАН НАПРАВЕТЕ МЕДИСКА ДЕКОНТАМИНАЦИЈА ОД КУРТОНИ И ФАШИСТИ!!!

Branko Trickovski 2 mins· Медиумска деконтаминација Пишува: Бранко Тричковски Ги повикувам сите уредн...

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ЧОМОВСКИ: Тој сепак го прекина интервјуто со Филип Петровски, потоа интервјуто беше поставено на сајтот на телевизијата и по други портали, но не во директниот пренос од дебатата на 1 ТВ!

Избрзав и го обвинив Чомовски за скандалозното интервју со Филип Петровски, но излезе дека тој не само што не е крив за тоа интервју, туку и го прек...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ: Годинава се откупени околу 95 милиони килограми грозје, а се постигна и повисока откупна цена, воведена нова дополнителна субвенција од 1 денар за килограм предадено грозје за двете најзастапени сорти, смедеревка и вранец – мерка за која лозарите ќе можат да конкурираат до 25 декември годинава.

Ljupcho Nikolovski 1 hr· Годинава се откупени околу 95 милиони килограми грозје, а се постигна и повисока отк...

Повеќе

(ВИДЕО) БОГОЈЕСКИ: Пратениците од ВМРО ДПМНЕ кои гласаа за ЕУ и НАТО еден ден ќе се сметаат за визионери, раководството ги исклучи без да се почитува статутот и интер партиската процедура!

Повеќе

ЧОМ ЌЕ ЈА УНИШТИ 1 ТВ, АЦО КАБРАНОВ ДА РЕАГИРА ДОДЕКА Е ВРЕМЕ!

Македонија е комична држава, особено во медиумската сцена. Да го поканиш Филип Петровски и да му дадеш простор и прашања небаре е он некаков борец за...

Повеќе

КАКВО АРОГАНТНО ЃУБРЕ: Од Лос Анџелес, во срцето на НАТО, режисерот Дарко Митревски ни честита за уставните амандмани така што не нарече племе, сите што биле за НАТО и ЕУ биле купени со пари, и ни порача дека како земја и како народ ќе исчезнеме затоа што сме решиле да одиме во НАТО и ЕУ!

Darko Darko 9 hrs· ПРЕД ДА СЕ ОДЈАВАМ, УШТЕ ОВА: Народите создаваат држави и стануваат нации така што се...

Повеќе

АЛО, ЛУЃЕ, ДАЈ БЕ ПРАТЕТЕ ЛЕКАРСКА ЕКИПА КАЈ КАРАКАМИШЕВА, ОТИДЕ ЖЕНАТА СКРОЗ!

Повеќе

АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА: Веднаш по сторијата за Златко Тодоров - Кубус имаше многу реакции од луѓе кои се измамени, апел до сите измамени од него да ни пишат за да имаме увид во целиот случај!

На многу групи и профили каде ја споделивме сторијата за Златко Тодоров - Кубус, имаше коментари од измамени луѓе или пак луѓе кои знаат за измамени...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ НА ВЛАДАТА: Македонија доби позитивен извештај од #ВенецијанскатаКомисија за досегашните измени на законите во судството и препораки како да продолжи понатаму

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА ЗОШТО ВО АФРИКА СЕКОГАШ ИМА ГЛАД И ПОКРАЈ МИЛИЈАРДИТЕ ДОЛАРИ ДОНАЦИИ ОД ЦЕЛ СВЕТ!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ИМА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО КИК БОКС, КОЈ ВЕЛИ ДЕКА МУ ГИ СКРШИЛЕ ЗАБИТЕ, АМА ВРЕДЕЛО!!!

Повеќе

Градот Скопје почна со рачно миење на улиците

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ вчеравечер почнаа генерална акција за рачно миење на градските улици и булевари во Скопје. Акцијата с...

Повеќе

Најчевска за Каракамишева: Не смее да се дозволи очигледно глупи луѓе да бидат професори

Професорката Мирјана Најчевска и објасни на професорката по уставно право, Тања Каракамишева, што е двотретинско мнозинство откако Каракамишева прек...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, ТОТАЛЕН РАСПАД ВО ВМРО ДПМНЕ: Пратениците на ВМРО ДПМНЕ го демантираа секретарот на ВМРО ДПМНЕ дека им биле нудени пари?!?!

Повеќе