Одберете локација на пристап

Stevo Pendarovski Му честитам за победата на французинот Аксел Рејмонд, којшто прв стигна до целта, како и на Алис Франко од Италија најбрза меѓу 8-те жени натпреварувачки. Нашиот Евгениј стигна втор на целта, а неговиот ме
БРЗА И ЕФИКАСНА ИСТРАГА, СЕГА Е МОМЕНТОТ ДА СЕ ПОРАЗАТ КРИМИНАЛЦИТЕ!!! Ова во изјава за медиумите го кажа министерот за внатрешни, Спасовски. Линк до сторијата на А1он.
Изградбата на гасоводот Неготино-Битола се одвива според предвидената динамика. Во увид на теренските активности во близина на РЕК Битола, денес беше премиерот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за т
Додека дополнително се загрева атмосферата околу истрагата за случајот „Рекет“, бизнисменот Орце Камчев е во Банско, Бугарија,објави ТВ24. Според информации на ТВ24, извесно време Камчев престојува во Бугарија, а дел од медиумите таму
Бесплатна замена на печките на дрва со инвертори, проект кој ќе започне да се реализира претстојната грејна сезона и тоа најпрво во Битола, Тетово и Скопје, а потоа и во другите градови, најави премиерот Зоран Заев при денешната посета на Битола.
Конечно по толку месеци клевети кон Бихачка, Геро призна во колумна на Плусинфо дека и тој самиот нема никакви докази или индиции дека врвот на СДСМ е вмешан во аферата Рекет: Како што е познато, јас и самиот отворено пишував за нагласената полити
Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот&ldqu
Фејсбук статус на пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски: Ничие право не смее да загрози право на друг. Тоа се границите на сите слободи и права на граѓаните. Медиумите како придобива на демократијата имаат и прав
Фејсбук статус на министерот за надворешни работи, Никола Димитров: Барам веднаш “Република” да ја повлече ноторната лага дека сум вмешан во случајот “Рекет” и да ми се извини за одвратната инсинуација во текстот чиј са
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) сметаат дека јавните функционери треба да се воздржат од тужби за новинари. Патот кон професионализацијата на медиумите треба да се води преку саморе
Фејсбук статус на министерката за одбрана Радмила Шекеринска: Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни и залудни. Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си одработува за свои
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска учествуваше на свеченоста по повод пуштањето на 4 еко автобуси кои се вклучуваат во системот на јавниот патнички транспортен систем во Општина Прилеп. Премиерот За

Нови четири дестинации со „Визер“ од Скопје и Охрид

Нови четири авиодестинации се достапни за граѓаните од земјава од аеродромите во Скопје и Охрид, а кои ќе ...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: МВР ги презема сите мерки прославата на Илинден да помине во најдобар ред

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Крушево ја посети полициската станица, а потоа имаше средба со градоначалникот Томе Христ...

Повеќе

Предвремени избори во моментов кога економијата зема замав се анти-патриотски и анти-државнички чин против земјата!

Донесувањето на законот за Јавното обвинителство не треба да се условува со предвремени избори, изјави денеска премиерот Зоран Заев. – Ние не...

Повеќе

Лекарска комора по објавата за боледувањето за Јанева: Никој не смее јавно да мавта со дијагнози на пациенти

Никој не смее да објавува дијагнози во јавноста на пациенти, вели претседателката на Лекарската комора, Калина Гривчева-Старделова, во изјава за &bd...

Повеќе

Косана Мазнева: И после 10 години од смртта на мојот сопруг, корумпираното здравство и корумпираното судство се уште молчат

Kосана Мазнева, поранешна пратеничка на ВМРО ДПМНЕ и поранешна претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, а сегашна советничка на претседателот...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: БЕСА И ВМРО ДПМНЕ СЕ ДОГОВОРИЛЕ ДА СЕ УКИНЕ ЗАКОНОТ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТ И ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ ДА БИДЕ ИДЕН ВИЦЕ ПРЕМИЕР ЗА РАМКОВЕН ДОГОВОР!

Законот за двојазичност да се укине веднаш штом ВМРО ДПМНЕ и БЕСА формираат влада и Јохан Тарчуловски да биде вице премиер за Рамковен Договор, ова ...

Повеќе

МИЦКО И КАСАМИ ПОЧНАА ДА ДЕЛУВААТ КАКО КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕРИ: ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА ги надгласаа СДСМ и ДУИ во комисијата за избори и именувања

Веќе речиси два часа не може да почне расправа по точките од дневниот ред на денешната седница на собраниската Комисија за избори и именувања, објав...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН КАДАР НА МИЦКО ОТИДЕ ВО ЗАТВОР - Апелација одлучи: Судот во Велес ќе му суди на Панчевски во предметот за местење на предмети кај судии

Случајот во кој беше поднесено обвинение за Владимир Панчевски нема да го води скопскиот Кривичен суд, туку судот во Велес, одлучи Апелација. ...

Повеќе

Заев: До крајот на годината се очекува реализација на капиталните инвестиции над 80 отсто

Реализација на над 80 отсто од капиталните инвестиции до крајот на годината очекува премиерот Зоран Заев, кој е задоволен и од реализацијата во прво...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Драстично зголемување на платите на воспитувачките – Тие се грижат за нашите деца, за иднината!

Воспитувачките во градинките добиваат драстично зголемување на платите! – порача во најновото видео премиерот Зоран заев кое беше сподел...

Повеќе

НЕДЕЛЕН ИЗВЕШТАЈ: ВО ИЗМИНАТИТЕ СЕДУМ ДЕНА САНКЦИОНИРАНИ 289 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НАЈАВИ ИНВЕСТИЦИСКИ ЦИКЛУС ОД 5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Зголемен БДП за над 40 отсто, позитивен раст на платите, намалена невработеност, вратена доверба кај инвеститорите, зголемени вложувања, се само н...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО ЗАЕВ: Премиере полека како власт станувате економски популисти, зошто не давате дозвола за 10 нови хотели во Струга, ваши градоначалници со мораториуми го кочат градежништвото во Скопје, ваши градоначалници ги кочат новите рудници во источна Македонија?!

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГИ СОТРЕ КОМАРЦИТЕ ДО СЕДМО КОЛЕНО: ВО СРЕДА ПОЧНУВА ЧЕТВРТАТА ФАЗА НА ПРСКАЊЕТО ПРОТИВ КОМАРЦИ

Градот Скопје информира дека четвртата фаза од авионската и од терестричната дезинсекција против возрасни форми на комарци ќе почне на 31.07.2019 го...

Повеќе

ЏАБЕ ПАНИКАТА И ХИСТЕРИЈАТА, ВО СЈО СЕ БРИШАТ БОМБИТЕ ОД ПЕРСОНАЛНИТЕ КОМПЈУТЕРИ НА ИСТРАЖИТЕЛИТЕ ЗА ДА НЕ МОЖЕ ДА ПРОТЕЧАТ ВО ЈАВНОСТ!

По медиумските информации дека специјалната јавна обвинителка дала усна наредба за „форензичко бришење на податоците“ од компјутерите ...

Повеќе