Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

(ВИДЕО) За Грујовиот верен слуга, Ефтим Клетников, владата на СДСМ била ВАРВАРСТВО, а владата на ДПМНЕ била културна ренесанса за Македонија!!!

Повеќе

ТЕОРИЈАТА НА ДАРВИН ИМА ЕДНА ГОЛЕМА ГРЕШКА: Пред Амебата, а после Парамециумот треба да се стаи овој мекотел!!!

Све почнало од Парамециумот: После иде ова: па после иде Амеба:

Повеќе

(ВИДЕО) ВИСТИНСКИ ДЕСАНТ НА МВР НА СКОПЈЕ СО КОМАНДОСИ СО ПОЛНА ОПРЕМА, КАЛАШИ, ШЛЕМОВИ, ПАНЦИРИ: Затворени 13 кафани, повикани 5 газди на кафичи на распит, уапсени 5 малолетници кои користеле дрога, фатени 100 пијани возачи на улиците!

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ НИ ЗАДАДЕ НЕОЧЕКУВАН УДАР У ПРЕДЕЛОТ НА МЕЃУНОЖЈЕТО!

Појавувањето на Срѓан Керим заедно со тазе градоначалникот Благоја Бочварски во Штип, каде одржа и предавање на тема „Она што не го знаеме за ...

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПРЕТПОСТАВИ ДЕКА СТЕВЧО МУЊА ЌЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ТАКОВ УЖАС: Стефан Богоев откри дел од аздисаноста на подржикоњскиот Грујов потрчко!!!

Повеќе

НАРОДЕ КАЈ Е ШАМПАЊСКОТО, КОЈ ТРЕБАШЕ ДА КУПИ ШАМПАЊАЦ, КАЈ ЌЕ СЕ СЛАВИ, НА ПЛОШТАД, ПРЕД ВЛАДА ИЛИ ПРЕД СОБРАНИЕ?!

Повеќе

Сите ме прашуваат зошто не го вратам пак плаќањето со смс за претплата на Мактел.мк

Сите ме прашуваат зошто не го вратам пак плаќањето со смс за претплата на Мактел.мк. Причината е многу логична: од тие 35 денари кои ги плаќавте ме...

Повеќе

СКЕЧОВИТЕ ОД ФИЛМОТ ГОЛ ПИШТОЛ ПОЧНАА ДА СТАНУВААТ РЕАЛНОСТ: Трамп и Ким Ун се вреѓаат на Твитер и по медиуми - ЕДНИОТ БИЛ СТАРО ДРТАЛО, ДРУГИОТ БИЛ ДЕБЕЛО ЏУЏЕ!

Повеќе

САКАТЕ ЛИ ДА ВИ ГО ЕБЕМЕ ДЕНОТ? Еве колкава е највисоката плата во Македонија, ако сте слаб со нерви и тенок новчаник, ич не кликајте, терајте даље

Повеќе

ДАНИ ДИМИТРОВСКА УТРЕ, ПОНЕДЕЛНИК, ЌЕ ПРОМОВИРА НОВ АЛБУМ ВО МКЦ

Повеќе

Патрис Евра изгуби многу милиони евра поради тепачката со навивачите: Доби 1 години суспензија од фудбал и откажан договор со Марсеј!

Повеќе

(ВИДЕО) Топ 10 филмови за несфатени

Ете зошто Чом Сениор беше толку мек со Грујо, остави простор за соработка со мафијата за возврат да добие пристап и гостувања во емисии со цел погол...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ЧОМ БЕШЕ ТОЛКУ МЕК СО ГРУЈО: Смената на кормилото на партијата беше објавена во емисија на Чом Јуниор!

Повеќе

ВЕЧЕРВА СКОПЈЕ Е ПОД ПОЛИЦИСКА ОПСАДА: Стотици специјалци и обични полицајци во огромна операција прават рации по дискотеки, кафичи, казина, агенции за обезбедување, се ловат секакви прекршувања на законот, од пушење во затворен простор, до дилање дрога!!!

Дознаваме дека вечерва цело Скопје е буквално под полициска опсада!!! Дознаваме неофицијлно дека операцијата е наредена од врвот на МВР и БЈБ по до...

Повеќе

БОБАН АВАЛОН: НЕМА ВЕЌЕ ЈЕБЕНИ ГРАТИСИ ЗА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА!

Повеќе